Skocz do zawartości
komanch

Wycieraczki przednie - komplet, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie było twierdzące. Nie użyłem znaku zapytania...

Co do kodów lewej i prawej-nie zauważyłem. Biję się w pierś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wycieraczka naprawiona-wymieniona gumka, w komplecie przychodzi gumka i plastikowe końcówki piór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem, mając wycieraczki BOSH mozna mieć ori wycieraczkę za 32 zł w ASO! Naprawdę, ludzie na forum tylu fachowców i nikt mnie nie rozumie.

 

Piotrek może napisz jakieś szczegóły to wtedy ktoś cie zrozumie.

W ASO za 32zł to można kupić tą małą na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, a ty przeczytałeś parę postów wyżej? Przecież tam jest napisane, że chodzi o gumki, które można wymienić same w wycieraczce i będzie jak nowa za parę groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rozumiem konsternację w tym temacie. ASO zazwyczaj nie bawi się w takie półśrodki i generalnie nie upraszcza życia swoim klientom.

 

Same gumy z wycieraczek bezprzegubowych w sprzedaży mogą dziwić, zwłaszcza że zwykły komplet na przednią szybę kosztuje ok.170 zł u nich, a tu same wkładki można mieć na przód za ok. 65 zł... też dziś odebrałem i do ostatniej chwili wietrzyłem podstęp, ale się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, pisaliście że do wycieraczek Boscha pasują te gumki, czy do ORI VW też pasują? Bo tam zdaje się Valeo siedzi, czy też Bosch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Valeo nie pasują, oryginalne były Bosch'a, a po wymianach w ASO mogą być już Valeo. Jestem poza domem do połowy lutego więc nie mam możliwości załączyć zdjęć jakie są różnice. Bosch ma gumki aero(górne) wyższe i bez metalowych wzmocnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam takie:

http://allegro.pl/nowe-pioro-piora-wycieraczek-vw-passat-b6-orginal-i3867235802.html

http://allegro.pl/piora-wycieraczek-aero-kpl-volkswagen-passat-b6-cc-i3846590224.html

 

może na zdjęciu można poznać, czy da radę gumkę podmienić. ;) Kupiłem w ASO ori za 115 zł, minęły 2 miesiące no i już powinienem je wymienić bo nie zbierają dobrze (wycieraczka kierowcy szczególnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem w ASO ori za 115 zł, minęły 2 miesiące no i już powinienem je wymienić bo nie zbierają dobrze (wycieraczka kierowcy szczególnie).

No to nieźle. Kup najtańsze jakie są na rynku i też wytrzymają Ci 2 miesiące, a stówa w kieszeni. Ja mam jakieś wycieruchy po 12 PLN i pracują już ładnych kilka miesięcy. Zresztą od ładnych paru lat tylko takich używam, gdy sparzyłem się na oryginałach z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plastikowych końcówkach w Valeo masz napis, a na boscha niema nic. Te z pierwszej aukcji to Valeo, a drugie wyglądają na Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja w pażdzierniku 2010 roku kupiłem wycieraczki firmy DENSO za około 60 - 80 zł. Nigdy nie piszczały , zgrzytały itp, jedyna wada to nie można wymienić samych gumek.Jeśli wytrzymają jaszcze zimę to biorąc cenę do jakości warto je kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprowadzilem kiedys golfa z niemiec i były zalozone do zwykłych ramion wycieraczki AERo Bosch jak dlugo tam były nie wiem ja zrobilem na nich 40tys i kupiłem nowe takie same w sklepie i po okolo 10 tys poszły na smietnik, pozniej kupiłem w makro bosch ale juz nie aero i 2,5 roku smigaja super. Kolejny przypadek drugi golf ori wycieraczki i ramiona Aero po kupnie wymiana na ori VW ale z allegro( chyba trafiłem na bubel) po miesiacu zle zbierały po 4 miesiacach poszły na smietnik, a od 3 latek smigaja tam bez problemu motgumy. W pasku mam bosch i narazie od 20tys ok, wymienial poprzedni wlasciciel i nie wiem ile tak naprawde jest na nich nalatane i nie wiem tez czy czasem nie były wiemieniane same gumki bo wycieraczka kierowcy juz ma straszne luzy. Jeden z wniosków jaki mi sie narzuca to taki że podstawa wycieraczki jest to zeby za dlugo nie lezała gdzies w sklepie ani na magazynach bo guma sie starzeje i pozniej źle zbieraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgan

Pomocy wycieraczki nie działają ,passat cc 2.0tdi gt 2009 140km ,spryskiwacze sa a wycieraczki nie bezpiecznik cały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy to wlasciwy temat na Twoje bolaczki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam w takim razie po tych 3 miesiącach, od kiedy zmieniałem same gumy kupione w ASO przy wycieraczkach Valeo, że po przycięciu wszystko pasowało idealnie. Zaślepki tylko stare założyłem z powrotem, te sygnowane znaczkiem Valeo, bo tak bardziej mi pasowało ;) Przyzwyczaiłem się. I jakoś tak pusto się zrobiło na szybie bez nich. Chodź na początku mnie drażniły.

 

Zima była nie najgorsza, chociaż pamiętacie jak wszystko nagle znalazło się pod lodem? Myślałem, że przyczyni się to w następstwie do słabszego zbierania wody przez wycieraczki, bo wiadomo, że zima to morderca wycieraczek, ale do teraz nowa guma zbiera ładnie 100% z szyby. Pewnie dzięki patentowi zmiany kąta pióra wycieraczki na szybie po skończonej jeździe i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Nie zamarza wtedy guma do szyby w pozycji wygiętej, odkształcając ją w konsekwencji, co prowadzi do nieprzylegania jej idealnie do szyby później.

 

Zrobione jakieś 5 tyś. km od tego czasu. W międzyczasie tylna wycieraczka, której nie zmieniałem, ostatnio zaczęła piszczeć niemiłosiernie i skakać nawet po mokrej szybie. Zatem ona idzie do wymiany w następnej kolejności. Nie często jej używam, więc wypada mi ta wymiana z głowy na co dzień. Zna ktoś może jej numer przy okazji? Bo w jednym z łódzkich ASO nie wiedział o czym mówię dopóki nie dałem mu namiarów dokładnych.

 

Właściwie kupując pełny zestaw markowych wycieraczek płacimy absurdalnie dużo, bo minimum drugie tyle przepłacałem, za dodatkowe dwie prowadnice metalowe i ładne pudełko w komplecie. A wymiana gumy trwa 2 minuty i w skali trudności 1/10 po czym w rezultacie mamy doskonałej jakości wycieraczki na poziomie standardu autoryzowanego serwisu, jeśli to do kogoś przemawia. A powinno w porównaniu do rynsztoka jaki płynie szeroko na allegro. Więc argument nie mam czasu, nie znam się, kupuje cały zestaw, lub wolę chłam z allegro, bo i tak często muszę zmieniać, nie powinien mieć tu zastosowania ;) Bo przy prawidłowym montażu i wzorcowej eksploatacji powinny ASO-wskie pióra służyć dłużej i wydajniej, a jak jeszcze nie przepłacimy, to czego nam więcej do szczęścia potrzeba (oprócz dobrej gorzały i pięknych kobiet oczywiście ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takich wycieraczkach Aero Oximo http://galam.pl/wycieraczki/246-wycieraczki-oximo-yeti-eos-golf-v-vi-jetta-passat-b6-scirocco-touran-wc400525.html

Mam Bosch..na 100% oryginalny i po pol roku masakra...piszcza..glosniej chodza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie o takich wycieraczkach Aero Oximo http://galam.pl/wycieraczki/246-wycieraczki-oximo-yeti-eos-golf-v-vi-jetta-passat-b6-scirocco-touran-wc400525.html

Mam Bosch..na 100% oryginalny i po pol roku masakra...piszcza..glosniej chodza...

W ub. roku założyłem wycieraczki tej firmy żonie w Polo i są OK! W moim Valeo wytrzymały pół roku, Boscha rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ub. roku założyłem wycieraczki tej firmy żonie w Polo i są OK! W moim Valeo wytrzymały pół roku, Boscha rok.

ciężko trafić z wycieraczkami, teraz miłęm klineta co valeo odrazu po założeniu 4 kreski zostawiały, założyłem do swojego i to samo, na boschu sie przejechałem bo 2 miesiące wytrzymały, ostatnio miałęm też ori i te ok roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciężko trafić z wycieraczkami, teraz miłęm klineta co valeo odrazu po założeniu 4 kreski zostawiały, założyłem do swojego i to samo, na boschu sie przejechałem bo 2 miesiące wytrzymały, ostatnio miałęm też ori i te ok roku

 

Masakra,jaka jakosc zrobila sie tych wycieraczek! Zalozylem dla porownania moje stare co kupilem z nimi autko od poprzedniego wlasciciela..jakies bez nazwy..i powiem gdyby nie zostawialy kresek,to napewno ciszej chodza od Boscha!! Szczerze to szkoda kasy na tak drogie wycieraczki..to moje zdanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosch wiele referencji popularnych robi teraz w chinach, nie jestem zdania że wszystko co chińskie to kiepskie ale chyba można tutaj doszukiwać się problemów.

Valeo robi w PL i we Francji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności