Skocz do zawartości
wasil1

Mikrostyk (mikrowłącznik) w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki mielke musze się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczne objawy z tym zamykaniem i otwieraniem. Temu wszystkiemu był winien mikroprzełącznik w drzwiach kierowcy. Rozbiórka drzwi nie jest taka straszna, gdzieś na forum jest dokładna instrukcja ze zdjęciami. Tylko przy wkładaniu szyby trzeba byś delikatnym, bo bardzo łatwo pękają ślizgi podnoszące szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mi się dziś udała naprawa (objawy brak brzęczyka, lampka na dole w drzwiach nie świeciła i czasem centralny szwankował) zajęło mi to ponad 3h trochę alfabetu podwórkowego i wszystko się da :bleble korzystałem po trochu z angielskiego poradnika ale dla chcącego nic trudnego :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Bawiłem się wczoraj trochę z zamkiem od kierowcy.Objaw był taki że nie było brzęczyka od świateł i podświetlenia drzwi kierowcy i tylnych po tej samej stronie.Po złożeniu central działa odziwo brzęczyk też tylko tego nieszczęsnego podświetlenia drzwi nie ma.Zimnych lutów nie było, mikrowłącznik też sprawny tylko tak jakby go ktoś już wymieniał bo miał kalafonie na lutach płytki.Komfort też w porządku.Suchy i kable od niego tez w dobrym stanie.Co jeszcze może być przyczyną nie świecenia się tych lampek pod drzwiami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji to żarówka może jest spalona:mlask albo wtyczka się odłączyła od niej a tak przy okazji to jak już ma się ten moduł z mikro-stykami na wierzchu to warto poprawić te luty nawet jak wyglądają OK. bo może się wydawać żę są w porzadku a wcale tak nie jest wydaje mi się że miałeś zimny lut tylko go chyba nie dostrzegłeś,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyglądałem się bardzo dobrze lutom przy dobrym świetle i nic nie było widać.obawiam się jeszcze ze płytka może być walnięta bo jedna ścieżka była jakby przegrzana bo było widać przebarwienie.szkoda że zdjęć nie porobiłem.Czeka mnie jeszcze rozbieranie bo nie podaruje tym nieświecącym lampkom ale muszę znaleźć trochę więcej czasu niż jedna sobota żeby nie rozbierać i nie składać w biegu wszystkiego.Tym bardziej ze warunki teraz nie sprzyjają bo prace na dworze przy -8stopni;)(Rozbieranie drzwi) bo sam zamek to już w domku dłubałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest takie strasze to rozbieranie drzwi , ale potem mialem maly problem bo zle otworzylem zamke i wszytko sie rozsypalo.poprawilem luty wymienilem obydwa mikrostyki i dalej lipa byla , wiec kupiłem zaminnik na allegro zamka za 77 zl i teraz gra wszytko i buczy:)

 

Ps. Mikrostyk można kupic w elektrycznym nazywa sie to fachowo "Krańcówka MSW -1" koszt ok 4 zl:)

Edytowane przez Zawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj za naprawę zamka. Objawy standardowe nie działa brzęczyk świateł, lampka, nie ma komunikatu na fisie o otwartych drzwiach i auto samo się zamyka. Z rzeczy które działają to alarm, centralny zamyka drzwi i działa dioda od alarmu. Po rozebraniu zamka okazało się że płytka jest zalana jakimś czymś co zapobiega moim zdaniem zimnym lutą. Poprawiłem wszystkie luty ale nie dało to żadnego efekty dalej jest lipa. Moje pytanie jest takie które mikro styki muszę wymienić bo jest ich aż cztery.

 

56424835.jpg

 

 

Wydaje mi się że numer 3 i 4 działają bo auto otwiera się i zamyka z kluczyka. Tylko teraz pytanie który jest padnięty 1 czy 2 ?

 

 

67530964.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie jest takie które mikro styki muszę wymienić
Zostal ci jeszcze dosprawdzenia jeden wiekszy mikrostyk do ktorego ida dwa kabelki z tej plytki. Mi wlasnie ten padl.

Pisalem juz o tym wczesniej w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę go sprawdzić? Połączyć te dwa kabelki na krótko? On jest tam przyklejony więc nie chce go bez potrzeby wyrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak mogę go sprawdzić? Połączyć te dwa kabelki na krótko? On jest tam przyklejony więc nie chce go bez potrzeby wyrywać.

Na poczatek ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=dla+potomnych

Opisane wszystko od A do Z.

 

Ten mikrostyk jest na wcisk.

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=327&u=26|17|...

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=326&u=26|18|...

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=325&u=26|19|...

Sprawdzisz go podlaczajac miernik pod dwa kabelki dochodzace do niego (np. w miejscu lutow) i naciskajac go.

U mnie ulamala sie glowka, ktora powinna sie wciskac w momencie otwierania drzwi. Jesli w tym temacie tego nie opisalem, to na pewno znajdziesz to w tamtym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc jutro będę z tym walczyć. Miernika nie mam więc połączę te dwa kabelki razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miernika nie mam więc połączę te dwa kabelki razem
Miernik 10-20zl, raz na ruski rok sie przydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy macie jakieś namiary na mikrowłącznik widoczny na zdjęciu ? Niestety ułamał mi się w nim trzpień, który załącza mikrostyk. Próbowałem kleić ale niestety długo nie wytrzymał... :-(

 

mikro.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam nietypowy problem z zamkiem w drzwiach a mianowicie naczytałem się już sporo postów i nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.

A oto problem nie mogę zamknąć z centralnego zamka jak przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy to wtedy wszystko zamyka się poza drzwiami od pasażera z przodu?

Dodam że przed tym rozebrałem zamek w drzwiach kierowcy i poprawiłem wszystkie zimne luty a dodatkowo tych drzwi nie mogę zamknąć bądź otworzyć z panelu wewnątrz również?? Nie mam pojęcia o co chodzi??

Z góry dziękuje za rady i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam od tego gościa z allegro
Link za jakis czas wygasnie. Szukac po nicku ;) : wesolygumis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam od tego gościa z allegro http://allegro.pl/mikrostyk-mikrowla...544759678.html Wysyłka tylko 2 zł a mikro styk pierwsza klasa.

 

ale cena skoczyla. 2 lata temu kupilem te same mikrostyki po jakies 8zl sztuka.

od tamtego czasu czekaja na zamontowanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden rarytas ,takie mikro w wiekszosci sklepow z podzespołami elektrycznymi sa ,ale za cene od 2 zł taki jak ten za 6 zl mozna kupic ,zaden rarytas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to po co przeplacac na allegro. daje koles instrukcje do tego, ale instrukcja nie jest potrzebna bo wszystko jest na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności