Skocz do zawartości
wasil1

Mikrostyk (mikrowłącznik) w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Można taki identyczny mikro przełącznik kupić, tak żeby nic nie przerabiać? Ja szukałem na allegro, ale nic takiego nie znalazłem. Swój zdaje się popsułem. A w zasadzie przy zamkniętych drzwiach mikrus zamyka obwód czy otwiera?

 

Znajdziesz je bez problemu,ważne żeby rozmiarowo były takie same.Przeważnie są z taką metalową blaszką-można ją spokojnie usunąć ;)

Mikrostyk zamyka obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anty_S

Witam, czy jest mozliwe iz uszkodzilem mikrostyk zlym zamknieciem drzwi?

Mianowicie palcem przy czyszczeniu zamka zamknelem ''hak'' pozniej trzasnelem drzwiami i one sie metalicznie odbily. Po nacisnieciu klamki zamknely sie ale juz nie reaguja na pilot.

Dziekuje za pomoc Janusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Nie zawsze otwierają się drzwi prawe tył, nie odskakuje ten cypelek (jest on też niżej schowany od reszty, tak jakby wpadał do środka) Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem. Nie zawsze otwierają się drzwi prawe tył, nie odskakuje ten cypelek (jest on też niżej schowany od reszty, tak jakby wpadał do środka) Co to może być?

 

Uszkodzony/niesprawny zamek ;)

Musisz zdemontować go z drzwi i poprawić luty,sprawdzić mikrostyki.

TU masz opis

 

 

 

Witam, czy jest mozliwe iz uszkodzilem mikrostyk zlym zamknieciem drzwi?

Mianowicie palcem przy czyszczeniu zamka zamknelem ''hak'' pozniej trzasnelem drzwiami i one sie metalicznie odbily. Po nacisnieciu klamki zamknely sie ale juz nie reaguja na pilot.

Dziekuje za pomoc Janusz.

 

Jest to możliwe z tego względu,że jak zatrzasnąłeś zapadkę i próbowałeś zamknąć drzwi to "poszła" niecoi dalej uszkadzjąc jeden z mikrostyków który jest akurat po zewntrznej stronie zamka.Reszta jest w środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę szukał mikrusa w takim samym rozmiarze. A na obecną chwilę w akcie desperacji przeciąłem niebieski kabel, który idzie do mikroprzełącznika przy zamku i wszystko, prawie wszystko wróciło do normy, centralny działa z pilota, zamykają się wszystkie drzwi i otwierają z pilota.

Tylko przy otwartych drzwiach nie pali się oświetleni w środku, ale to nie problem, bo przy otwarciu centralnego z pilota i tak zapala się oświetlenie wewnętrzne, da się trafić kluczykiem do stacyjki.

Zanim wpadłem na ten pomysł to kupiłem zamek używany na allegro jak się okazało jeszcze gorszy od mojego, ten sam mikrus nie działa, ale i inne też, ciągle wywalało błąd siłownika, do tego postał pół dnia i akumulator padł.Tylko się narobiłem jak głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze pisałem już o moim problemie z centralnym zamkiem a dokładnie mówiąc nie zamyka tylnych prawych drzwi. Po godzinach spędzonych w garażu i po przeanalizowaniu chyba wszystkich opcji...poległem ale dzisiaj zauważyłem coś dziwnego: otóż gdy pociągam za klamkę tylnych drzwi od wewnątrz i wciskam ten "kołek" jednocześnie zamykając lub otwierając pilotem to coś w zamku tych właśnie drzwi się porusza. Słychać taki wielokrotny stukot. Chciałbym wiedzieć co to oznacza czy mam uwalony zamek czy może to wina modułu? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to oznacza czy mam uwalony zamek czy może to wina modułu? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Jeżeli zamek "cyka" to jeszcze sprawdź w nim luty.Jeżeli jest w nim "sygnał" to sam zamek jest na 99% uwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy zostawcie te mikrowłączniki za 40 zl wstawcie w slupek taki z bolcem i spokój macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy zostawcie te mikrowłączniki za 40 zl wstawcie w slupek taki z bolcem i spokój macie

 

Taa,Sebastian to opisywał,rozmawialiśmy już na ten temat.Mikrostyk kosztuje 7 zeta,a ten wynalazek z bolcem to dobry jest do malucha a nie do Passata więc nie pisz nawet takich rzeczy :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię jak w aucie jest wszystko tak jak fabryka zrobiła. Jak chciałbym mieć bolce na słupkach to kupiłbym sobie poloneza albo jak napisał kolega malucha. Dla mnie to rozwiązanie jest nie dopuszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem nie działa zamykanie auta pilotem, nstepnie kiedy zamykam mechanicznie kluczykiem po przekreceniu zamka drzwi kierowcy tylko sie zamykają te drzwi inne nie reagują , natomiast kiedy zamykam przekrecając kluczyk w bagażniku bądź drzwiach pasażera wszystkie drzwi sie zamykaja jak również klapa i miga dioda w drzwiach kierowcy . Kiedy otwieram drzwi pilotem wszystko sie otwiera ale pomimo otwartych drzwi kierowcy po 30 sekundach auto samo sie zamyka , dodaję że na VAG-u nie widać drzwi kierowcy wyskakuje błąd 928 (dodaje że nie buczy brzeczek kiedy otworzymy drzwi przy włączonych swiatłach.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem nie działa zamykanie auta pilotem, nstepnie kiedy zamykam mechanicznie kluczykiem po przekreceniu zamka drzwi kierowcy tylko sie zamykają te drzwi inne nie reagują , natomiast kiedy zamykam przekrecając kluczyk w bagażniku bądź drzwiach pasażera wszystkie drzwi sie zamykaja jak również klapa i miga dioda w drzwiach kierowcy . Kiedy otwieram drzwi pilotem wszystko sie otwiera ale pomimo otwartych drzwi kierowcy po 30 sekundach auto samo sie zamyka , dodaję że na VAG-u nie widać drzwi kierowcy wyskakuje błąd 928 (dodaje że nie buczy brzeczek kiedy otworzymy drzwi przy włączonych swiatłach.)
krańcówka lub moduł zalany lub kable w gumie między drzwiami a słupkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł jest wporządku bo nie było by widać VAG-iem innych drzwi, a tylko te mają błąd. I drzwi odbierają sygnał z innych drzwi ale nie nadawają, tylko dlaczego nie moge zamknąć auta pilotem czyżby w drzwiach kierowcy był odbiornik sygnału pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł jest wporządku bo nie było by widać VAG-iem innych drzwi, a tylko te mają błąd. I drzwi odbierają sygnał z innych drzwi ale nie nadawają, tylko dlaczego nie moge zamknąć auta pilotem czyżby w drzwiach kierowcy był odbiornik sygnału pilota?
jeśli w drzwiach kierowcy padła krańcówka to pilot nie reaguje bo to "główne" drzwi dla alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta krańcówka to jest ten mikrostyk i musze pewno kupić nowy zamek?A co ma z tym wspólnego brzeczek otwartych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ta krańcówka to jest ten mikrostyk i musze pewno kupić nowy zamek?A co ma z tym wspólnego brzeczek otwartych drzwi?
to wszystko jest połączone do tego a zamka nie musisz kupować nowego tylko przelutować go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest nadzieja że to kable w słupku , bo jest dużo roboty z tymi drzwiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest nadzieja że to kable w słupku , bo jest dużo roboty z tymi drzwiami
no sprawdź czy nie ma pleśni na kablach czy nie są poprzecierane itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności