Skocz do zawartości
Krycho

Passat B8 vs Nowy Superb

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę jeszcze swoje 3 grosze które w moim przypadku były decydujące:

 

[ATTACH=CONFIG]136631[/ATTACH]

 

Z czego to wynika? Czyżby ktoś dokładał do Passata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czego to wynika? Czyżby ktoś dokładał do Passata ;)

 

Tak, w Audi jest jeszcze lepiej. Taka polityka. Oprocentowanie jest różne. Najniższe w Audi<VW<Skoda<Seat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rabaty byly na Passka jesli brany w leasingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile?

wg mnie to nie takie proste do porównania:

1. róźnica w cenie na starcie - S3 tańsze niż B8 - ok 12-18 kPLN

2. róźnica w ubezpieczeniu przez te 3 czy 4 lata użytkowania

3. pakiet przeglądów w S3 a B8 nie ma

4. różnica w rabatach na starcie (w S3 możesz dostać ok 9.5-10% lub 11-12% (gdy masz kupon na przedłużoną gwarancję, w zależności za ile cennikowo kupujesz auto), co do B8 nie robiłem doktoratu z rabatów,

5. preferencje i odczucia użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja chciałem leasing EasyDrive, bo i tak dłużej niż 3lata tym samym samochodem nie wytrzymam. A żeby raty były takie same to przy skodzie za 170k passata musiałbym wziąć za 210tyś takiej różnicy w cenie nie ma ;)

 

Ja dostałem 8,5% rabatu w VW.

Ubezpieczenie przez 3 lata przy różnicy 15tyś w cenie to jakieś 1500zł

Przeglądy kolejne 3-4tyś

Ale nadal sie nie kalkuluje. bo różnica w racie na poziomie 400zł miesięcznie razy 36 daje 14000zł

No i ja wolałem Passata ;)

 

Ale każdy niech kalkuluje pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wyższych cenach róznica na starcie jest inna niż wspomniane 12-18 kPLN ... to wg komentarzy innych użytkowników, ale z ciekawości wieczorem zrobię sobie wypasioną wersję :) i się podziele - porównując jabłko do podobnego jabłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem 2.0 TSI 220 KM DSG 6, z prawie wszystkimi opcjami, i 'jabłko' (B8 - różnica światła LED) do 'jabłka' (S3 - większy i dostępniejszy bagażnik, pakiet przeglądów, ubezpieczenie już w 1szym roku jest PLN 2000 tańsze/promocja)

 

wyniki poniżej

porownanie2.jpg

 

a więc wybór jest porównywalny.

linki do konfiguracji

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/73763927

 

http://app.volkswagen.pl/ihdcc/pl/configurator.html?sourceID=iHDCC&context=PDF#kolory/31306/37130/3G24MY%5CGPADPAD/2016/1/F14%25202T2T/F56%2520%2520%2520%2520%2520TO/GPA5PA5,GPAHPAH,GPB5PB5,GPELPEL,GPGWPGW,GPM3PM3,GPS4PS4,GPW2PW2,GPW9PW9,GPXXPXX,GW62W62,GWD4WD4,GWL7WL7,GWLHWLH,GWQ1WQ1,GWSDWSD,GWY4WY4,GYOWYOW,GZNCZNC,MASGEA6,MBTR9Z3,MCDR77G,MEPH7X5,MGPS6M3,MKSUKA2,MLSE9VC,MSSR3Y2,MVTV9ZK

 

 

 

BTW podobnie wychodzi na moim zamówionym samochodzie - więc decyzja nie jest tak prosta jak porównanie 2110 netto dla Skody i tylko 1700 netto dla VW

porownanie.jpg

Edytowane przez daro1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry moment w 4:50 2,0 TSI daje radę :) W Passacie chyba nie ma takiego generatora dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry moment w 4:50 2,0 TSI daje radę :) W Passacie chyba nie ma takiego generatora dźwięku.

 

Jest, mam w 1.8 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest, mam w 1.8 TSI.

Ja nie miałem nawet świadomości, że coś takiego mam :) Jak to działa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest, mam w 1.8 TSI.

 

Na podstawie czego tak twierdzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki generator dźwięku? raczej nie ma.... w 1.8 tsi HL '15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no różnie to może być, nie natknąłem się jeszcze na informację potwierdzającą użycie generatora dźwięku w Passacie, aczkolwiek znalazłem informacje o generatorze dźwięku w Golfie GTI z tym samym silnikiem. Nie jest to coś co puszcza dźwięk w głośnikach, ale takie urządzenie zamontowane w komorze silnikowej przy grodzi, które chyba coś tam podkręca z tym dźwiękiem (dokładnego sposobu działania nie opisali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest np w Octavii RS po przełączeniu w tryb sport uruchamia się generator dźwięku i za pomocą głośników mamy podrasowany dźwięk silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie jestem pewny czy to z głośników idzie, ale znalazłem instrukcję jak to odłączyć

http://www.vwroc.com/forums/topic/7297-sound-actuator-on-or-off/page-19#entry90485

a tutaj opis jak to działa/wygląda

https://www.carthrottle.com/post/5-ways-that-manufacturers-enhance-the-sound-of-their-cars/

Z tego co mówią, to to coś wibruje i przenosi dźwięk do kabiny, a nie emituje dźwięk z głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie, że to nie z głośników, no cóż widocznie na jazdach testowych sprzedawaca sam nie wiedział i wprowadził mnie w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt nie pisze o konkurencji jak np. nowy Talisman. Ciągle ta nudna skoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności