Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliście jakieś potwierdzenie wymiany pompowtryskiwaczy? Ja dostałem tylko xero jakiegoś rachunku dla serwisu za pompki (1000zł sztuka)
wpis w książkę serwisową o przeprowadzonej akcji, i taka sama wlepka w koło zapasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wytrzymaly 240 tys km - a i tak sam na kolach pojechalem do aso na wymiane zeby zapobiec ewentualnego problemu na drodze.

Takze tak jak mowisz, niektore moga pasc dosc szybko, inne prawdopodobnie moga i 300 tys dojechac i nic sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem po wymianie z dobrej woli pozostalych 3 szt (wcześniej byla jedna wymieniona w niemczech 2008 rok ) jeszcze na stary model i teraz jade na weryfikację czy podlega ona wymianie jesli tak to zostanie powtórnie zmieniona na właściwą w ramach tej akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło Wam się, że przy wymianie pompowtrysków w ASO zle założyli uszczelki i jakiś płyn kapał na ośkę? ja mam teraz coś takiego. Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdarzyło Wam się, że przy wymianie pompowtrysków w ASO zle założyli uszczelki i jakiś płyn kapał na ośkę? ja mam teraz coś takiego. Czy to możliwe?

 

Jedyne co mogli zrobić źle to założyć uszczelkę od dekielka zaworów i kapie olej. Tą uszczelkę w zasadzie powinno się każdorazowo wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdarzyło Wam się, że przy wymianie pompowtrysków w ASO zle założyli uszczelki i jakiś płyn kapał na ośkę? ja mam teraz coś takiego. Czy to możliwe?

 

Tak.

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie musze wam opisac historie Passata mojego kolegi . W tamtym tygodniu zadzwonił do Besmarex Zabrze żeby sprawdzić czy auto jest objete akcja (auto sprowadzone z Niemiec) wiec konieczne było przepisanie na rynek Polski , pan pobrał dane VIN itp itd i powiedział ze sprwe zalatwi. Po kilku dniach telefon ze auto jest objete akcją ( systemie tez pojawiła sie adnotacja) , jednak slowa Pana były takie że niestety ale nie mogą zrobic samej akcji , muszą coś wymienić np filtr paliwa (bzdura) , chlopak nieswiadomy sie zgodził pełnny szczescia że bedzie mial wtryski za FREE . Auto zostało odstawione z połową paliwa w baku , podczas odbierania samochodu swiecila rezewa i komputer pokazywał 40 km do tankowania , dodatkowo przejechane było 100 km , niemozliwe że auto spaliło na 100 km połowe baku. Auto zostało oddane rónież z silnikiem ubrudzonym olejem pokrywa silnik oraz podszybie. Wydaje mi się ze niektórzy Dilerzy dobrze chca zarobic na akcji , teraz po tej traumie kolega zastanawia sie czy wtryski zostały wyminione naprawde. Wystrzegajcie się tego Dilera , osoba co przyjmowala samochód to Pan Dawid M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol 100 km ? i jeszcze prawie 30l. paliwa? paliwo ukradli a po co aż tyle jeździli to nie mam pojęcia..szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lol 100 km ? i jeszcze prawie 30l. paliwa? paliwo ukradli a po co aż tyle jeździli to nie mam pojęcia..szok

Witam

Tu juz nie chodzi o to 100 km bo podobno auto odbierali od niego z domu ale o paliwo, syf w silniku po oleju , kłamstwo ze musi byc inna usługa zeby wtryski wymienili. Dla mnie to juz Bandytyzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na miejscu twojego kolegi wrócił poprosił o wykaz napraw serwisowych, potwierdzenie wszystkiego na papierze i wysłał do Poznania. Jeżeli go skasowali to muszą mu dać opiś zlecenia do faktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość januszd

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Witam wszystkich :)

Dzisiaj oddałam swojego passata do autospeciala Kraków (wcześniej miałem wymianę jednego wtrysku) jutro dostanę info co do reszty wtrysków.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie musze wam opisac historie Passata mojego kolegi . W tamtym tygodniu zadzwonił do Besmarex Zabrze żeby sprawdzić czy auto jest objete akcja (auto sprowadzone z Niemiec) wiec konieczne było przepisanie na rynek Polski , pan pobrał dane VIN itp itd i powiedział ze sprwe zalatwi. Po kilku dniach telefon ze auto jest objete akcją ( systemie tez pojawiła sie adnotacja) , jednak slowa Pana były takie że niestety ale nie mogą zrobic samej akcji , muszą coś wymienić np filtr paliwa (bzdura) , chlopak nieswiadomy sie zgodził pełnny szczescia że bedzie mial wtryski za FREE . Auto zostało odstawione z połową paliwa w baku , podczas odbierania samochodu swiecila rezewa i komputer pokazywał 40 km do tankowania , dodatkowo przejechane było 100 km , niemozliwe że auto spaliło na 100 km połowe baku. Auto zostało oddane rónież z silnikiem ubrudzonym olejem pokrywa silnik oraz podszybie. Wydaje mi się ze niektórzy Dilerzy dobrze chca zarobic na akcji , teraz po tej traumie kolega zastanawia sie czy wtryski zostały wyminione naprawde. Wystrzegajcie się tego Dilera , osoba co przyjmowala samochód to Pan Dawid M

 

Osobiście odradzam Besmarex w Zabrzu, jeszcze nic dobrego mnie w nim nie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-zamontowali 4 nowe wtryski Continentala z końcówką DX, nowe śruby, wiązkę elektryczną

Czy aby na pewno z końcówką DX ?- bo właśnie M,MX,D i DX były wymieniane na nowe -w moim przypadku na TX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
535c1c2afb80ac27med.jpgTylko że te z końcówka X chyba podobnie jak inne części z tą końcówka są regenerowane . Sprawdziłem swoje po wymianie i jest końcówka "T". Edytowane przez unseen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]93090[/ATTACH]Tylko że te z końcówka X chyba podobnie jak inne części z tą końcówka są regenerowane . Sprawdziłem swoje po wymianie i jest końcówka "T".

 

Możesz sobie sprawdzać oznaczenie X jest tylko na pudełku, na korpusie X już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przyszły poniedziałek umówiłem się do ASO w związku z dolegliwościami jakie doskwierają mojemu passacikowi po wymianie pompek na nowe, zobaczymy czy to wina pompki czy też montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz sobie sprawdzać oznaczenie X jest tylko na pudełku, na korpusie X już nie ma.
Tak jest prawie zawsze, że X na części nie ma, wynika to z tego że "dopisanie" X jest często po prostu niemożliwe lub zbyt czasochłonne. Na niektóre części naklejają etykietkę, a pod spodem numer jest stary. Także jeżeli jest na opakowaniu i na fakturach X to część jest regenerowana przez VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem jakieś 600-700km po wymianie pompowtryskiwaczy, silnik BKP 2.0TDI. Dwa razy podczas jazdy (wolnej - raz 70km/h, raz około 40km/h), załączył się tryb awaryjny silnika, gdzie samochód zwolnił, trzeba było go odpalić na nowo i potem było wszystko ok. To oznacza, że czeka mnie serwis, bo coś z pompkami jest "nie tak"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej turbo ci pada, ale bez kompa nie da się stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz pod kompa, zczytaj bledy, zrob logi (np. wg instrukcji na forum), zamiesc bledy i logi w odpowiednim dziale na forum, a ktos pomoze w ich rozszyfrowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności