Skocz do zawartości
wasil1

Mikrostyk (mikrowłącznik) w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzaj przewody. Przyciskiem w drzwiach nie otworzysz klapy, on tylko uaktywnia mikroprzełącznik w klapie nad tablicą rejestracyjną. Najprwdopodobniej padł Ci właśnie ten przełącznik nad klapą. Musisz zdjąć tapicerkę z klapy :)

 

---------- Dodano o 10:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:40 ----------

 

witam ostatnio przerabiałem akcje zamki w moim 4 motion jak coś to zawsze mogę pomoc z wymianą mikrostyków i zimnych lutów

A co to sie ma do tematu podświetlenia przełączników w drzwiach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzaj przewody. Przyciskiem w drzwiach nie otworzysz klapy, on tylko uaktywnia mikroprzełącznik w klapie nad tablicą rejestracyjną. Najprwdopodobniej padł Ci właśnie ten przełącznik nad klapą. Musisz zdjąć tapicerkę z klapy :)

 

Dzięki za podpowiedź. Jak się otwiera klapę w Passacie to mniej więcej wiem ;)

 

Sprawa się wyjaśniła. Winny był przełącznik otwierania wlewu. Starość go dopadła i miedź się trochę utleniła umożliwiając tym samym powstanie łuku ;) i zwarcia. Przycisk otwierania... uaktywniania mikroprzełącznika w klapie wygląda podobnie. Czekają na czyszczenie i montaż. Tapicerkę założyłem, ale wcześniej wyciągnąłem z niej ten trójkącik ze wspomnianymi przyciskami i mam małą dziurkę w drzwiach :roll

 

Przy okazji zrobiłem małą modyfikację. Otóż bardzo lubię mój moduł komfortu. Nie miałam z nim problemów i żeby dalej się cieszyć moim VW poprawiłem troszkę fabrykę. Po sprawdzeniu wiązki dochodzącej do samego modułu zauważyłem, że jest dość długa. Znalazłem nowe miejsce moduł. Sama pusta puszka została na swoim miejscu ale moduł powędrował pod plastikową obudowę nad pedałami - tą pod kierownicą. Sam moduł zmieścił się pod przekaźnikami. Osłonę plastikową zamocowałem "prawie" normalnie. Prawie, bo nie włożyłem jej do białego uchwytu nad sprzęgłem - jest ciut niżej. Nie przeszkadza takie rozwiązanie w ogóle a moduł będzie wiecznie suchy :) Może gdybym wyciął jeszcze troszkę tej izolacji (gruby filc) na tej plastikowej osłonie pod kierownicą to moduł by się zmieścił i osłona była zamontowana jak w oryginale. Jak będę miał kiedyś więcej czasu to tak zrobię.

Całą wiązkę do modułu bez problemu zmieściłem w słupku. Nic nie przerabiałem. Zostawiłem nawet tą gumową uszczelkę na wiązce, więc jeśli coś będzie nie tak przełożę moduł na swoje stare miejsce. Póki co wszystko git... wszystko oprócz zamka klapy - brak czasu. Na razie musi wystarczyć kluczyk ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem jak wasil1.

sprawdzałem tyle razy i nic. chyba poleci do elektryka..

no i padł mi centralny do tego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i nie widzę odpowiedzi na mój problem,zamek od kierowcy wymieniłem bo padł mikrowłącznik i jest ok,ale pozostałe drzwi jak otwieram to się zapala światło wewnątrz lub nie ,lub się zapali i za chwilę gaśnie,ale pod drzwiami lampki nie gasną,oczywiście gasną po zamknięciu drzwi tak jak powinno być,czy to mikrowłącznik czy zimne luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak powinno być, ale mam tak samo, że przy otwartych drzwiach w środku lampki po jakimś czasie wygasną, ale te w drzwiach na dole nie gasną, dopiero po zamknięciu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne... Te pod drzwiami będą świecić pomimo tego, że te w środku juz wygasły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy tak powinno być, ale mam tak samo, że przy otwartych drzwiach w środku lampki po jakimś czasie wygasną, ale te w drzwiach na dole nie gasną, dopiero po zamknięciu drzwi
To jest normalne zachowanie oświetlenia.

Dodam tylko, że sterownik po jakimś czasie wyłączy zasilanie i tych lampek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie te w drzwiach tez zgasną po pewnym czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze nie zauważyłem, żeby kiedyś się wyłączyły, nawet jak nie raz w lecie sprzątam samochód i wietrzę to i tak się świecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie znajduje sie ten mikrowłącznik. prosze o rade.

mi sie w ogóle nie pali lampka oświetlenia głównego przy otwieraniu przednich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest normalne... Te pod drzwiami będą świecić pomimo tego, że te w środku juz wygasły...

nie o to chodzi,poprostu się wogle może niezapalić główne światło,a dolne się zapalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie znajduje sie ten mikrowłącznik. prosze o rade.

mi sie w ogóle nie pali lampka oświetlenia głównego przy otwieraniu przednich drzwi

 

Tutaj poczytaj

http://forum.vw-passat.pl/threads/18834-Rozbiorka-drzwi-i-naprawa-zamka-Almannah-dla-potomnych-%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś zauważyłem dziwne zachowanie FISa. Po otwarciu i zamknięciu dowolnych drzwi, wiadomo na FISie przez jakiś czas świeci się obrazek zamkniętego auta i teraz jeśli otwieram drzwi kierowcy zanim FIS zgaśnie to nie za każdym razem sygnalizuje mi otwarte drzwi kierowcy – pozostaje obrazek zamkniętego auta. Co ciekawe jeśli w tym czasie otworzę inne drzwi to na FISie pokazują się poprawnie wszystkie otwarte – również kierowcy. Podobnie jeżeli mam włączony zapłon to za każdym razem poprawnie sygnalizowane jest otwarcie drzwi kierowcy.

Miał ktoś z was podobny przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamek lewy przód w Passacie po lifcie różni się od przed liftowego ? Czy ewentualnie ktoś mógłby mi podać numer zamka 2003 rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie znałem tej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej strony numer zamka do rocznika 2003 to 3B1837015AP czy ktoś mógłby to potwierdzić ? Będę bardzo wdzięczny.

Mam jeszcze pytanie czy można go zastąpić zamiennikiem 3B1837015A ? Taki akurat jest dostępny na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według tej strony numer zamka do rocznika 2003 to 3B1837015AP czy ktoś mógłby to potwierdzić ? Będę bardzo wdzięczny.

Mam jeszcze pytanie czy można go zastąpić zamiennikiem 3B1837015A ? Taki akurat jest dostępny na Allegro.

 

Podaj nr VIN to powiem Ci dokładnie jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj nr VIN to powiem Ci dokładnie jak to wygląda.

wvwzzz3bz4e121410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wvwzzz3bz4e121410

 

Numer 3B1837015AP jest dedykowany dla Twojego modelu, natomiast numer 3B1837015A wg ETKI pasuje tylko do numeru >>3B-1-400 000 czyli rocznik 2001 a Twój modelowo to 2004 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności