Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz kolejne wyzwanie....

elektrycznie zamykana klapa sedan :-) czy realne ? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz kolejne wyzwanie....

elektrycznie zamykana klapa sedan :-) czy realne ? ;D

Realne!! I wiem kto ma graty do takiej klapy. Co prawda nie wiem czy komplet ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Realne!! I wiem kto ma graty do takiej klapy. Co prawda nie wiem czy komplet ale zawsze coś.

no to poproszę namiary, chodzi mi tylko o jakieś silniki :-) nie wiem czy w sedanie w ogole występowało coś takiego jak elektryczne domykanie bagażnika w serii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra, wstępnie wszystko zakończone, dziękuję Bimbasz, dziękuję Roger :-)

ale zastanawia mnie jedna rzecz, czy u was też tak jest że jak otworzysz pilotem tylko klapę to po jakimś czasie się zamyka ?

Następna kwestia to taka że jak samochód stoi nawet zgaszony, jest jaka kolwiek 'reakcja elektryczna' tzn czy ktoś otworzy drzwi, odpali radio, włączy światełko uruchamia się silnik dociągania klapy.... :/ Nie podpiąłem kabla podpisanego T12i / T12 bo zupełnie nie mam pojęcia gdzie, miał on podświetlać przycisk a mój przycisk jest podświetlony bez tego... Czy oby na pewno wszystko jest ok ?

 

:/

 

 

Mam ten sam problem. Mam fabrycznie zamontowaną elektrycznie podnoszoną klape i strasznie mnie wkurza:

  • po kilku minutach sama się zamyka,
  • zamyka się przy reakcji elektrycznej - otwarciu/zamknięciu drzwi, właczeniu oświetlenia kabinowego, otwarciu/zamknięciu szyby - już nie raz oberwałem po głowie
  • zamyka się po wciśnięciu na pilocie zamykania samochodu lub otwierania klapy

Możesz mi napisać w jaki sposób sobie poradziłeś? Jak trzeba to mam vcds-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi napisać w jaki sposób sobie poradziłeś? Jak trzeba to mam vcds-a

 

Musisz poszukać czy nie masz gdzieś zwarcia na wtyczce włącznika zamykania klapy lub na przewodach do tej wtyczki idących, jak nie na tej wtyczce to może gdzieś w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem. Mam fabrycznie zamontowaną elektrycznie podnoszoną klape i strasznie mnie wkurza:

 

po kilku minutach sama się zamyka,

zamyka się przy reakcji elektrycznej - otwarciu/zamknięciu drzwi, właczeniu oświetlenia kabinowego, otwarciu/zamknięciu szyby - już nie raz oberwałem po głowie

zamyka się po wciśnięciu na pilocie zamykania samochodu lub otwierania klapy

 

Możesz mi napisać w jaki sposób sobie poradziłeś? Jak trzeba to mam vcds-a

 

na 100% masz zwarcie kabelków od przycisku, u mnie było to samo...

zobacz czy nie masz tak, że przycisk świeci nawet gdy auto stoi zamknięte w garażu...

 

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

 

które dokładnie kable potrzebne do modułu zamykania klapy ?

wiem że

pin 1 i 2 to + i - z lampki

pin 4 to sygnał z drzwi (i tutaj pytanie, czy jest gdzieś bliżej niż w drzwiach za pasażerem? może klapka wlewu paliwa, może któryś kabel do klapy bagażnika ?)

pin 3 - ??

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które dokładnie kable potrzebne do modułu zamykania klapy ?

wiem że

pin 1 i 2 to + i - z lampki

pin 4 to sygnał z drzwi (i tutaj pytanie, czy jest gdzieś bliżej niż w drzwiach za pasażerem? może klapka wlewu paliwa, może któryś kabel do klapy bagażnika ?)

pin 3 - ??

 

Kamil ten brakujący pin podłączasz pod PIN 5 w siłowniku, zapomniałeś jak ci tłumaczyłem :)

 

Bliżej raczej nie będziesz miał, zauważ że sygnał wyzwalający moduł jest +3 Voltowy wg schematu do przygotowania modułu.

 

Jest jeszcze jeden problem ponieważ kolega bronken podaje aby podłączyć przewód w drzwiach pod Pin 14, z tym że na tym PINie w różnych MY występowały inne sygnały, proponuję aby każdy kto podłącza ten moduł odszukał u siebie sygnał z silnika centralnego zamka w drzwiach, tył, strona prawa, lock bo może się okazać że moduł nie będzie działać lub się "skopci"

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kamil ten brakujący pin podłączasz pod PIN 5 w siłowniku, zapomniałeś jak ci tłumaczyłem

teraz już pamiętam :D

dzięki, myślalem że może nie muszę znowu rozpierać pół auta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kalpe mam gotową w 99.9 % wszystko zamontowane czekam na moduł ???? no nie wiem jak długo jeszcze hihihhi

 

A propo wiązki (Bimbasz) bardzo ci dziekuję jest zajebiscie zrobiona naprawde fachowo !!!! polecam !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kalpe mam gotową w 99.9 % wszystko zamontowane czekam na moduł ???? no nie wiem jak długo jeszcze hihihhi

 

A propo wiązki (Bimbasz) bardzo ci dziekuję jest zajebiscie zrobiona naprawde fachowo !!!! polecam !!!!

 

no wiązka pierwsza liga, jeśli jeszcze Ci nie wyslal tego modułu to może chcesz mój ?

ja u siebie wszystko zmontowałem i już mi się nie chce kolejny raz rozbierać w te mrozy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka od Marcina (Bimbasz) jest super - jak fabryczna. Wtyczki, izolacja, przekroje kabli itd. - jak oryginał!!!

Bardzo ułatwia instalację elektrycznej klapy.:dobrze

 

Ja musiałem poświęcić ok. 7h. Co prawda robiłem to pod chmurką i było -4,5C ale grunt to motywacja:mlask

Nie zdejmowałem podsufitki, tylko ją odgiąłem. Jak się przypatrzę, to widzę lekkie załamanie przy prawym słupku C. Ale już dostała w tyłek jak odginałem ją wcześniej przy zakładaniu kamery cofania. Dla osób postronnych - nie do zauważenia.

Sprawę miałem ułatwioną, ponieważ kabelki do przycisku w klapie już były:-)

Nie kupowałem też uszczelek przy przejściu napędu z siłownika do zawiasu. Wykorzystałem istniejące zatyczki (foto).

[ATTACH=CONFIG]69918[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69917[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kalpe mam gotową w 99.9 % wszystko zamontowane czekam na moduł ???? no nie wiem jak długo jeszcze hihihhi

 

A propo wiązki (Bimbasz) bardzo ci dziekuję jest zajebiscie zrobiona naprawde fachowo !!!! polecam !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propo wiązki (Bimbasz) bardzo ci dziekuję jest zajebiscie zrobiona naprawde fachowo !!!! polecam !!!!
no wiązka pierwsza liga
Wiązka od Marcina (Bimbasz) jest super - jak fabryczna. Wtyczki, izolacja, przekroje kabli itd. - jak oryginał!!!

 

Dzięki, starałem się jak mogłem, wyszło jak wyszło :lol

 

Sprawę miałem ułatwioną, ponieważ kabelki do przycisku w klapie już były:-)

 

Taka sprawa to mega ułatwienie, przeciągnięcie przewodów przez peszel jest dość problematyczne dla osoby która ma pierwszy raz styczność z tzw peszlem. Ale wszystko idzie opanować, tylko trzeba troszkę więcej czasu na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Poszukuje opisu lub schematu jak podłączyć elektryczną klapę w Passacie B6 .Udało mi się zdobyć dwa silniki z siłownikami i zawiasami i częścią wiązki, tą z kostkami do silników.Ale nie wiem jak te silniki mają być podłączone.Podobno ten od kierowcy steruje tym drugim,czy może potrzebne są jakieś przekaźnik?.Może ma ktoś taki opis lub posiada wiedzę na ten temat, dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich .Poszukuje opisu lub schematu jak podłączyć elektryczną klapę w Passacie B6 .Udało mi się zdobyć dwa silniki z siłownikami i zawiasami i częścią wiązki, tą z kostkami do silników.Ale nie wiem jak te silniki mają być podłączone.Podobno ten od kierowcy steruje tym drugim,czy może potrzebne są jakieś przekaźnik?.Może ma ktoś taki opis lub posiada wiedzę na ten temat, dziękuje i pozdrawiam

 

Zobacz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystko jasne, potrzebuję jeszcze dociągu 3C9 827 887 B, jak miał by ktoś na zbyciu to chętnie odkupię Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące wymiany tylnej klapy w B6 kombi.Czy trzeba przekładać wszystkie kabelki czy jest mozliwe przepięcie całej wiązki?Mam okazje kupic nową klape kompletną i chciałem spytac cjak ją samemu najszybciej podmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie dotyczące wymiany tylnej klapy w B6 kombi.Czy trzeba przekładać wszystkie kabelki czy jest mozliwe przepięcie całej wiązki?Mam okazje kupic nową klape kompletną i chciałem spytac cjak ją samemu najszybciej podmienic.

 

W klapie to sa tylko dwa kabelki z calej instalacji. Dwankabelki ktore ida od przycisku zamykania do srodka kabiny przez gumowy peszel. Tak naprawde wymiana calej klapy nie wiele da. Bo i tak trzeba ciagnac cala instalacje od silnikow zamykania klapy wewnatrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A klapa może być juz z nowego typu a wiec nie trzeba będzie rzeżby do kamerki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały chaos.....klapa nie będzie elektrycznie otwierana.Nabyłem klape z tego samego roku i wtedy też musze ciągnąć przewody?Wydaje mi sie ,że jest ich chyba troszku wiecej bo od spryskiwacza i wycieraczki,ogrzewania tylnej szyby,świateł i czujnika zamkniecia klapy.Kamery cofania nie mam.Zobacze jak zdejme starą klape,czy da sie przełożyć tylko przewody bod kostki czy co tam będzie.

Edytowane przez arturMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności