Skocz do zawartości
Gość marcc

Kiedy przekręcić kluczyk w stacyjce?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też AFN. Jakie pipnięcia? Nic nie słyszę. Gaśnie ikonka spiralki i przekręcam kluczyk.

Ostatnio muszę go jedynie dłużej trzymać przekręconego bo u mnie jest -20st rano. Dochodzi nawet do tego, że w pewnym momencie zapala się czerwona ikonka od oleju, a ja kręcę jeszcze przez 2-5 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też miałem z tą ikoną oleju. I właśnie zapytałem o to. słychać jak się przekaźnik od świeć rozłącza, po zgaśnięciu spirali poczekaj jeszcze chwile to usłyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam też AFN. Jakie pipnięcia? Nic nie słyszę. Gaśnie ikonka spiralki i przekręcam kluczyk.

Ostatnio muszę go jedynie dłużej trzymać przekręconego bo u mnie jest -20st rano. Dochodzi nawet do tego, że w pewnym momencie zapala się czerwona ikonka od oleju, a ja kręcę jeszcze przez 2-5 sekund.

to pyknięcie sygnalizuje zagrzanie świeć. Przy takiej temperaturze powyżej -10 ja rozgrzewam świece 3 razy a za 4 razem jak już słychać to pyknięcie odpalam autko i pali od razu. (Aby usłyszeć to pyknięcie to teraz przy takiej temperaturze wystarczy wsiąść do auta przekręcić kluczyk i wyłączyć wszystko w aucie(radio, klima) wtedy na pewno go usłyszycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a później podczas jazdy też jeszcze raz słyszę, ale trzeba się wsłuchać i to bez problemu słychać. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy tzn jak juz silnik pracuje to slyszysz przekazniki od wlaczania grzania swiec plynu chlodniczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to też od tych więc dzięki za poprawę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy poweim wam tak po zgaszeniu sie kontrolki swiec zarowych na desce rozdzielczej swiece jeszcze grzeja około 15 sekund dlatego przy duzych mrozach najlepiej poczekac aż rozłaczy sie przekaznik swiec zarowych to bardzo słychac i wtedy odpalac samochód duzo lepjej pali pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy poweim wam tak po zgaszeniu sie kontrolki swiec zarowych na desce rozdzielczej swiece jeszcze grzeja około 15 sekund dlatego przy duzych mrozach najlepiej poczekac aż rozłaczy sie przekaznik swiec zarowych to bardzo słychac i wtedy odpalac samochód duzo lepjej pali pozdrawiam

 

A najlepiej grzac swiece na "dwa razy". Natepna glupota. Moze i lepiej pali ale rozwalisz sobie swiece ktore po nagrzaniu musza zostac "schłodzone" mieszanką paliwo-powietrze. Świece będa grzały, nawet w trakcie pracy silnika. Oraz z tego co wiem grzeja nawet po rozgrzaniusilnika aby ograniczyc emisje czegośtam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś zmieniłem sobie świece i zobaczymy jak jutro rano zapali,

bo na starych po 3 sezonach 4 krotne podgrzanie dopiero co nie co dawało.

A przekręcałem kluczyk dopiero po pyknięciu przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A najlepiej grzac swiece na "dwa razy". Natepna glupota. Moze i lepiej pali ale rozwalisz sobie swiece ktore po nagrzaniu musza zostac "schłodzone" mieszanką paliwo-powietrze. Świece będa grzały, nawet w trakcie pracy silnika. Oraz z tego co wiem grzeja nawet po rozgrzaniusilnika aby ograniczyc emisje czegośtam...

W końcu ktoś coś mądrego napisał. A nie filozofie w stylu grzej 3 razy na dużym mrozie. Jak słyszę takie porady to mi się nóż w kieszeni otwiera. A później ludzie jak moja siostra (bo skąd niby ma się znać) po takich poradach tak robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłon powinien nastpić natychmiast (w silniku diesla) po zgasnięciu kontrolki swiec zarowych. A te wszystkie inne kontrolki komputer sobie i tak poprawnie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zgasnięciu kontrolki czekam na dźwęk przekaźnika i cyk

pali bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zgaśnie kontrolka od świec żarowych to od razu się powinno odpalać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle że to pyknięcie co słyszycie to klapka od nadmuchu u mnie tez czasem sobie pyknie, bo przełącza nadmuch z szyby na całą kabine w klimatroniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle że to pyknięcie co słyszycie to klapka od nadmuchu u mnie tez czasem sobie pyknie, bo przełącza nadmuch z szyby na całą kabine w klimatroniku

Ciekawych rzeczy się dowiaduję;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a kiedy powinno się przekręcac kluczyk przy 15 stopniowym mrozie po 3 godzinnym postoju?

Po pyknięciu przekaźnika czy wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,55 sekundy po pyknięciu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalam bezpośrednio po zgaszeniu kontrolki świec,odpala bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8,55 sekundy po pyknięciu

 

ja mam niezłą zagwostkę mnie nie gaśnie ba nawet się nie oświeca kontrolka świec :[(a przecież mam cztery) ale pali od strzała :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie własnie kontrolka gaśnie i nic nie pyka.

Jak jest ciepły to pali od razu a po 4 godzinnym postoju muszę długo nim kręcić.

Proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności