Skocz do zawartości
arkadio

"Korbowód wyszedł mu bokiem" 1.9TDI 110PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

teściowi się to również przydarzyło tylko ze w ciągniku. Zanim wywaliło blok obróciło mu panewkę na korbowodzie. Nie szlifował, założył nowe blaszki na korbowód i wyjechał. Za chwile stuk i jazgot, jak by ktoś młotem nawalał. Obróciło panewkę (tą samą) i wywaliło blok. Tak było w ciągniku wiec może historia jest podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwierz mi klapa dławiąca w przypadku rozbieganego silnika w niczym nie pomaga.

A mi się wydaje, że pomoże-tylko trzeba ją manualnie paluchem zamknąć-odetnie wtedy dolot i silnik musi zgasnąć bo braknie mu powietrza. Sprawdzałem na wolnych obrotach i gasi silnik. Na wysokich nie sprawdzałem oczywistego względu (turbina).

Mam automata dlatego zaślepiłem egr, a nie wywaliłem go całkiem-wolę klapę mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się wydaje, że pomoże-tylko trzeba ją manualnie paluchem zamknąć-odetnie wtedy dolot i silnik musi zgasnąć bo braknie mu powietrza. Sprawdzałem na wolnych obrotach i gasi silnik. Na wysokich nie sprawdzałem oczywistego względu (turbina).

Mam automata dlatego zaślepiłem egr, a nie wywaliłem go całkiem-wolę klapę mieć...

 

tak, to na stępnym razem jak zobaczysz rozpędzony do 10 000 RPM silnik, to paluszkiem go zatkaj... tak :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem przyjemnosc na logach w kumpla skodzie siedziec, jak turbo zassało to był wielki huk ,skode do gury zuciło, a korbowody bokiem wyszły i dzura jak piesc nic fajnego, i z tym co wiekszosc pisze ,to cos w tym jest ,szkoda ze tak szybko kasa oddana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, to na stępnym razem jak zobaczysz rozpędzony do 10 000 RPM silnik, to paluszkiem go zatkaj... tak

 

O tym właśnie pisze :)

 

Nie dość, że dymu kupa, hałasu w ciul to jeszcze człowiek najzwyczajniej boi się podejść do tego dziadostwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, to na stępnym razem jak zobaczysz rozpędzony do 10 000 RPM silnik, to paluszkiem go zatkaj... tak :wmorde

Nie zatkaj palcem tylko docisnąć siłownik trzeba-ot wielka filozofia:debil

Ewentualnie dolot rozpiąć co mi zajmuje dwie sekundy i go zatkać-ściere mam zawsze w kieszeni w drzwiach. A jak nie to bym ciął gumowy powrót z intercoolera, przed plastikową rurą-ostry porządny nóż do tapet również zawsze mam w drzwiach. Ja wiem, że mówić jest prościej, aniżeli zrobić coś w takiej sytuacji, ale ja należę do tych co działają, a nie stoją z rozłożonymi rękoma i biadolą i na pewno bym nie czekał bezczynnie, aż silnik się przekręci.

Przede wszystkim mam świadomość, że coś takiego może wystąpić i nie traciłbym czasu na zastanawianie się co się dzieje-za dużo czasu i serca włożyłem w to auto, żeby ot tak się poddać i patrzeć jak się przekręca. Ale jak się ktoś boi to niech patrzy:fajny

Życzę jednak i sobie i innym, abyśmy nigdy nie musieli stanąć przed tym wyborem-stać z boku i patrzeć czy działać....

 

---------- Post added at 10:55 ---------- Previous post was at 10:51 ----------

 

Moją opinię kształtuje na podstawie filmików z rozbieganymi silnikami-z tego co widzę, to jest sporo czasu na działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hahahahah dobre

 

Jezeli nie wierzysz zobacz sobie nawet i na allegro tłoki od hmm... Mercedesów, BMW. Z tego co pamietam to jest DT mialy takie tloki (spych z ZSRR) oraz te agregaty pradotworcze. ;)

 

Moją opinię kształtuje na podstawie filmików z rozbieganymi silnikami-z tego co widzę, to jest sporo czasu na działanie.

 

Zalezy to od stanu silnika rownież jeden przekreci sie szybko drugi bedzie jęczał i jęczał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej koledzy już napisali powodem była na bank niesprawna turbosprężarka. Widziałem już kilka takich bloków 1.9 TDI .... i zawsze przyczyna była taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest z tymi tlokami rozbieralem 1.9 td z b4 i tam nic takiego nie zauwazylem dlatego takie moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to jest z tymi tlokami rozbieralem 1.9 td z b4 i tam nic takiego nie zauwazylem dlatego takie moje zdziwienie.

 

TD mają komorę wstępną. TDI z racji budowy mają zagłębienia w denkach tłoków.

 

http://www.autoszrot.pl/foto_duze/FD1_3572.jpg

 

Natomiast mnie ciekawi ta srebrzysta maź na tłokach. Co to jest? Stopione denko tłoka?

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze czlowiek cale zycie sie uczy.mie mialem pojecia ze to tak wyglada w tdi.dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te auta z tych filmików moge sie załozyc ze wylądowały w polsce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast mnie ciekawi ta srebrzysta maź na tłokach. Co to jest? Stopione denko tłoka?

Niespalony olej silnikowy, tym się pożywiał rozbiegany silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj - mamy na forum takiego asa, który popsikał albo WD 40 albo lakier do włosów w dolot. I poczytaj co się potem działo, a było to spektakularne

a gdzie to znaleźć?chętnie poczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toś widzę nie miał do czynienia z rozbieganym silnikiem. Żadne klapy mu nie pomagają. On żyje już własnym życiem. Biegasz sobie z kluczykiem dookoła, a on daje czadu. Jedyna rada to ręczny piątka i dusić go na biegu (sprzęgło mówi do widzenia wtedy). Jak automat - trza się modlić, by nie wybuchł albo się nie zapalił.

 

Poczytaj - mamy na forum takiego asa, który popsikał albo WD 40 albo lakier do włosów w dolot. I poczytaj co się potem działo, a było to spektakularne :)

 

 

Edit - Zobacz jeszcze kilka filmików - uwierz mi klapa dławiąca w przypadku rozbieganego silnika w niczym nie pomaga.

 

 

 

 

 

 

 

 

Myślisz, że ci powyżej jej nie mięli?

wiem o kim piszesz koles wd 40 chcial rozruszac kierownice w turbo :) tak sie rozruszaly ze mu bokiem kilka elementow wyszlo potanczyc zakladal temat z pytaniem co sie stalo i dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast mnie ciekawi ta srebrzysta maź na tłokach. Co to jest? Stopione denko tłoka?

 

Stopione denko tłoka wyglada inaczej. To jest olej, a metal na strukture chropowatą w ktora ten olej wnika. Szczegolnie widoczne jest to w silnikach dwusuwowych gdzie do paliwa dodaje sie olej. Olej potrafi wnikac nawet w komore korbowa wykonana z aluminium - pozniej trzeba polerowac itd.

 

tutaj dobrze widac: http://bikepics.com/pictures/2003438/

 

Co prawda są to tłoki motocyklowe jednak wykonane z innego stopu metalu, mozesz zobaczyc w okolicach denka, pierscieni czarny nalot.

Edytowane przez zielonyB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam że na podstawie informacji zawartych w tym wątku (filmików i zdjęć) ktoś powinien napisać jakiego FAQ ku przestrodze ludzi, którzy nie mają bladego pojęcia o tym problemie(min mnie samego, choć już sporo poczytałem na ten temat) o ile temat taki już nie istnieje.

Jedno wiem napewno od dzisiaj w aucie bedę woził nóż (szmatę miałem zawsze) i jeśli to nie pomoże, wrzucamy 5 albo 6 i palimy sprzęgło.

Miejmy tylko nadzieje że nikt z nas nigdy z poradnika w praktyce korzystać nie będzie musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno wiem napewno od dzisiaj w aucie bedę woził nóż

 

A nie lepiej cięcia boczne aby chlastnąć doprowadzenie oleju do dmuchawki? :)

 

Miejmy tylko nadzieje że nikt z nas nigdy z poradnika w praktyce korzystać nie będzie musiał.

 

Będzie musiał, to stosunkowo częsty przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dociśnięcie cięgna to najlepsze rozwiązanie - warunek - klapa musi być w miarę czysta i zamykać się do końca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys przeszło mi przez głowę, żeby zaczepić sobie linke na cięgno klapy i wyprowadzić pod deskę rozdzielczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności