Skocz do zawartości
komanch

Wycieraczki przednie - komplet, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

jutro to sprawdzę czy do BMP kamoka powinna podejść.

 

Ok...dzieki ....to jak mozesz to sprawdz mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również polecam motgumy. Używam w kilku autach i zero problemów, w razie co są dość tanie, więc nie problem wymienić.

Do paska komplet kupiłem za 48 zł + wysyłka (użytkuje od czerwca).

 

Prócz dobrych wycieraczek warto zainteresować się powłokami hydrofobowymi tzw. niewidzialna wycieraczka - duża różnica na +

 

też polecam te motgumy od polskiego producenta. Kupiłem je kiedyś, bo jeden kolega mi polecił i pomyślałem że zaryzykuję, bo kosztują tyle co chińskie z marketu (ok. 40 zł). Mam już je 2 lata na 2 autach i dalej są ok. Pracują trochę głośniej niż bosch za 150 zł i mają nieco gorsze zaczepy, ale jak za tą cenę to można polecić.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie.

 

Kupiłem ostatnio komplet oryginalnych wycieraczek na przód, kupiłem na allegro.

Przyszły, wszystko wydaje się ok, ale jedna rzecz mnie zdziwiła.

Mianowicie jeden z końców krótkiej wycieraczki wygląda tak ja na zdjęciach z lewej strony.

Na moje pytanie o ten fakt Sprzedający odpowiedział, że wszystkie wycieraczki z nowej dostawy tak mają.

Spotkaliście się z tym faktem?

Czy to może jednak nie jest oryginał? Sprzedający twierdzi, że na 100% jest to oryginał.

20150416_192811_HDR.jpg

20150416_192856.jpg

 

Z innej beczki - odnośnie wycieraczki na tył do kombi.

Chciałem także kupić nowe pióro, chciałem także oryginał, a będąc w Plichcie w Gdańsku usłyszałem cenę... 50zł.

Uznałem, że to za dużo jak za wycieraczkę 280mm i szukając innego sposobu... wymieniłem samą gumkę.

Operacja na kilka minut pracy, a efekt bardzo dobry.

Piszę o tym tutaj, ponieważ chyba w większości kupujecie nowe pióro, a wymiana samej gumy jest jak najbardziej możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na nieudolną próbę wymiany samych gumek wycieraczek, w ASO można nabyć zestaw naprawczy (guma + plastikowa zaślepka) Polecam, trochę zabawy ze zdjęciem plastiku ale warto. Koszt kompletu to ok. 60pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Na pewno nie.

1. kupione od firmy.

2. paragon.

3. oryginalne, zamknięte opakowanie.

i przede wszystkim:

4. brak śladów używania na samych wycieraczkach. Przy wymianie gum, reszta pióra nosi ślady używania, mocowania, odpryski, wyblaknięcie, bród. Tutaj tego nie ma.

5. wycięcie w plastikowej zaślepce wygląda na fabryczne, coś podobnego widziałem na jakimś rosyjskojęzycznym forum, chyba jetty.

 

nie reklamując nikogo, kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5203530613

i brak mi pewności, stąd pytanie na forum.

Edytowane przez for.est

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie. Na pewno nie.

1. kupione od firmy.

2. paragon.

3. oryginalne, zamknięte opakowanie.

i przede wszystkim:

4. brak śladów używania na samych wycieraczkach. Przy wymianie gum, reszta pióra nosi ślady używania, mocowania, odpryski, wyblaknięcie, bród. Tutaj tego nie ma.

5. wycięcie w plastikowej zaślepce wygląda na fabryczne, coś podobnego widziałem na jakimś rosyjskojęzycznym forum, chyba jetty.

 

nie reklamując nikogo, kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5203530613

i brak mi pewności, stąd pytanie na forum.

 

Kolego ale w tej cenie - 119zł są u mnie w serwisie, przynajmniej po tyle kupowałem ostatnio, więc po co ryzykować i kupować z alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, to już po przysłowiowych "frytkach"

We wspomnianym wcześniej przeze mnie ASO Plichta (skoda) - 180 kpl przód.

119 a 180, to różnica.

 

Kluczowe pytanie - czy spotkaliście się w oryginałach z takim zakończeniem jak pokazałem na zdjęciu.

 

edit:

znalazłem tą rosyjską stronę, o której wcześniej wspominałem.

https://www.drive2.ru/l/1031100/

widać na jednym ze zdjęć to wycięcie w zaślepce, przez które w moim przypadku wystaje kawałek gumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam WYCIERACZKI BOSH AEROTWIN koszt to około 180 zł ale są mega ciche dobrze zbierają wodę i ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam polski produkt - VISEE. Cena za komplet to 95,00 zł. Wymiana szybka i o dziwo sprawdzają się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobi ile już przejechałeś na nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 3 tyś. i podejrzewam że drugie tyle spokojnie będą działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilem gumki i zaslepki to do moich ori nie pasowaly bo byly ciut inne pewnie do nowszych modeli wiec zalozylem stare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam WYCIERACZKI BOSH AEROTWIN koszt to około 180 zł ale są mega ciche dobrze zbierają wodę i ogólnie jestem zadowolony

Jedżę na nich od kilku lat, wymieniam raz w roku, ale mój roczny przebieg to ok.45tys.km. tyle, że ostatnio kupiłem je po 90zł. np.

http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-passat-b6-b7-jetta-iii-i5053156415.html

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam polski produkt - VISEE. Cena za komplet to 95,00 zł. Wymiana szybka i o dziwo sprawdzają się bardzo dobrze.

tez spokojnie moge je polecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam WYCIERACZKI BOSH? AEROTWIN koszt to około 180 zł ale są mega ciche dobrze zbierają wodę i ogólnie jestem zadowolony

 

100 złotych to max jaki mogę zapłacić za aerotwiny Boscha dedykowane do Passata. I to w stacjonarnym sklepie. Na allegro są autoryzowane sklepy, których listę możesz znaleźć na stronie Boscha i kupić je poniżej 80 zł za komplet na przód.

180 zł to cena oryginałów bez rabatu w każdym ASO. A jak podzwonić to ori dostaniesz i w ASO za 120 zł.

To żaden powód do dumy przepłacać na interesie. Powiem nawet, że może i "frajerstwo", bo jak kiedyś słyszałem "ceny detaliczne są dla frajerów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100 złotych to max jaki mogę zapłacić za aerotwiny Boscha dedykowane do Passata. I to w stacjonarnym sklepie. Na allegro są autoryzowane sklepy, których listę możesz znaleźć na stronie Boscha i kupić je poniżej 80 zł za komplet na przód.

180 zł to cena oryginałów bez rabatu w każdym ASO. A jak podzwonić to ori dostaniesz i w ASO za 120 zł.

To żaden powód do dumy przepłacać na interesie. Powiem nawet, że może i "frajerstwo", bo jak kiedyś słyszałem "ceny detaliczne są dla frajerów".

 

gybyś zobaczył gdzie mieszkam to byś mówił inaczej :) podalem cene taką jak znalazłem na pierwszej lepszej polskiej stronie a w uk zapłaciłem za nie 35 funtów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie w ASO. :)

Ja kupiłem swoje w 2011 i jeżdzę na nich do dzisiaj.

 

Tak - to możliwe, gdy auto jest garażowane. Trzeba je tylko regularnie czyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.eurocarparts.com/ecp/c/Volkswagen_Passat_1.6_2006/p/car-parts/car-service-parts/regular-service/wiper-blades/?485774750&1&ec27140ab93c1084ae884ee1c52fb616f510a9c8&000604

Kupiłem je w styczniu i jestem bardzo zadowolony. A cena jak widać to nie 180 złotych jak ktoś pisał tylko około 110.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności