Skocz do zawartości
komanch

Wycieraczki przednie - komplet, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zima się kończy, dzisiaj u mnie -0.5 stopnia i szlag akurat dzisiaj trafił mi wycieraczkę :/:

w największe mrozy jej tak nie złapało do szyby jak dzisiaj po zamarzniętym deszczu, normalnie pół gumy się odkleiło.

 

Teraz pytanko, jakie polecicie konkretnie wycieraczki? wiadomo najcichsze i najtrwalsze, niekoniecznie najdroższe :mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Octavii zawsze kupowałem Bosh AeroTwin, jednak po kilku miesiącach (~2000km) zazwyczaj obniżała się ich jakość.

 

Do Passata, przy najbliższej wymianie, najprawdopodobniej spróbuję Valeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również mam valeo w swoim b6, nie jest najgorzej. Tak ogólnie to zależy jak się trafi, wcześniej w b5 miałem bsocha, założyłem je potem drugi raz i po 2 miesiącach mazały latem, więc pewnie i tak samo może być z valeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z głośnością przy Valeo? Czytałem tu na forum i co drugi post "piszczą" a reszta z kolei mówi że ciche ... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z głośnością przy Valeo? Czytałem tu na forum i co drugi post "piszczą" a reszta z kolei mówi że ciche ...

bez przesady, zachwoują sie jak bosche, jak dla mnie głośność ok, tylko że się nie skupiam na ich pracy, zawsze radio włączone:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie piszczy i nic nie świszczy,

fakt że układałey się do szyby przez pierwsze 200 km i nie zbierały zbyt dobrze, ale teraz nie mam się do czego przyczepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jakie mam w tej chwili (zawsze ASO je wymieniał do tej pory), ale przyznam, że jakbym nie widział że latają mi po szybie to bym ich nie słyszał, rewelacja, chciałbym trafić na takie same ciche :mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 komplet oryginalnych. Nie mam do nich zastrzeżeń. Szykuje się kolejna wymiana po zimie i na pewno kupię takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2 komplet oryginalnych. Nie mam do nich zastrzeżeń. Szykuje się kolejna wymiana po zimie i na pewno kupię takie same.

A właśnie, jakie to konkretnie te oryginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Bosh i jestem bardzo zadowolony, przymierzałem się do zamienników, lecz dostałem prawie białej gorączki z montażem, dlatego kupiłem oryginały Bosha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do salonu, wymienią mi za 120zł oryginały, chyba się skuszę. Za Valeo z przesyłką zapłaciłbym tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wez orginal ten sam pewnie idzie na 1 montaz 5 lat akurat ci wycieraczki poslużyły sam niedlugo musze wymienic bo mam od nowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez mikm

Ja mam 2 komplet oryginalnych. Nie mam do nich zastrzeżeń. Szykuje się kolejna wymiana po zimie i na pewno kupię takie same.

A właśnie, jakie to konkretnie te oryginalne?

Pytasz o firmę ? nie wiem, ale mogę potwierdzić o nich to wszystko co piszesz w #8. Cena też przystępna.

 

---------- Dodano o 21:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:37 ----------

 

no wez orginal ten sam pewnie idzie na 1 montaz 5 lat akurat ci wycieraczki poslużyły sam niedlugo musze wymienic bo mam od nowosci

Jeżeli chodzi o trwałość wycieraczek to ja swoje oryginalne wymieniam co rok. Pięć lat raczej nie wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniłem same gumy jakies grafitowe za cale 23zł. Co prawda przejechaly dopiego ~8tysi. ale zbieraja elegancko. Zobaczymy jak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda przejechaly dopiego ~8tysi. ale zbieraja elegancko.

Z tym przebiegiem wycieraczek to lekka przesada :P

Auto może prawie cały rok stać bez jazdy, a wycieraczki zostaną zniszczone w 5 sekund przez zimowe warunki atmosferyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt ;)

 

Ale zalozyłem je na poczatku jesieni , deszcze, chlapa, syf, snieg i jeszcze dzialaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najgorszy jest mróz :mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie najgorszy jest mróz

Dlatego ja wymieniam na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności