Skocz do zawartości
Gość jaro1

koło dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

łożysko oporowe, wyciskowe, igiełkowe - chodzi o to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się... z dnia na dzień - drąży pedał zamienił się w terkotanie po wdepnięciu, minutę później wpadł w podłogę i zrobiło się biało przy próbie wbicia jedynki ;) Ale jakoś na rozruszniku doturlałem się do domu...

 

...panowie się orientują może czy dwumasa sachsa sprzedawana na allegro to faktycznie to, co idzie na pierwszy montaż do passata? Bo nie chciałbym kupować chłamu a cena kusi... Na dniach będę zdejmował skrzynię i jeśli się okaże, że dwumasa też ma luz, to wymienię wszystko :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i stało się... z dnia na dzień - drąży pedał zamienił się w terkotanie po wdepnięciu, minutę później wpadł w podłogę i zrobiło się biało przy próbie wbicia jedynki ;) Ale jakoś na rozruszniku doturlałem się do domu...

 

...panowie się orientują może czy dwumasa sachsa sprzedawana na allegro to faktycznie to, co idzie na pierwszy montaż do passata? Bo nie chciałbym kupować chłamu a cena kusi... Na dniach będę zdejmował skrzynię i jeśli się okaże, że dwumasa też ma luz, to wymienię wszystko :|

 

Przy wymianie mojego sprzegla dwumas byl "LUK" tak jak i sprzeglo.

Ps. Dobrze ze kupilem w Inter-Team ursusie. To zaplacilem za sprzeglo 430 zl a nie 850 jak chcieli w VW

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie się orientują może czy dwumasa sachsa sprzedawana na allegro to faktycznie to, co idzie na pierwszy montaż do passata
Spokojnie możesz brać.. dwumasy nie produkuje byle chińczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie możesz brać.. dwumasy nie produkuje byle chińczyk.

 

Chińczyk wszystko produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie wymieniałem dwumasówke na Sachs-a i narazie po ok 17 tys jeszcze chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooooooooooooo,to u mnie jest podobnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja się chyba będę powoli przymierzał... na razie nie ma tragedii, ale jest to już wyczuwalne (zwłaszcza jak się operuje gazem to czuć ten "delikatny" luz ;) ). Na razie jeszcze płynnie rusza chociaż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, koło mam do wymiany na 100% stuka już z miesiąc czasu przebieg: 122 tys.

Mam pytanko czy jest taka opcja ze calkiem sie to rozsypie na środku ulicy i dalej nie pojade? i nawet jak tak sie stanie to czy koszt naprawy będzie większy? tzn. czy jak walnie to pociągnie coś za sobą?

 

Dokladnie mówiąc to raz stuka jak w starym ciągniku w przedziale do 2000 obrotow i pozniej jest cisza, a raz jest ok i nic nie stuka, zdarza sie tez ze na biegu jalowym sluchaj "klekot"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,mam pytanko,bo przeczytałem te wszystkie posty i nie zaspokoiłem swojej ciekawości bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie-Co inny post to inna odpowiedz.

Jakie są objawy końca DWUMASU,jak autko się zachowuje??cene naprawy juz poznałem ale nie znam objaw końca tak przykrej usterki.Pytam tak całkiem z ciekawości,bo 2 tygodnie temu miałem wymieniane sprzęgło,łożysko i docisk i mechanik mi nie powiedział że dwumas też będzie do wymiany,a ten mechanik to mój znajomy to raczej wała by mi nie sprzedał.

Dziękik z góry i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów,mam pytanko,bo przeczytałem te wszystkie posty i nie zaspokoiłem swojej ciekawości bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie-Co inny post to inna odpowiedz.

Jakie są objawy końca DWUMASU,jak autko się zachowuje??cene naprawy juz poznałem ale nie znam objaw końca tak przykrej usterki.Pytam tak całkiem z ciekawości,bo 2 tygodnie temu miałem wymieniane sprzęgło,łożysko i docisk i mechanik mi nie powiedział że dwumas też będzie do wymiany,a ten mechanik to mój znajomy to raczej wała by mi nie sprzedał.

Dziękik z góry i pozdrawiam!!

 

Szarpanie przy ruszaniu, rytmiczne i powtarzajace sie dzwieki podczas pracy na biegu jałowym, lekkie wibracje auta przy obrotach od okolo 1200 obr/min do 1900 obr/min - padajacy dwumas. Ewidentne drgania i rzucanie silnikiem to juz objaw zdechlego dwumasa. Przy wymianie sprzegla zaleca sie od razu wymiane dwumasa, ta sama robota a dwie pieczenie na jednym ogniu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szarpanie przy ruszaniu, rytmiczne i powtarzajace sie dzwieki podczas pracy na biegu jałowym, lekkie wibracje auta przy obrotach od okolo 1200 obr/min do 1900 obr/min - padajacy dwumas. Ewidentne drgania i rzucanie silnikiem to juz objaw zdechlego dwumasa. Przy wymianie sprzegla zaleca sie od razu wymiane dwumasa, ta sama robota a dwie pieczenie na jednym ogniu:D

Dzięki kolego masz plusa-dzięki tobie to kamnień spadł mi z serca!!!

Myślałem że też będe mniał dwumas do wymiany,bo jak moje Autko pracuje na wolnych obrotach i położe ręke na kierownicy to czuć takie maleńkie drżenie,ale gdy lekko dodam gazu lub skręce kołami w lewo lub w prawo-wystarczy tylko troszke to kierownica nawet nie zadrży.

A te objawy kolego co mi napisałeś to pukać w nie malowane drewno to takich moje autko nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Dodam kilka slow od siebie odnosnie zmiany dwumasy na jednomas.Dzisiaj wlasnie wymienilem.

Ja osobiscie nie polecam takiej operacji ze wzgledu na komfort jazdy(trzesie buda,jest glosno w srodku auta),troche tak jeszcze polatam i zmieniam na dwumas .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie nie polecam takiej operacji ze wzgledu na komfort jazdy(trzesie buda,jest glosno w srodku auta),troche tak jeszcze polatam i zmieniam na dwumas .

 

Z góry wiadomo że tak będzie.. po coś ten dwumas tam wkładają, zawodna część ale dzięki temu kultura pracy silnika staje się znośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej napisałem ,że 17 tys i jeszcze chodzi ,ale.... teraz przy remoncie silnika okazało się,że rusza się na boki i oddałem na gwarancji.Po 2 tygodniach reklamacja uznana i wymiana jest na nowe koło lub zwrot kasy.Koło miało ok rok i 3 miesiące i przejechane ok 20-25 tys ;)

Wszystko fajnie tylko pytanie co dalej?? wymienić na następne koło Sachs (może załatwiłem je jazdą na niskich obrotach 1300-2800 przeważnie) czy zamienić na jakieś mocniejsze koło jeżeli jest w ogóle zamiennie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalgry
Szarpanie przy ruszaniu, rytmiczne i powtarzajace sie dzwieki podczas pracy na biegu jałowym, lekkie wibracje auta przy obrotach od okolo 1200 obr/min do 1900 obr/min - padajacy dwumas. Ewidentne drgania i rzucanie silnikiem to juz objaw zdechlego dwumasa. Przy wymianie sprzegla zaleca sie od razu wymiane dwumasa, ta sama robota a dwie pieczenie na jednym ogniu:D

Witam po raz pierwszy.

Chciałem się dowiedzieć czy moje objawy tez pasują pod tą dwumasówke?

Mianowicie: nie mam raczej żadnych hałasów na jałowym biegu, rusza jak na razie ok... problem polega na tym że silnik zaczyna nierówno pracować (dość ostro się trzęsie) przy przyspieszaniu na wyższych biegach ... mniejwięcej od 3 biegu w górę przy 1900 do 2900 obrotów... do piątego biegu (im wyższy bieg tym bardziej odczuwalne trzęsienie całego auta) Bardzo denerwujący objaw ze względu na przedział prędkości (od 70 w górę)

Mechanik raczej stawia na dwumasówke ale pewien nie jest... to samo w serwisie.(ci to w ogule by chcieli auto rozebrać bo za godziny nieźle sobie liczą) ale do żeczy ... Chciałem się poradzić czy moje obiawy też podchodzą według Was pod to koło dwumasowe... Mam 1,9 TDI 130KM 2003r. 247tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam po raz pierwszy.

Chciałem się dowiedzieć czy moje objawy tez pasują pod tą dwumasówke?

Mianowicie: nie mam raczej żadnych hałasów na jałowym biegu, rusza jak na razie ok... problem polega na tym że silnik zaczyna nierówno pracować (dość ostro się trzęsie) przy przyspieszaniu na wyższych biegach ... mniejwięcej od 3 biegu w górę przy 1900 do 2900 obrotów... do piątego biegu (im wyższy bieg tym bardziej odczuwalne trzęsienie całego auta) Bardzo denerwujący objaw ze względu na przedział prędkości (od 70 w górę)

Mechanik raczej stawia na dwumasówke ale pewien nie jest... to samo w serwisie.(ci to w ogule by chcieli auto rozebrać bo za godziny nieźle sobie liczą) ale do żeczy ... Chciałem się poradzić czy moje obiawy też podchodzą według Was pod to koło dwumasowe... Mam 1,9 TDI 130KM 2003r. 247tyś.

 

Moim zdaniem moze byc dwumasa ale tez np. pompowtrysk. Podobne objawy, ale skoro silnik na jalowym pracuje rowno to pewnie dwumasa...:] Poczekaj na wypowiedz innych uzytkownikow, moze ktos mial podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem dwumasę bo miałem stado mrówek pod stopą przy wciskanu sprzęgła i auto przy ruszaniu czasem się telepało. Poza tym na biegu jałowym miałem duże drgania całego auta (burza w butelce z wodą). Te mrówki to było łożysko sprzęgła. A drgania budy i poszarpywanie przy ruszaniu to była właśnie dwumasa. Włożyłem komplet SACHS. Nie ma znaczenia czy Sachs czy Luk, bo często się zdarza, że w puedłku LUK'a znajdziemy dwumasę SACHS'a i odwrotnie. A to trzęsienie budą? Może poduszki pod skrzynią i silnikiem? Najpierw zacznij od najtańszych elementów. A dwumasa nieźle ssie kieszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem caly komplet sprzegla + dwumasa 2 tygodnie temu ,ale cus jest nie tak ,bo cos zaczyna dzwonic , a jak wcisne sprzeglo to jest cicho, i na poczatku sprzeglo lekko chodzilo ,a teraz juz ciezej ,moze ktos juz spotkal sie z takim objawem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności