Skocz do zawartości
RADEK

co można zmienić w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Macie rację. Z zapłonem działa zamykanie, trzeba tylko dłużej przytrzymać ten przycisk i do końca procesu zamykania trzymać, bo jak się puści to przestaje zamykać ☺️?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie guzikiem otwiera i zamyka z zapłonem i bez zapłonu. Wystarczy krótko pyknąć bez trzymania i klapa jedzie sama również w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie rację. Z zapłonem działa zamykanie, trzeba tylko dłużej przytrzymać ten przycisk i do końca procesu zamykania trzymać, bo jak się puści to przestaje zamykać ☺️

 

Dokładnie tak jak piszesz, czyli podobnie jak z kluczyka gdy dłużej się przytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie guzikiem otwiera i zamyka z zapłonem i bez zapłonu. Wystarczy krótko pyknąć bez trzymania i klapa jedzie sama również w dół.

 

U mnie tez nie potrzeba zapłonu.

 

Ale sie nam powieść kryminalna w odcinkach zrobiła :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba w Sedanach jest tak, że trzeba przytrzymać żeby się zamknęło, w Variant wystarczy ponownie wcisnąć.

Do tego chyba rocznikowo 2016> odblokowali możliwość zamykania przy wyłączonym zapłonie, bo w MY2015 musi być zapłon żeby zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MY2016 i muszę mieć zapłon włączony. I faktycznie muszę trzymać przycisk - co by się zgadzało, że w sedanie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jest ktoś z Sedanem MY2017 komu zamyka się bagażnik przyciskiem na drzwiach kierowcy przy WYŁĄCZONYM zapłonie?

ciekawe czy można to zmienić kodowaniem, ale tak czy inaczej cieszę się że udało się odkryć tą funkcję nawet przy włączonym zapłonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak w szczegółach to rozkminiacie, to może jeszcze komu pika sygnał dźwiękowy przy otwieraniu/zamykaniu i w jakich sytuacjach, bo różne widziałem? Np. u mnie pika sygnał ostrzegawczy, tylko gdy otwieram/zamykam klapę przyciskiem w drzwiach lub pilotem. Gdy robi się to bezpośrednio przy klapie przyciskiem lub nogą, to na szczęście klapa jedzie w ciszy. Jest więc wybór - na cicho lub z pikawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro już tak w szczegółach to rozkminiacie, to może jeszcze komu pika sygnał dźwiękowy przy otwieraniu/zamykaniu i w jakich sytuacjach, bo różne widziałem? Np. u mnie pika sygnał ostrzegawczy, tylko gdy otwieram/zamykam klapę przyciskiem w drzwiach lub pilotem. Gdy robi się to bezpośrednio przy klapie przyciskiem lub nogą, to na szczęście klapa jedzie w ciszy. Jest więc wybór - na cicho lub z pikawką.

 

MY2017 mam dokładnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnal dzwiekowy przy otwieraniu czy zamykaniu, jak dla mnie to jest wiocha:) ale kazdy ma swoj gust:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego wiocha to pikający sygnał, dla innego wiocha to Passat. Nie tego dotyczy temat, bo tylko sprawdzamy czy istnieją różne wersje tej opcji. Wychodzi na to, że na razie jest wybór - albo otwieranie guzikiem z drzwi z pikawką, albo przy klapie bez pikania. Poza tym dla "nie wiejskich chłopców" istnieje możliwość całkowitego wyłączenia tego sygnału VCDS-em i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze pikawki juz dawno zakazali w samochodach, ale chyba zylem w bledzie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro już tak w szczegółach to rozkminiacie, to może jeszcze komu pika sygnał dźwiękowy przy otwieraniu/zamykaniu i w jakich sytuacjach, bo różne widziałem? Np. u mnie pika sygnał ostrzegawczy, tylko gdy otwieram/zamykam klapę przyciskiem w drzwiach lub pilotem. Gdy robi się to bezpośrednio przy klapie przyciskiem lub nogą, to na szczęście klapa jedzie w ciszy. Jest więc wybór - na cicho lub z pikawką.

 

To logiczne. Pika tylko wtedy, gdy nie ma Cie przed klapą...sygnał dźwiękowy jest dla osób postronnych , aby wiedziały, że klapa się otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pikania chodzi tutaj o prawo bodajze niemiecki czu ue gdzie aby zamykac zdalnie klape bagaznika musi byc sygnal ostrzegawczy zeby nie uderzyc np dziecka itp. Tak mi tlumaczyl handlowiec w audi jak rodzice przymierzali sie do q7 i tam wlasnie wprowadzili to pikanie... Ale np w bmw x6 2015 tego pikania przy zamykaniu z przycisku wewnatrz nie doswiadczam wiec w sumie nie wiem po co to wymyslili... Ale na 100% info nie jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam passata w Niemczech ( passat na rynek niemiecki ) i zadnych dzwiekow nie ma przy otwieraniu czy zamykaniu ( drzwi, klapy bagaznika czy innych rzeczy ), od lat nie slyszalem na zadnym parkingu zeby komus cos gdzies pikalo, pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam passata w Niemczech ( passat na rynek niemiecki ) i zadnych dzwiekow nie ma przy otwieraniu czy zamykaniu ( drzwi, klapy bagaznika czy innych rzeczy ), od lat nie slyszalem na zadnym parkingu zeby komus cos gdzies pikalo, pozd.

 

Mowa tutaj o zdalnym zamykaniu klapy bagaznika z przycisku np z drzwi kierowcy bez obecnosci ciebie przy klapie bagaznika:-) a nie odryglowaniu zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pika tylko w kombi, superb też tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy jasnosc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To logiczne, bo klapa większa i gdy otwarta, to może ktoś pod nią stać. W sedanie raczej byłoby trudno przytrzasnąć sobie klapą głowę na stojąco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wyciszał już Passata i ma jakieś namiary na profesjonalny warsztat? ciche-auto.pl ma całkiem dobre opinie i widać, że z niejednego pieca chleb jedli ;) Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności