Skocz do zawartości
wasil1

Mikrostyk (mikrowłącznik) w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się pod temat ,ja mam problem z tylnymi lewymi drzwiami po otwarciu drzwi światło się nie zapala i nie ma sygnalizacji otwartych drzwi na desce ale światło pod drzwiami się pali a...i jescze kiedy otworze auto z pilota i odczekam chwile wszystkie zamki się zamykają ale kiedy otwieram lewe tylnie drzwi powinien wyczuwać ruch i nie zamykć a on zamyka nawet przy otwartych drzwiach,nie wiem co może być przyczyną,czy też ten mikrowłącznik? czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być zimne luty. Rozbierz zamek sprawdź krańcówki i rzuć okiem na luty. Jak już byś to rozebrał to dla pewności zawsze dobrze polutować na nowo te nieszczęsne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi-szukać czyli wyjąć i spróbować przeczyścić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie spytam inaczej mozna obejsc jakos ten mikro wlcznik w zamku i zastosowac jakas zwykla krancowke dzwiowa jakas taka mala ? zeby to wszytko smigalo ? i gdzie najlepij bylo by sie wpiac ? gdizes kiedys czytalem ze ktos zalozyl sobei taka zwykla krancowke ale nei moge tego tematu odnalesc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem polega na tym ze: zamykam drzwi a swiatlo w srodku i w drzwiach z tylu nadal sie pala!! Gdzie szukac problemu, mnie wydaje sie ze odpowiadaja za to dzwi z tylu nie wiem tylko ktore, ale nie bardzo usmiecha mi sie je rozbierac.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z krańcówką, rozbierz drzwi, dobierz się do zamka i wyciągnij mikrowłącznik (ten na kablach, przy mechanicznej części zamka). Jest on zamontowany na dwa zgrzane nity - raczej nie do uratowania. Po wyciągnięciu mikrowłącznik jest w pełni rozbieralny i spokojnie można dorobić nowy trzpień zamiast tego wytartego (trochę marudna i precyzyjna robota). Ja poszedłem na łatwiznę i na wytarty trzpień nałożyłem kawałek... wkładu od długopisu hyhy. Mikrowłącznik włożyłem na swoje miejsce, kołeczki od nitów ładnie trzymają, dla bezpieczeństwa zalałem klejem. Ponad miesiąc i 2 tys. km zrobione - nadal działa. W razie zonka pomyślę o czymś trwalszym, z solidniejszego materiału. A luty w moim aucie były w doskonałym stanie. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z zamkiem. Otóż po otwarciu drzwi pasażera przód nie zapala się swiatełko, ale to już ze 2 lata tak mam :) A teraz raz działa raz nie oświetlenie przy otwarciu drzwi kierowcy. Jak uderzę ręką z boku drzwi przy zamku to się zaświeca. Wiec pewnie to te nieszczesne mikrowłączniki. Czy jak kupie takie kompletne zamki http://allegro.pl/item1006171875_zamek_drzwi_przod_golf_iv_4_passat_b5_octavia_w_w.html towystarczy je tylko podłączyć i bedzie działać czy trzeba je jakoś Vagiem programować? Wogole kupował ktoś cos takiego??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem z zamkiem. Otóż po otwarciu drzwi pasażera przód nie zapala się swiatełko, ale to już ze 2 lata tak mam :) A teraz raz działa raz nie oświetlenie przy otwarciu drzwi kierowcy. Jak uderzę ręką z boku drzwi przy zamku to się zaświeca. Wiec pewnie to te nieszczesne mikrowłączniki. Czy jak kupie takie kompletne zamki http://allegro.pl/item1006171875_zamek_drzwi_przod_golf_iv_4_passat_b5_octavia_w_w.html towystarczy je tylko podłączyć i bedzie działać czy trzeba je jakoś Vagiem programować? Wogole kupował ktoś cos takiego??:)
nic programowac nie bedziesz musial tylko podlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wolałem się upewnić :) A warto to wziąć czy lepiej poszukać jakiejś używki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ma ktoś manuala do wyjęcia zamka tylnich drzwi ? Rozebrałem do połowy czyli zdjęcia tapicerki i utknąłem. Proszę o pomoc jesli ktoś ma wsparcie zdjęciowe. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, ma ktoś manuala do wyjęcia zamka tylnich drzwi ? Rozebrałem do połowy czyli zdjęcia tapicerki i utknąłem. Proszę o pomoc jesli ktoś ma wsparcie zdjęciowe. Pozdro

Ja mam dawaj mail, to podeślę.

 

Panowie mam problem z zamkiem. Otóż po otwarciu drzwi pasażera przód nie zapala się swiatełko, ale to już ze 2 lata tak mam A teraz raz działa raz nie oświetlenie przy otwarciu drzwi kierowcy. Jak uderzę ręką z boku drzwi przy zamku to się zaświeca. Wiec pewnie to te nieszczesne mikrowłączniki. Czy jak kupie takie kompletne zamki http://allegro.pl/item1006171875_zam...tavia_w_w.html towystarczy je tylko podłączyć i bedzie działać czy trzeba je jakoś Vagiem programować? Wogole kupował ktoś cos takiego??

Jak walnąłeś, i zaczął działać, to mikroprzełącznik sprawny tylko zimne luty w zamku są do poprawienia. Daj mail to wyślę Ci jak dobrać się do zamka w przednich drzwiach, jak wymontujesz zamke, to go rozbierasz i gonisz do kogoś kto ma cyne i lutownicę, niech Ci przelutuje wszytskie punkty w zamku i będzie latał, koszt max 20zł (jak na zdziercę trafisz, a jak masz znajomego z lutownicą to mu browara zawieziesz :)

 

Maile podeślijcie mi na PW jak chcecie w miarę szybko te instrukcje i napiszcie czy przód czy tył potrzebny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dawaj mail, to podeślę.

 

 

Jak walnąłeś, i zaczął działać, to mikroprzełącznik sprawny tylko zimne luty w zamku są do poprawienia. Daj mail to wyślę Ci jak dobrać się do zamka w przednich drzwiach, jak wymontujesz zamke, to go rozbierasz i gonisz do kogoś kto ma cyne i lutownicę, niech Ci przelutuje wszytskie punkty w zamku i będzie latał, koszt max 20zł (jak na zdziercę trafisz, a jak masz znajomego z lutownicą to mu browara zawieziesz :)

 

Maile podeślijcie mi na PW jak chcecie w miarę szybko te instrukcje i napiszcie czy przód czy tył potrzebny :)

 

Ja też poproszę (maila podeslę na PW) o manuala do przednich lewuch drzwi (od kierowny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... nietypowe pytanko... gdzie oprócz allegro moge kupić ten mikrostyk (mikrowłącznik) np. do zamka klapy bagażnika ?? Te sprzedawane na allegro są większe i nie pasują mi do zamka a niechce zadnych przeróbek. Czy w serwisie VW dostane coś takiego?? i ewentualnie jakie moga byc tego koszty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno mirostyki macie popsute ?? Z 8 aut naprawiałem co chodzi o popstute zamkni ,ale wszędzie były do poprawy luty lub kostki nie łączyły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy taki mikrostyk z allegro:

http://allegro.pl/mikrostyk-mikroprzelacznik-vw-seat-audi-dzwignia-i1275291262.html

Pasowałby do zamka tylnej klapy? w 3BG?

Edytowane przez karolgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby odkręcić ten zamek chodzi mio te 2 śruby 12-kątne. nigdzie nie ma takiego klucza są tylko nasadowe. idzie to jakoś inaczej odkręcić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze splindex. Kpl Yato kilkanascie zlotych. Mam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Spline. A faktycznie dzisiaj kupiłem Yato za 15 zł. W komplecie 5 nasadek i redukcja na kwadrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem tak terz mi nie piszczał przy otwieraniu drzwi na zapalonych swiatłach i to nie był mikro styk bo była ta kistka co jest podłonczona do zamka była przełamana wiec trzeba zobaczyc właczyc swiatła otwozyc drzwi i ruszac jak bedzie piszczec to jest przełamana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności