Skocz do zawartości
komanch

Wycieraczki przednie - komplet, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Za czyjąś namową kupiłem za 30 złotych komplet marketowych, wychodząc z założenia, że lepiej wymienić za te same pieniądze wycieraczki 4x w ciągu roku niż raz. Zaraz następnego dnia pojechałem do norauto i kupiłem Valeo. Z tych jestem bardzo zadowolony. 4 miesiąc śmigają jak złoto. Zauważyłem natomiast, że przy myciu na myjni jeśli się zaaplikuje jakąś warstwę nabłyszczającą i lub woskową, to na szybie tworzy się film z którym zestaw płyn+wycieraczka słabo sobie radzą. Działa przemycie bimbrem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim samochodzie zamontowałem jakieś marketowe za 40zł (do Clio). Po miesiącu piórka zaczęły sie obrywać.

Jak kupiłem Pasiora zainwestowałem w wycieraczki w ASO. Prawie 2 lata i 27kkm temu i nadal działają idealnie.

Jak się zużyją kupię same gumki z Aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakupiłem wycieraczki na przód i tył 5 lat temu w serwisie, we Wrocławiu na ul Pięknej, Za komplet zapłaciłem 165 zł i mam je do tej pory, miałem zmieniać ale widzę ze nie ma sensu, nie skrzypią i ładnie zbierają mimo tylu lat, jedynie co to tylna nadawałaby się do wymiany, a przód na ocenę 5 na 5 mozliwych

Jak jeszcze będę kiedyś kupował nowe to na pewno kupię też w tym samym miejscu

Sam nie wierze ze tyle czasu wytrzymały

A i zrobione mam na nich jakieś 100 tys kilometrów

Poprzednie też chodziły tyle samo kilometrów, były jeszcze oryginalne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja zakupiłem wycieraczki na przód i tył 5 lat temu w serwisie, we Wrocławiu na ul Pięknej, Za komplet zapłaciłem 165 zł i mam je do tej pory, miałem zmieniać ale widzę ze nie ma sensu, nie skrzypią i ładnie zbierają mimo tylu lat, jedynie co to tylna nadawałaby się do wymiany, a przód na ocenę 5 na 5 mozliwych

Jak jeszcze będę kiedyś kupował nowe to na pewno kupię też w tym samym miejscu

Sam nie wierze ze tyle czasu wytrzymały

A i zrobione mam na nich jakieś 100 tys kilometrów

Poprzednie też chodziły tyle samo kilometrów, były jeszcze oryginalne,

A co to za firma tych wycieraczek i w jakim rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy byłem dzisiaj w ASO Poznań Krańcowa i kupiłem same gumki po 33zł. od sztuki więc szczerze polecam. Po założeniu igła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy byłem dzisiaj w ASO Poznań Krańcowa i kupiłem same gumki po 33zł. od sztuki więc szczerze polecam. Po założeniu igła. Pozdrawiam

A jak te gumki się mocuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba rozebrac i je wysunąć na boku jest taki plastik zdejmuje sie go w komplecie powinien byc z gumkami dodatkowy ps ja mam wycieraczki ori 2007 i jest juz inny rodzaj tego plastiku bez haczyka ale gumki pasuja

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koledzy byłem dzisiaj w ASO Poznań Krańcowa i kupiłem same gumki po 33zł. od sztuki więc szczerze polecam. Po założeniu igła. Pozdrawiam

 

igla fakt nawet lepsze od markowych pior/wycieraczek ale pisze belgium czyli raczej bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś pióra Norauto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem za 95 zł w Norauto i szczerze polecam.

 

uploadfromtaptalk1411475698245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do goscia co kupowalem wycieraczk Bosch AreoTwim...Oddaje na reklamacje . Raczej bede mial uznana reklamacje a to dlatego ze ten pan sprzedawca mowi ze caly czas bierze od polskiego dystrybutora i twierdzi ze malo jest na nie reklamacji,prawie wcale. Dlatego powinni mu ja uznac.. A moze trzeba czesciej reklamowac te wycieraczki Bosch?? Moze cos by w tej sprawie sie zmienilo , polepszylo?? A tak jak faktycznie nikt nie zglasza reklamaci bo mysli ,ze po pol roku nie uznaja... A Bosch zaczal robic kiche i tyle...Zalozylem starego bosch 4 letniego,na szczescie zostawilem sobie je..i tu mila niespodzianka,mimo ze robia juz kreski to chodzi cichutko..

Reklamacja zostala uznana i teraz zamawiam na probe takie http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-aero-passat-b6-jetta-golf-v-i4657414883.html

wiec warto reklamowac wycieraczki te markowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam boscha (pisownia przez małe b specjalnie) nie kupie! W chwili obecnej zakupiłem jakieś 5m/c temu chinki od chłopaczków biegających pod supermarketem i lepiej się sprawują niż "ori" bosch za 123zeta komplet. I też wychodzę z założenia, że lepiej 4x w roku wymienić na tańsze niż pakować się w niby super..ekstra wycieraczki

 

następne kupuje u kumpla..bo podobno ma dobre, ale jak będę wiedział co to za ile i jak się sprawuje to dam znać.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem kpl przód i tył u Wesa Valeo i czekam na paczuszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamówiłem ori gumki w serwisie u Plichty. Zobaczymy czy są warte tych 60zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj zamówiłem ori gumki w serwisie u Plichty. Zobaczymy czy są warte tych 60zł...

 

Miałem ten sam plan ale w różnicy 40 zł mam kpl przód i tył więc olałem temat gumek z aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj zamówiłem ori gumki w serwisie u Plichty. Zobaczymy czy są warte tych 60zł...

 

Dobry wybór :dobrze

OD 2007 r. zawsze tak u nich kupowałem do swojego Superba taki zestaw naprawczy do wycieraczek (czyli komplet 2 gum i plastikowych zaślepek).

Wymiana, to max. 15-20 min. a sprawują się rewelacyjnie.

Tak więc , ja nigdy marketowych czy ori setów (całych) to raczej nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry wybór

OD 2007 r. zawsze tak u nich kupowałem do swojego Superba taki zestaw naprawczy do wycieraczek (czyli komplet 2 gum i plastikowych zaślepek).

Wymiana, to max. 15-20 min. a sprawują się rewelacyjnie.

Tak więc , ja nigdy marketowych czy ori setów (całych) to raczej nie kupię.

 

Każdy wybiera co mu najbardziej odpowiada :)

Ja podchodze tak jak zaczną mazać to je wymieniam i tyle w temacie, a nie chce mi się jakos bawić w rozbieranie wycieraczek i docinanie gumek. Wolę to zrobić klik klik i po temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zyga wrzuć mi proszę numerek tych gumek. Pozdrówki

 

Proszę :) Do B6 powinny być:

- lewa: 1k0955429c

- prawa: 1k0955429a

 

Literki na końcu: a, b, c i d decydują o długości gumki. U Plichty od ręki były dostępne z literką b co odpowiada długości 650mm - takie kupiłem. Oczywiście muszę je przyciąć. W zestawie są też plastikowe nakładki mocujące (2szt z jedną gumą).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Każdy wybiera co mu najbardziej odpowiada :)

Ja podchodze tak jak zaczną mazać to je wymieniam i tyle w temacie, a nie chce mi się jakos bawić w rozbieranie wycieraczek i docinanie gumek. Wolę to zrobić klik klik i po temacie :)

 

Oczywiście, że każdy kupuje co mu pasuje. Ja zawsze kupowałem albo Valeo, albo Bosch. Tym razem zaryzykowałem wymienne gumki. Jak będzie kicha, to oczywiście zamawiam pióra Valeo, bo 170zł za oryginał w ASO to lekkie przegięcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem 110 w aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności