Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak mam czujniki cofania i parkowania z wizualizacją na radyjku to kalebki trzeba ciągnąc przez cały samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak mam czujniki cofania i parkowania z wizualizacją na radyjku to kalebki trzeba ciągnąc przez cały samochód.

 

Raczej tak, masz to OPS oryginalne czy sam dokładałeś?

Dla pewności sprawdź jakie kolory kabla CAN idą do modułu parktronika, jak masz liliowy/czarny i liliowy/brązowy to do tych przewodów nie możesz podpiąć elektrycznej klapy z powodu jak pisałem powyżej.

 

A jak tak jest to kabel należy pociągnąć do Bortneza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to w tylnym boczku jest jeszcze czujnik przechyłu dla oryginalnych Xenon'ów wiec ew tam można sprawdzić czy sie nie uda wpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny PDC i OPS, więć trzeba ciągnąc przez całą brykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy egzemplarz testowego modułu już dostałem i po testach mogę powiedzieć że działa w 100% tak jak powinien.

Zamykanie klampy z pilota --> Bajka :) co za wygoda.

 

Proszę o informację tych osób co się deklarowały iż taki moduł będą chciały, bo będę zamawiał więcej.

Jeżeli są też nowe osoby zainteresowane takim modułem to proszę o info.

Na zgłoszenia czekam tydzień potem zamawiam.

 

Dla mnie też jeden moduł - ale zastanawiam sie nad sensem zakładania. Nie raz w kieszeni kiedy pakowałem zakupy do samochodu załączał mi się pilot i ryglował auto (drzwi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co kojarze to w tylnym boczku jest jeszcze czujnik przechyłu dla oryginalnych Xenon'ów wiec ew tam można sprawdzić czy sie nie uda wpiąć

 

czujnik przechyłu? a co to? bo nie słyszałem o tym nic?

Może być czujnik poziomowania, ale on jest na tylnej osi i nie dochodzą do niego przewody CAN

 

a nawet jakby taki czujnik od xenonów był w boczku to i tak nie można się podłączyć tam dlatego że jest w xenonanch inna magistrala CAN.

 

PDC z OPS działa na tej samej magistrali co xenon wiec przewody od klapy trzeba ciągnąć do Bortneza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
The new PDC controller doesn’t connect to the comfort CANBUS network but instead the drive CANBUS network. If you have bi-xenons installed the controller for this can be used to connect into the CANBUS network otherwise you need to use the CAN gateway.

 

tylko pytanie, czy podpinająć sterownik od klapy wpinamy się w "drive canbus" czy komfort canbus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko pytanie, czy podpinająć sterownik od klapy wpinamy się w "drive canbus" czy komfort canbus ?

 

a o czym ja piszę od 160 postu

czytaj ze zrozumieniem to co piszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po czym stwierdzasz (wazne aby sie nie naciąć)

 

ponieważ montowałem klapę i wiem jakie powinny być, na początku tego postu masz zdjęcia jakie powinny być siłowniki a w instrukcji montażu również.

I wież mi że to nie te siłowniki, chyba że wierzysz w to co napisane na aukcji to je kupuj. A swoją droga to bardzo wysoka cena i nie jest to żadna okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie jestem po pierwszym etapie montażu...

powiedzcie mi tylko czy nie podlaczając pod CANa można sprawdzić czy klapa działa ? czy bez tego nic nie drgnie ?

 

---------- Post added at 01:47 ---------- Previous post was at 01:38 ----------

 

mi też to się bardzo podoba, ale poczekam na kogoś odważnego co zamontuje siłowniki bez rozbierania podsufitki; dlatego poproszę jeden moduł na zaś...

 

nierealne :D

właśnie wszedłem do domu po montażu, mam burdel w aucie i garażu ale jutro kończę :D

 

---------- Post added at 01:47 ---------- Previous post was at 01:47 ----------

 

po czym stwierdzasz (wazne aby sie nie naciąć)

na 100% nie są od paska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi tylko czy nie podlaczając pod CANa można sprawdzić czy klapa działa ? czy bez tego nic nie drgnie ?

 

jak nie podłączysz pod CANa to klapa nie ruszy. Musisz mieć wszystko podłączone aby zrobić testy

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, wstępnie wszystko zakończone, dziękuję Bimbasz, dziękuję Roger :-)

ale zastanawia mnie jedna rzecz, czy u was też tak jest że jak otworzysz pilotem tylko klapę to po jakimś czasie się zamyka ?

Następna kwestia to taka że jak samochód stoi nawet zgaszony, jest jaka kolwiek 'reakcja elektryczna' tzn czy ktoś otworzy drzwi, odpali radio, włączy światełko uruchamia się silnik dociągania klapy.... :/ Nie podpiąłem kabla podpisanego T12i / T12 bo zupełnie nie mam pojęcia gdzie, miał on podświetlać przycisk a mój przycisk jest podświetlony bez tego... Czy oby na pewno wszystko jest ok ?

 

a! dla kolejnych, zdjęcie podsufitki to bajka, założenie jej spowrotem to dopiero wyzwanie :D

zawiasów nie ma co zmieniać, można wiercić idzie gładko, problem miałem z przeprowadzeniem kabli do przycisku i troche rozwaliłem tą harmonijkę... :/

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następna kwestia to taka że jak samochód stoi nawet zgaszony, jest jaka kolwiek 'reakcja elektryczna' tzn czy ktoś otworzy drzwi, odpali radio, włączy światełko uruchamia się silnik dociągania klapy.... :/ Nie podpiąłem kabla podpisanego T12i / T12 bo zupełnie nie mam pojęcia gdzie, miał on podświetlać przycisk a mój przycisk jest podświetlony bez tego... Czy oby na pewno wszystko jest ok ?

 

Już wszystko wyjaśnione, no nie Kamil :) Teraz działa jak ta lala elektryczna klapa :lol

 

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

 

a! dla kolejnych, zdjęcie podsufitki to bajka, założenie jej spowrotem to dopiero wyzwanie

 

Dokładnie, ale sposobem można sobie z tym poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osoby które deklarowały chęć posiadania modułu do zamykania klapy z pilota proszę kontakt na PW z info gdzie wysyłać, w tym tygodniu powinny być u mnie.

 

 

Wszystkie moduły wyślę razem, jak otrzymam od wszystkich zainteresowanych dane do wysyłki

Dane na PW Tobie wysłałem już kilka dni temu, ale nie otrzymałem żadnych danych do przelewu-czy rozsyłałeś jakieś PW w sprawie tego modułu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności