Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

może mi ktoś pomoże potrzebuje schemat elektryczny elektrycznie podnoszonej klapy bagażnka do passata b6.

 

podaj maila na PW to wyśle namiary na schematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód przywiozłem z Niemiec, kupiony od banku prowadzącego leasingi. Jeździł nim od początku v-ce prezes firmy x - zresztą widać że pod niego był konfigurowany (mam pełną dok. zamówienia i eksploatacji). W Polsce od prawie 2 lat poza wymianą oleju w skrzyni i w silniku nic nie było robione. Byłem nim w kilku ASO w sprawie sterowania klapą ale jak pisałem nikt się nie odważył nawet podłączyć pod kompa twierdząc, że nigdy tego nie robili, a samochód kupiony był za granicą - bzdura jakich mało! No cóż bujam się tak i uważam na głowę przy każdorazowym pakowaniu bagażnika. Wracając do zamykania klapy z pilota to udało mi się to zrobić kilkanaście razy i uważam że w jakiś sposób musi to się konfigurować - chyba że w moim samochodzie jest jakaś awaria lub problem z tym sterowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roger powiedz czy dawałeś na siłownik uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem u Was na forum jako gość podpatrujący bo nie mam passata lecz tourana.

 

Czy ktoś z zakładających el. klape ma dostęp do Tourana żeby zerknąć czy uda mi sie korzystając z części passata założyć tę przydatna szczególnie zimą zabaweczkę?

Sami wiece jak wygląda klapa jesień/zima... a w Touranie klapa jest jeszcze większa, bardziej brudna..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziś mi przyszły pierdoły z ASO :-)

myślę że zabieram się za przeróbki od jutra :-)

może dziś zacznę lutować wiązkę

tylko interesuje mnie coś takiego że chcąc kupić przycisk zamykania klapy z ASO wyświetlają się dwa numery:

3C0 959 831

3C0 959 832

czym one się różnią od siebie ?

ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3C0 959 831

3C0 959 832

 

1 ma wtyczkę podłączeniową na 4 piny

2 ma wtyczkę podłączeniową na 2 piny

 

4 piny bo 2 idą na podświetlenie przycisku a 2 na otwarcie klapy, może ten drugi ma tylko samo otwarcie klapy bez podświetlenia, schemat do podłączenia elektrycznej klapy w kombi B6 jest na przycisk 4 pinowy

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że zabieram się za przeróbki od jutra :-)

 

podsufitkę będziesz zdejmował do założenia siłowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podsufitkę będziesz zdejmował do założenia siłowników?

powiem Ci że jeszcze nie mam wizji :D

jedni mówią że demontować inni że nie, sam nie wiem, zobaczymy w praktyce :)

ale znając życie i siebie to zdemontuję nie tylko podsufitkę ale i połowę paska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsufitkę moim zdaniem lepiej zdjąć - będziesz miał lepszy dostęp do miejsca zamontowania siłowników i nie zagniesz nigdzie podsufitki. Jak jej nie zdemontujesz na 100% zagniesz podsufitkę w miejscu gdzie trzymają ją słupki. A wygląda to paskudnie - wiem bo widziałem takie akcje. Decyzja oczywiście należy do Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie otwarcia klapy z pilota robimy w 46 Moduł Comfortu zaznaczamy tam Byte 2 / Bit 3, prawdopodobnie będzie tam tylko jeden widoczny Bit 1 - Central Locking (Rear Lid) "Security Lock", ale nie ma co się przejmować że nie widzimy Bitu 3. Ponieważ w okienku co mamy wartość Binary a będzie tam 00000010 co jest kodowaniem tylko pierwszego Bitu wpisujemy 00001010 dla zakodowania Bitu 3. Lub w okienku 3) gdzie mamy kodowanie poszczególnych Bytow, w moim kodowaniu mam tam wpisane 02 zmieniamy na 0A i klikamy w okienko kodowania Byte 3, następnie Exit i potwierdzamy nową wartość kodowania.

Teraz testujemy czy klapa otwiera się z pilota, a tak powinno być :)

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz testujemy czy klapa otwiera się z pilota, a tak powinno być

no to się zgubiłem :D

działa już to w 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to się zgubiłem

działa już to w 100% ?

 

Gdzie się zgubiłeś? Działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie się zgubiłeś? Działa

otwiera się rogerowi ? puszcza rygiel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwiera się rogerowi ? puszcza rygiel ?

 

A tego nie wiem czy mu działa, ale pewno nie, bo tego kodowania wydaje mi się iż nie zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki lecę kodować furę trzymajcie kciuki.

 

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 09:47 ----------

 

ALLELUJJA - klapa DZIAŁA. Kodowanie Bimbasz`a pomogło.Wszystko działa w 100%.Teraz mogę zrobić instrukcję. Oczywiście wykorzystam w niej wszystkie Wasze uwagi i wskazówki.

Bimbasz na jakim etapie jest nasz moduł elektroniczny do zamykania klapy z pilota? Podaj na PW nr konta to przeleje kaskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALLELUJJA - klapa DZIAŁA. Kodowanie Bimbasz`a pomogło.Wszystko działa w 100%.Teraz mogę zrobić instrukcję. Oczywiście wykorzystam w niej wszystkie Wasze uwagi i wskazówki.

 

brawo :D

ja dziś działam po pracy :D

napisz mi na prv jak zdjac podsufitkę tak w skrócie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kodowanie Bimbasz`a pomogło.Wszystko działa w 100%.Teraz mogę zrobić instrukcję

 

To czekamy na instrukcję wraz z filmikiem jak klapa się zamyka

 

 

Bimbasz na jakim etapie jest nasz moduł elektroniczny do zamykania klapy z pilota?

 

testowy jeden moduł jest gotowy, możemy się umówić że Ci go wyślę na sprawdzenie, bo jako pierwszy opanowałeś temat z klapą, jak będzie ok, to zamówię więcej.

 

napisz mi na prv jak zdjac podsufitkę tak w skrócie

 

Nie na PW tylko tu na forum, co by inny wiedzieli jak do tematu podejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, zmiana tego kodowania, powoduje odryglowanie klapy,

czyli w aucie bez automatycznego podnoszenia klapy, spowoduje to oryglowanie samej klapy (bez podnoszenia) tak ?

 

Gratuluje rozwiązania problemu,

jak już rozkminicie do końca to ja też będę sie za to brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdjęcie podsufitki to bułka z masłem gorzej ją poskładać do kupy. Po pierwsze zdejmujemy tylni pas w podsufitce jest na 5 zatrzaskach delikatnie wsuwamy pod niego palce i ciągniemy w dół odejdzie gładko. Potem zdejmujemy słupki -dwa przednie są na śruby i zatrzaski, śruby znajdują się pod logo AIR BAG zdejmujemy je i zobaczymy pod nimi śruby odkręcamy i ciągniemy słupek do środka auta dwa zatrzaski puszczą łatwo. Środkowe słupki są tylko na zatrzaski jeden na środku plastikowy i drugi metalowy tuż przy dach - ten trzyma mocno trzeba go dość solidnie pociągnąć w dół. Tylne słupki analogicznie do przednich za logo AIR BAG śruba do odkręcenia i dwa zatrzaski. Następnie odkręcamy śruby tapicerki bagażnika czyli wszystkie srebrne uchwyty do mocowania bagażu odchylamy boczki do środka auta od wewnątrz trzymają je jeszcze zatrzaski ale nie trzeba wiele siły aby puściły. Kiedy to mamy zrobione zdejmujemy dwa ostatnie słupki w bagażniku trzymają się na dwóch zatrzaskach łatwo puszczają . Teraz zostaje już tylko odkręcić rączki , panel z oświetleniem ten przy kierowcy ( tego środkowego panelu z oświetleniem dla pasażera nie trzeba demontować) i odkręcić zasłony przeciwsłoneczne . Uwaga w tym momencie podsufitka powinna nam opaść w dół . Będą ja tylko trzymały przewody od podświetlenia lusterka w zasłonach przeciwsłonecznych , które trzeba wypiąć oraz przewód podświetlenia bagażnika. To wszystko . W dwie osoby wyposażone we wkrętarki akumulatorowe to pół godziny roboty.

Ja posdufitki nie wyciągałem z auta po jej zdemontowaniu i opuszczeniu w dół przesunąłem maksymalnie do przodu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze rozumiem, zmiana tego kodowania, powoduje odryglowanie klapy,

czyli w aucie bez automatycznego podnoszenia klapy, spowoduje to oryglowanie samej klapy (bez podnoszenia) tak ?

 

Zgadza się . Przed chwilą sprawdziłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności