Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie..

Nie chciałem zakładać nowego wątku a mam do was dwa pytania.

Myślę o kupnie Passata B8 w DSG z silnikiem 190 km ale moje pytanie brzmi jaka różnica w przyspieszeniu(odczuwalnym) i spalaniu jest między 190 a 150?

Chciałbym też zapytać czy Pasek już ma w standardzie podświetlenie led wnętrza, tablicy oraz pozycji? Domyślam się tylko, że doświetla zakręty poprzez żółtą żarówkę.. :/

A na koniec: zbiornik ma 66l, gdy zapala się rezerwa to ile w baku zostaje? Pytam ponieważ mam jeszcze Superba II który ma 60l zbiornik a gdy zapali się rezerwa to w zbiorniku mam uwaga! 11-12 litrów, podjeżdżając na stacje wchodzi zawsze 48 maks 49 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym też zapytać czy Pasek już ma w standardzie podświetlenie led wnętrza, tablicy oraz pozycji? Domyślam się tylko, że doświetla zakręty poprzez żółtą żarówkę.. :/

Jedyną zwykłą żarówkę można odnaleźć w Bagażniku. Światła przeciwmgielne są żółte, ale nie biorą udziału w doświetlaniu zakrętów. Realizowane jest to z głównych kloszy lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterka zewnetrzne oraz podswietlenie nog tez jest w ledzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest. Doświetlanie zakrętów jest z halogenów tylko przy standardowych światłach. Nie wiem jak jest w tych basic led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zrobisz km na pelnym baku do rezerwy? Pytam bo widze ma silnik co mnie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może śmiesznie zabrzmi, ale jeszcze w ciągu 27 tys. km nie zaświeciła mi się rezerwa. Zwykle tankuję jak zejdzie do takiego znacznika na zegarze paliwa (tradycyjny licznik) czyli gdy jest nieco ponad . 1/8 zbiornika (zobacz na zdjęciu http://forum.vw-passat.pl/threads/143378-Kupujemy-B8-na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99?p=2357738&viewfull=1#post2357738 i ok. 150 km pozostałego dystansu. Przejeżdżam w ten sposób średnio jakieś 850-950 km (tak trochę z pamięci przez kojarzenie, bo nie zapisywałem tego). Pamiętam, że w ten sposób tankując rekord był 1050km i jeszcze rezerwa się nie paliła i było ok. 120 km dystansu. Trasa 70% autostrada (145-155), ekspersówka (130-140), reszta miasto. W każdym razie po zatankowaniu pokazuje najczęściej zasięg 1150-1340 z tych co zapamiętałem.

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa zegray zwykle oraz niezwykle:), ( cyfrowe )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest. Doświetlanie zakrętów jest z halogenów tylko przy standardowych światłach. Nie wiem jak jest w tych basic led.

 

u mnie w okolicy jezdzi passat z basic led i tam doswietlanie zakretow jest z halogenow. dziwnie to jakos wyglada, taka 'technologia' z 10 lat wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można zmniejszyć głośność gongu oznajmiającego np. przekroczenie prędkości. Strasznie głośno hałasuje. W żadnym menu nie znalazłem. Czy trzeba jakieś kodowanie zmienić? Może ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w car i tam poszukaj. Cos mi swita ze tam bylo cos na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz to :) Nie ma na to ustawienia głośności :)) Ja z tym jeździełem jakieś 500m :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro pomęczyć serwis VW, może uda się ściszyć te dzwonek programowo w sterowniku. Ogólnie to jest fajna funkcja bo pozwala oszczędzić prawo jazdy :D gdy się jeździ bezmyślnie, tylko zbyt nachalnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję jutro pomęczyć serwis VW, może uda się ściszyć te dzwonek programowo w sterowniku. Ogólnie to jest fajna funkcja bo pozwala oszczędzić prawo jazdy :D gdy się jeździ bezmyślnie, tylko zbyt nachalnie działa.

 

Prawo jazdy mozna oszczedzic....nie wozac go ze soba :) wtedy policja nie ma ci czego zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już, w którym wątku pisałem o tym, że jestem zainteresowany zakupem dywaników Optimat z katalogu akcesoriów VW, ale się zaparłem i nie kupię ich w ciemno. Wspominałem też o korespondencji jaką prowadzę z [email protected].

Dziś ciąg dalszy. Otrzymałem maila, w którym starannie wycięto pytania, które zadawałem i powtórzono formułkę:

Bardzo nam przykro, ale niestety nie jest możliwe, aby Partner Serwisowy mógł zamówić daną część w celach demonstracyjnych.

Różnica jest taka, że do maila dołączono link do zdjęcia tych dywaników w dużej rozdzielczości (8604x6726 - jeśli ktoś jest zainteresowany podam link). To znacząca zmiana, bo w katalogu to zdjęcie miało rozmiar 2x3cm, ale mnie to nie przekonuje i będę z tym walczył dalej.

Piszę tu o tym, bo sytuacja, Drodzy Państwo, nie jest normalna: co jakiś czas ktoś tu przychodzi i pyta o taki czy owaki element, i chodzi tu o akcesoria prezentowane w firmowym katalogu VW Polska, a nie o jakieś zabawki z allegro (w przypadku allegro chroni nas ustawa, która umożliwia zwrot nietrafionego zakupu). Jeśli Państwu odpowiada takie traktowanie, to nic mi do tego, ale ja sobie na to nie pozwolę - sezon zimowy i tak się skończył, więc do jesieni mam czas na korespondencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo dyskusji było tutaj na temat hałasu w kabinie Passata B8. Chciałem zapytać się, czy ktoś próbował może regulować drzwi, aby mocniej/ciaśniej się domykały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobisz to po chwili będziesz miał wykroje drzwiowe porysowane :) Abstra(h)ując już od tego, że na zewnątrz szczeliny się posypią i będzie to wyglądało nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da jak drzwi sie beda mocniej domykac, halas jest ze slupka B i wynika ze zle opracowanej aerodynamiki, powietrze oplywajace samochod z boku uderza prosto w slupek B na wysokosci listwy pod szyba, stad ten szum. W poprzednim modelu lusterko boczne bylo kolo szyby i jego ramie hamowalo powietrze, dlatego szumialo troche bardziej przy lusterku, ale na slupku B jest cisza, a tu lusterko jest na drzwiach i cale powietrze wali w slupek B na styku z szyba...do 100 jest cichutko, od 140 slychac szum niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie da jak drzwi sie beda mocniej domykac, halas jest ze slupka B i wynika ze zle opracowanej aerodynamiki, powietrze oplywajace samochod z boku uderza prosto w slupek B na wysokosci listwy pod szyba, stad ten szum. W poprzednim modelu lusterko boczne bylo kolo szyby i jego ramie hamowalo powietrze, dlatego szumialo troche bardziej przy lusterku, ale na slupku B jest cisza, a tu lusterko jest na drzwiach i cale powietrze wali w slupek B na styku z szyba...do 100 jest cichutko, od 140 slychac szum niestety

 

Zaklejałes taśmą to miejsce i sprawdzales czy pomaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie da jak drzwi sie beda mocniej domykac, halas jest ze slupka B i wynika ze zle opracowanej aerodynamiki, powietrze oplywajace samochod z boku uderza prosto w slupek B na wysokosci listwy pod szyba, stad ten szum. W poprzednim modelu lusterko boczne bylo kolo szyby i jego ramie hamowalo powietrze, dlatego szumialo troche bardziej przy lusterku, ale na slupku B jest cisza, a tu lusterko jest na drzwiach i cale powietrze wali w slupek B na styku z szyba...do 100 jest cichutko, od 140 slychac szum niestety

 

Akurat głównie chodziło mi o lepszą*izolację od dźwięków zewnątrz jak samochody przejeżdżające obok, hałas miasta itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności