Skocz do zawartości
wasil1

Mikrostyk (mikrowłącznik) w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy jest sens wyjmowania zamka w klapie bagażnika po to żeby spróbować naprawić ten mikrostyk? To w ogóle wykonalne?? Dzisiaj dzwoniłem do ASO i powiedzieli mi że cały zamek z mikrostykiem kosztować będzie niecałe 90 zł.

Kupno używki raczej nie ma sensu bo styk jest tam już padnięty albo padnie niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wam powiem tak terz mi nie piszczał przy otwieraniu drzwi na zapalonych swiatłach i to nie był mikro styk bo była ta kistka co jest podłonczona do zamka była przełamana wiec trzeba zobaczyc właczyc swiatła otwozyc drzwi i ruszac jak bedzie piszczec to jest przełamana
Kolego, wez to przeczytaj co napisales i popraw bledy. INTERPUNKCJA tez sie klania. Funkcja EDYTUJ.

 

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

 

Powiedzcie mi czy jest sens wyjmowania zamka w klapie bagażnika po to żeby spróbować naprawić ten mikrostyk? To w ogóle wykonalne?? Dzisiaj dzwoniłem do ASO i powiedzieli mi że cały zamek z mikrostykiem kosztować będzie niecałe 90 zł.

Kupno używki raczej nie ma sensu bo styk jest tam już padnięty albo padnie niedługo.

90zl na chodniku nie lezy. Jak masz czas na zabawe, to mozesz sprobowac. Jak nie wyjdzie to kupisz nowy. Mi sie nie udalo wyciagnac zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz czas na zabawe, to mozesz sprobowac. Jak nie wyjdzie to kupisz nowy. Mi sie nie udalo wyciagnac zamka.

 

Chyba jednak kupię nowy. Dzisiaj wyjąłem zamek i okazało się że jest to część jednolita i bez np rozwiercania nitów nie rozbiorę jej. A nawet jakbym rozwiercił to jakie są szanse na to że naprawię styk? Raczej żadne. Samego styku nie dokupię, bo niby po co, więc wniosek jest jeden. Wycieczka do ASO :roza:bleble

 

Czemu nie udało Ci się wyjąć zamka?? Nie udało się go odkręcić czy zdjąć linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie udało Ci się wyjąć zamka?? Nie udało się go odkręcić czy zdjąć linki?
Robilem to ok pol roku temu, jak mi wezyk od plynu sie wyczepil. Sruby dwie odkrecilem i chyba linka mi zostala. Nie moglem jej wyczepic. I dalej nie wiem jak ;;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
linka mi zostala. Nie moglem jej wyczepic. I dalej nie wiem jak ;

 

Musisz przekręcić ten plastik który trzyma końcówkę linki tak żeby to wycięcie które trzyma końcówkę było odwrócone w stronę do linki a potem przeginać zagiętą część do dołu aż wyciągniesz. Chyba że jakoś inaczej masz to mocowane. Albo ktoś już kiedyś łapy w to wsadzał i coś namodził że teraz się nie da.

Też się trochę z tym męczyłem ale jakoś się zdjęło. Może pomóż sobie kombinerkami. Musi zejść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Na szczescie nie musze tego rozbierac, bo sprezone powietrze i wd40 pomoglo rozwiazac problem z falszywymi alarmami. Od pol roku spokoj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem nowy zamek. I ku mojej radości oczom mym ukazało się wreszcie światło w bagażniku i sygnalizacja otwartej klapy na fisie. Jeszcze tylko regeneracja rurki spryskiwacza, żeby uniknąć kolejnej wymiany zamka i składam tapicerkę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem w moim pasku. Przy otwarciu drzwi lampka wewnętrzna się nie zapala, w progu też, brzęczyk nie działa, dioda czerwona też nie mruga. Wczoraj rozebrałem boczek i następnie próbowałem się dostać do zamka. Niestety nie mogłem tej blachy ściągnąć, nie wiem wygląda to tak jakby szyba trzymała. Są tam dwie śruby ale boje się ich odkręcać bo mam obawy czy skręce tą szybe z powrotem. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam podobny problem w moim pasku. Przy otwarciu drzwi lampka wewnętrzna się nie zapala, w progu też, brzęczyk nie działa, dioda czerwona też nie mruga. Wczoraj rozebrałem boczek i następnie próbowałem się dostać do zamka. Niestety nie mogłem tej blachy ściągnąć, nie wiem wygląda to tak jakby szyba trzymała. Są tam dwie śruby ale boje się ich odkręcać bo mam obawy czy skręce tą szybe z powrotem. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, mam pytanko jeszcze po czym rozpoznać że śą zimne luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po czym rozpoznać że śą zimne luty?

Jericho dał Ci już odpowiedź, dokładnie w tu: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461

A objawy - sam sobie odpowiedziałeś

Przy otwarciu drzwi lampka wewnętrzna się nie zapala, w progu też, brzęczyk nie działa, dioda czerwona też nie mruga.

Chociaż to może też oznaczać uszkodzoną wiązkę przewodów.

Tak czy owak trzeba rozebrać, mierniczkiem posprawdzać, poprzyglądać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jericho dał Ci już odpowiedź, dokładnie w tu: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461

A objawy - sam sobie odpowiedziałeś

 

Chociaż to może też oznaczać uszkodzoną wiązkę przewodów.

Tak czy owak trzeba rozebrać, mierniczkiem posprawdzać, poprzyglądać się.

 

mialem dokladnie takie same objawy - to byl mikrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos wie co jest jak otwieram auto kluczykiem mechanicznie to zamek dziala we wszystkich drzwiach a jak z pilot to nie dzialaja drzwi kierowcy przegladalem zamek niby oki Moze ktos wie gdzie szukac kabli i jak ida prądy to tej funkcji w aucie :) Co znajduje sie własciwie w tej puszcze obok silniczka elektrycznej szyby gdzie wchodzi ta najwieksza kostka w drzwiach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie o to chodzi,ale w VAGu jest opcja ustawienia otwierania drzwi na dwa razy.Pierwsze naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy,a drugie resztę drzwi(lub odwrotnie :P ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kolego z kluczyka tak dziala raz drzwi kierowcy i drugi raz wszystkie a z pilota raz żadne drzwi drugi raz 3 drzwi drzwi kierowcy nadal zamkniete :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też borykałem się z uruchamiającym się samoczynnie alarmem.

Dzisiaj rozebrałem zamek w drzwiach kierowcy, rozebrałem ten mikro wyłącznik, z wielkim trudem złożyłem. Niestety nie zdążyłem zajrzeć do tej części elektronicznej. W pośpiechu przed zmrokiem złożyłem zamek do kupy (nie jestem pewien czy dobrze włożyłem tą sprężynę przy dźwigni, którą ciągnie klamką z zewnątrz). Po wszystkim okazało się, że z pilota nie zamyka się centralny we wszystkich drzwiach. Jak zamykam z klucza drzwi PP (bo w PL wkładka złamana) to tylko one się zamykają, przed rozbiórką wszystkie się zamykały.

Zdaję się że coś źle złożyłem, tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam ze i tu wklejam swój problem, ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi

 

Witam:

szukałem już wszędzie caly post od deski do deski i nic...

mianowicie mam problem z zamkami a aucie tzn. nie wyskakuja rygle otwierania tylnych drzwi, klapa bagażnika też zamknięta. Nie reaguje na nic na kluczyk ani na pilot ani na otwieranie ze środka.problem z tyłem pojawił sie po tym jak mechanik usunął mi problem z przodem, ponieważ nie mogłem otwierać auta kluczykami, teraz mogę otwierać kluczami, domykanie i otwieranie szyb tez działa. sygnał zapalonch swiatel raz działa raz nie. planuje kupić zamek taki http://moto.allegro.pl/zamek-drzwi-p...382951827.html jak myśłicie usunie to moj problem? moja objawy pojwawiaja sie w deszcze, śnieżne dni jak lato upał wszytko ok

 

PS. moze mi ktos wysłac program do sprawdzenia błędów przez kompa. posiadam Polski Vag 4.9 i nie umię sie im połaczyć z kompem, a wersja 2.5 nie pokazuje mi wszytkiego :/

ale sie łaczy w niej auto i komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co czytałem chyba mam ten sam problem :(

Wczoraj przy lekkim mrozie (ok-3 stopnie) wyskoczył mi komunikat ze mam otwarte prawe drzwi od pasażera , jednak drzwi są zamknięte zamek się zamyka. Podczas jazdy dobija mnie ten komunikat i pikanie. Z progu musiałem wyciągnąć lampkę bo nie gaśnie.

Czy da się wykasować ten błąd , bo w sumie tylko ten komunikat mi przeszkadza z pikaniem czy raczej trzeba będzie rozebrać drzwi i kombinować z tymi lutami ewentualni z mikrostykiem.?? a jak to nie pomoże to wymiana zamka?? jaka cena nowego w ASO??

Pozdrawiam Zawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie naprawić zamek.Poprawić luty w środku,przeczyścić lub wymienić mikrostyki-nie są drogie,można na allegro kupić lub w sklepie z elektroniką.Wykasować błąd się da,ale pojawi się tak czy inaczej skoro zamek jest niesprawny.Co do lampki-potwierdza to,że to wina zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można taki identyczny mikro przełącznik kupić, tak żeby nic nie przerabiać? Ja szukałem na allegro, ale nic takiego nie znalazłem. Swój zdaje się popsułem. A w zasadzie przy zamkniętych drzwiach mikrus zamyka obwód czy otwiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności