Skocz do zawartości
Krycho

Passat B8 vs Nowy Superb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zastanawiam czy jest duża różnica w prowadzeniu B8 vs S3. Zachar testował pojazd z DCC (zarówno Passek jak i Superb), a mnie interesuje jak się prowadzą oba te pojazdy bez DCC.

Tu znowu jest pytanie - czego oczekujesz po samochodzie, który prowadzisz? Osobiście zgadzam się z opiniami z gazet. Passat jeździ zwinniej, lepiej przechodzi ciasne łuki, wydaje się mniejszy. Superb jeździ jak czołg. Ciężki, potężny ale nic nie jest w stanie wytrącić go z równowagi. Zawieszenie nastawione zdecydowanie na komfort, nie na sport. Sądzę, że na terenie nizinnym i wyżynnym nie będzie istotnej różnicy w prowadzeniu. W górach zapewne Passat swoją lekkością pojedzie szybciej i zwinniej. Ale tu znowu kwestia stylu jazdy - ja jeżdżę głównie z rodziną, więc nie szaleję na zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które auto jest bardziej komfortowe i które lepiej sobie poradzi na trasach?

 

Zależy z której strony na to popatrzysz. :)

Wydaje mi się ze to mocno indywidualna sprawa.

Ja wiem, że jako kierowcy lepiej na trasie mi będzie w passacie ze względu na fotele - pewnie gdybym był jakimś notablem wolałbym superba i jazdę z tylu (więcej miejsca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Dopóki auto nie ma masażu i indywidualnych foteli to jazda z tyłu zawsze będzie gorsza niż jazda z przodu :) Wiecie ile realnie czeka się na superba? Passat to jakaś klapa, skoro czas oczekiwania to prawie pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy obecnie zamówisz Superba Liftbacka, czas oczekiwania to luty/marzec, moze uda sie przyspieszyć, ale takie sa terminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu mowili mi w salonie że czas to około 6 miesięcy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ja dobrze widzę Superb L&K 2.0 TSI droższa od Passat HL 2.0 TSI w konfiguratorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się ale spróbuj tylko oba samochody zestawić doposażone w te same elementy, a wtedy Passat będzie już droższy, ogólnie temat rzeka...

Moim zdaniem jednak Highline należy porównywać do Style, gdyż dla Passata nie ma odpowiednika L&K ale zaznaczam, że to tylko moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wyposażeniu HL bardziej odpowiada Style, niż L&K. W L&K standardem jest DCC, 18-calowe koła, przyciemniane szyby, skórzana tapicerka, keyless, elektryczna klapa bagażnika, podgrzewane 4 fotele czy nawigacja odpowiadająca Discovery Pro. To razem lekko licząc 18 tysięcy do ceny Passata. Korygując to nawet o opcjonalne w Superbie ACC różnica wynosi ponad 16 tysięcy PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze minus DCC które przy 2.0tsi w passacie jest standardem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodajcie sobie systemy bezpieczenstwa za ktore trzeba w Pasku doplacic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w salonie i sprzedawca podtrzymuje 6 miesiecy. Ponoc liczba zamowien jest na tyle duza, ze otwierana jest nowa hala produkcyjna aby sprostac wymaganion. Kiedys ponoc na autko czekalo sie standardowo 2-3 miesiace. Raczej mu wierze, bo auta w salonie mialy karte "rezerwacja" :))) wiec niektorzy nie maja ochoty czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tej nowej hali produkcyjnej to już mówił mi sprzedawca w kwietniu :) na passata chyba praktycznie od początku czeka się 6 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to bardzo duza hala i ciagle otwieraja i otworzyc nie moga ;))))), co do Passata to mowili mi w salonie ze okolo 3 miesiacy. Patrzac jednak na forum wiekszosc ludzi znaczaco dluzej czeka, wiec chłyt marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do Passata to mowili mi w salonie ze okolo 3 miesiacy.

 

A wie ktoś ile czeka się na Superba? W szczególności Combi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno była szansa, ze Combi mogły dojechać do końca roku. Jak jest teraz, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wie ktoś ile czeka się na Superba? W szczególności Combi?

 

Gdy ostatnio rozmawiałem w salonie Skoda Zgorzelec to przy zamówieniu listopad sprzedawca mówił o styczniu,lutym.będę wiedział dokładnie za 6 tygodni bo w końcu się zdecydowałem i zamawiam Superb combi style 1.8tsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

 

Nie wiem który samochód kupić :

Passata B8 Highline 1.8 DSG benzyna 2015 rocznik

Superb Style 1.8 DSG benzyna 2016 rocznik

 

Wątpliwości jakie mam:

1) Które fotele są lepsze wygodniejsze na długie trasy Superb czy Passat . Raczej interesuję mnie nie skórzane fotele

2) Który samochód będzie mniej palił ?

3)Czy Superb ma dużo gorzej wykończone wnętrze w wersji Style i mogą po jakimś czasie zacząć piszczeć plastiki ?

4) Czy warto kupić skórę do Passata i Superba. Czy te skórzane fotele będą wygodniejsze ?

 

Wielkość bagażnika jest bardzo ważna i dostęp do niego dlatego myślałem o Superb.

Ale nie bez znaczenia są dla mnie właściwości jezdne i wygoda podczas długich tras wszystkimi dostępnymi drogami w Polsce.

 

Wybór jest bardzo ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o poradę.

 

Nie wiem który samochód kupić :

Passata B8 Highline 1.8 DSG benzyna 2015 rocznik

Superb Style 1.8 DSG benzyna 2016 rocznik

 

Wątpliwości jakie mam:

1) Które fotele są lepsze wygodniejsze na długie trasy Superb czy Passat . Raczej interesuję mnie nie skórzane fotele

2) Który samochód będzie mniej palił ?

3)Czy Superb ma dużo gorzej wykończone wnętrze w wersji Style i mogą po jakimś czasie zacząć piszczeć plastiki ?

4) Czy warto kupić skórę do Passata i Superba. Czy te skórzane fotele będą wygodniejsze ?

 

Wielkość bagażnika jest bardzo ważna i dostęp do niego dlatego myślałem o Superb.

Ale nie bez znaczenia są dla mnie właściwości jezdne i wygoda podczas długich tras wszystkimi dostępnymi drogami w Polsce.

 

Wybór jest bardzo ciężki.

 

Obawiam się że nie uzyskasz odpowiedzi na to pytanie...

 

a jaki jest Twój wewnętrzny wybór... intuicja... co Ci podpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na moje pytania niewątpliwie pomogą mojej intuicji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpliwości jakie mam:

1) Które fotele są lepsze wygodniejsze na długie trasy Superb czy Passat . Raczej interesuję mnie nie skórzane fotele

2) Który samochód będzie mniej palił ?

3)Czy Superb ma dużo gorzej wykończone wnętrze w wersji Style i mogą po jakimś czasie zacząć piszczeć plastiki ?

4) Czy warto kupić skórę do Passata i Superba. Czy te skórzane fotele będą wygodniejsze ?

 

1) Wiele osób twierdzi, że w Passacie są wygodniejsze. Osobiście nie odczuwam jakiejś wielkiej różnicy - zależy z czego się przesiadasz i jakiego wzrostu jesteś.

2) Katalogi twierdzą, że różnica w spalaniu to max. 0,1l/100 km. Nie ma podstaw, by spalanie różniło się bardziej, chyba, że kanapowe zawieszenie Superba uspokoi twój styl jazdy, a Passatowe zawieszenie Cię zachęci do ostrej jazdy.

3) Z moich obserwacji wynika, że różnica w jakości materiałów jest nieduża, bardziej rozbija się to o kwestię designu, gdzie Passat z aluminiową/drewnianą listwą wygląda ładniej. Ze spasowaniem materiałów to na dwoje babka wróżyła - jechałem ostatnio Superbem z 2006 roku i nic nie skrzypiało, a niektórzy tu obecni narzekają na Passaty po kilkuset kilometrach. Bardziej stawiam na przypadek idealnego spasowania w fabryce, niż różnice systemowe.

4) Fotele skórzane w mojej ocenie nie są wygodniejsze. Są bardziej eleganckie, choć za cenę ograniczonej przyczepności do nich podczas wykonywania dynamicznych manewrów. Mi się tapicerka ze Style'a nieszczególnie podoba, natomiast alcantara wg kilku opinii, które zebrałem, raczej brzydko się starzeje. Powstaje pytanie, czy w trakcie twojej eksploatacji zdąży się zestarzeć i czy będzie Ci to przeszkadzać (podobno golarka do swetrów rozwiązuje problem).

 

Chyba niewiele pomogłem. Ale się wygadałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności