Skocz do zawartości
roger31

Elektryczna klapa passat kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów tak jak zauważył pikopiko problem dotyczy przycisku który jest w klapie do automatycznego zamykania klapy temat jest nadal aktualny pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej podmien przycisk. To juz bedziesz wiedzial co dalej robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zrób test vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie jest problem tego typu że klapa podnosi 5-10cm i opada takjak by nie miała siły dalej ciągnąć.

Po podłączeniu kompa wyskakuje błąd tylnej klapy a konkretnie błąd sprzęgła tylnej klapy. Rozumiem że w siłowniku znajduje się silniczek i właśnie to sprzęgło? Czy ktoś wie czy można wymienić własnie samo to sprzęgło czy trzeba cały siłownik wymieniać?

http://allegro.pl/silownik-elektryczny-klapy-lewy-3c9827383j-passat-i5097213134.html czy to jest to cudo?

z tego co widzę to jest prawy i lewy, komp mi niestety nie zdjagnozował który jest konkretnie uszkodzony, jak to stwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mam wszystkie części do elektrycznej klapy wraz z wiazką ale nigdzie nie widzę wiązki od dociągu klapy jak to podłaczyć ? Czy jest może jakiś schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy mam wszystkie części do elektrycznej klapy wraz z wiazką ale nigdzie nie widzę wiązki od dociągu klapy jak to podłaczyć ? Czy jest może jakiś schemat.

 

Chcę bardzo podzekować koledze Bimbasz za super wiązkę elektryczną i modul do klapy elektrycznej. Dobra robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym zapytać gdzie jes łaczenie kabli jakas wtyczka czy jeszcze coś innego pomiedzy klapą a budą samochodu?? chodzi o to że raz na jakiś czas nie działa mi przycisk zamykania klapy i nie zawsze zaswieca sie światełko, swiatelko rzecz zbedna ale zamknąć ją musze i po wieloktotnych próbach i zamykaniu wymuszonym czyli ręką na siłe wyczaiłem że jak poruszam charmonijką przy klapie zaswieca sie lampka i przycisk tez zaczyna reagowac. wniosek jasny popekane kable gdzies w charmonijce albo zaraz za nią. teraz pytanie jak sie do tego dobrać, czy trzeba zdejmować coś z tapicerek, podsófitke wogole co???? odsunołem dzisij kawałek tej charmonijki i widze że wszystko jest w jakimś oplocie wiec pasowało by chyba rozpiąc wtyczke tylko gdzie jest i wydrzeć wiązke na zewnątrz budy aby posprawdzac kabelki i polutować ewentualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 wtyczki na slupkach D po lewej i prawej stronie. Mozna powiedziec ze caly bagaznik trzeba rozebrac z tapicerek wtedy jest jako takie dojscie. Ale podsufitke tez trzeba by opuscic. Harmonijki nie wyciagniesz jedynie mozesz z niej wyjac kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bimbasz. wyczytałem tez tutaj ze robisz jakies moduły które pozwalają zamknąc klape w inny sposób niż tylko przycisk, możesz coś wiecej opisać co to za moduł? rozumię że zamykanie odbywa sie z kluczyka? czy jeszcze z tego przycisku na drzwiach?, rozwiązało by to mój problem a i czasem takie zamykanie tez wygodniejsze by było. gdzie sie to coś podpina i jakie koszta, moze być na priv, bardo prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czytam często i korzystam ale mało wysyłam pytań. Dlatego przepraszam jeśli w złym wątku stawiam pytanie, lub jest odpowiedź a nie znalazłem.

mam Passata B7 2011r. Elektryczna klapa. Przy zamykaniu z wysokości około 30cm opada z trzaskiem. doprowadza mnie to do szału.

Jak był B6 i zwykła klapa darłem się na innych, że nie potrafią normalnie zamknąć bagażnika. Teraz nie mogę, no bo elektryka..... Wyczytałem wcześniej, że mogą być luźne śruby mocujące siłownik. Chciałbym potwierdzenia nim będę demontował klapę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demontuj. Ten typ tak ma. Nieco pomaga zamontowanie słabszych teleskopów. Wiem że są 2 rodzaje 550 i 500 N. Te słabsze paradoksalnie sprawdzają się nieco lepiej. Może przez to że stawiają mniejszy opór przy zamykaniu i klapa płynniej schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie demontuj. Ten typ tak ma. Nieco pomaga zamontowanie słabszych teleskopów. Wiem że są 2 rodzaje 550 i 500 N. Te słabsze paradoksalnie sprawdzają się nieco lepiej. Może przez to że stawiają mniejszy opór przy zamykaniu i klapa płynniej schodzi

 

Dzięki za info.

Ale dalej drąźę temat, poniewaź byłem w serwisie i w nowym nie ma tego problemu. Chyba, że faktycznie ten typ tak ma. Chociaż mam na dzieje ze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzm ze w moim b6 tez trzaska i wqr... jak jest już przy koncu opuszczania

ten typ tak ma.

co do mojego problemu opisanaego powyzej, powiem ze padł zamek a nie kable, roznitowalem zamek i jeden z dwuch mikrostyków nie działał. pytając w trzech serwisach cześć niewymienna wiec kupiłem cały zamek i teraz wszystko działa jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak mocno wali pod koniec. I tak bylo od momentu odebrania auta z salonu. Ale u mnie ma to tez "plusy" dodatnie, w tym znaczeniu, ze jesli bagaznik jest napchany, to elektryka ma latwiej domknac klape ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że przy temperaturach poniżej 5 stopni klapa zamyka się o wiele "subtelniej". Jasno więc widać, że to wina siłowników, które w wyższych temperaturach nie tłumią odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gwarancji wymieniane były już teleskopy (ze słabszych na mocniejsze), ponieważ zdarzało się (zwłaszcza zimą), że klapa się sama nie domknęła. Teraz faktycznie jak pitolnie, to przynajmniej wiem, że jest na pewno zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że trzaska w wyższych temp, przerabialem to. Teraz jak zamykam to w ostatniej fazie zamykania podtrzymuję klapę lekko palcem aby tak nie trzaskala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od tygodnia elektryczna klapa bagażnika w moim kombi zaczęła otwierać się do połowy a później do góry wyciskaja ja amortyzatory, podczas zamykania schodzi do połowy i wraca do góry. Zamknać się da jeżeli pomogę jej ręką. Jedyne co zauważyłem to zerwana była śruba z jednego silownika, była ścięta, wymienilem ja i nic nie pomogło. Z góry dziękuję za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Ja z kolei mam problem z wolno otwierającą się klapą bagażnika.

Szlag mnie trafia jak musze czekać x czasu aż klapa się podniesie.

Czy istnieje jakiś sposób aby vcds-em zwiększyć prędkość unoszenia klapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zdjąć osłony i przesmarować zawiasy. Skoro zwalnia to znaczy że gdzieś ma opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności