Skocz do zawartości
Charakterek

Poradnik: Jak zrobić bardzo dobre ambiente w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taką lampkę. Jestem w stanie kupić lampkę od A6 i wsadzić do mojej diody?

[ATTACH=CONFIG]96934[/ATTACH]

Zrobiłem u siebie dokładnie w taki sposób i świeci rewelacja. Podpiąłem się pod lusterko fotochrom i diody włączają się po zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :)

BTW: fajny kolor auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu wracam do tego tematu i przy szukaniu odruchowo szukam w WARSZTAT

 

Bo chyba tam powinien się znaleźć

jak np ten temat jest w WARSZTACIE http://forum.vw-passat.pl/threads/40057-Montaz-oswietlenia-LED-w-schowku-pasazerskim

 

Można prosić o przeniesienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moźe ma ktoś jakiś pomysł w przypadku gdy jest w lampce oryginalnej AIRBAG OFF ? Podoba mi się to podświetlenie ambinte i kurcze chciałem sobie coś takiego sprawić ale niestety mam lampke AIRBAG OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie masz tylko trzy opcje: Albo wywalasz tę lampkę i wsadzasz zwykłą w którą sobie wmontujesz ambiente, a napis airbag off schowasz pod podsufitkę lub przeniesiesz gdzie indziej. Tu jednak uważać trzeba bo przedłużenie przewodów może spowodować inną rezystencję i wywali błąd poduch.

Możesz też kupić lusterko z ambiente i zostawić lampkę jak jest.

Możesz też kupić lampkę z W8 lub Superba i napis przenieść gdzie indziej lub go schować. Ja kupiłem z superba, napis wyciągnąłem z ori lampki i włożyłem pod szkiełko w lampce superba. Jednak po założeniu modułów led od kolegi Tomnik, brakło w lampce miejsca na niego, więc napis powędrował pod podsufitkę i na razie tam jest i czeka na jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

86391919.jpg

 

Pytanie do kolegi Charakterek lub każdego kto zakładał ambiente na lampce jak na foto i ori diodach z audi, otóż: jakiej średnicy otwory wierciliście i ale mm od brzegu tak aby na luzie upchnąć to wszystko w środku?

Mam już diody i jedno podejście za mną ale niestety wywierciłem za wielkie kratery i jeszcze tak nieszczęśnie że nie mogłem później lampki spowrotem zamontować więc poleciała niestety do kosza:hehe

Druga lampka już jedzie do mnie od kolegi z forum i nie chce popełnić tych samych błędów więc proszę o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem lampki. Zabieram się dziś na robotę. Mogę prosić o info, w którą stronę ustawić diody? Widzę, że jedna jest pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz to w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedna prosto - na konsole, a druga z tym katem na ręczny i kubki, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jedna prosto - na konsole, a druga z tym katem na ręczny i kubki, tak?
Kąt rozchodzenia się strumienia świetlnego tych ledów to pewnie 30-40st.

Nic nie kombinuj, zamontuj je bez ustalania kątów. Odległość między lampką, a tunelem jest na tyle duża, że stożek światła z led pokryje wszystkie elementy, o których piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej średnicy otwory wierciliście i ale mm od brzegu tak aby na luzie upchnąć to wszystko w środku?

 

ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawierciłem wszystko. Wieczorem sprawdze. Co do dziur, to wierciłem 6 i później delikatnie (naprawde delikatnie) 8 po samych brzegach. Tak samo było w oryginalnej lampce z A6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:jupi zrobione:)

zaświeciło światełko w (na) tunelu:)

dziury wierciłem śr. 5mm i wyszło git.

A podpiąłem sie pod kabelek idący do lusterka, w ten sposób świeci sie po przekręceniu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wczoraj też testowałem ambiente. 30pln, dwie diody i taka frajda :)

 

 

 

Jeszcze jedno. Ile konsoli powinno być oświetlone? U mnie świeci na ręczny oraz 'wajchę' od biegów i lekko na popelniczke. Ale np na półkę już nie;)

Edytowane przez Poochini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to masz dobrze ustawione:ok

Tak miało być:) Efekt jest super!

 

To super :) Co do zasilania, to podpiąłem masę pod blaszkę, która jest w pierwszym poście. Chciałem podpiąć +12 po stacyjce. Czy ciągnąć kabel z skrzynki bezpieczników. Czy znajdę gdzieś +12 po stacyjce w kostce przy lampce? Mam lusterko fotochtom i czujnik deszczu. I to by było na tyle z pytań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpiąć +12V po zapłonie przy lampce. Jak zdemontujesz lampkę, to musisz zajrzeć pod podsufitkę i tam jest plastik, który trzyma dwie kostki. Kostka 4-pinowa jest od czujnika, a kostka 6-pinowa (obsadzone 3 piny) to jest kostka od lusterka. Przewód czarno-biały to jest +12V po zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. Ile konsoli powinno być oświetlone? U mnie świeci na ręczny oraz 'wajchę' od biegów i lekko na popelniczke. Ale np na półkę już nie

 

to mi świeci trochę więcej:)

tak jak u Ciebie ręczny,gałka,popielniczka +klima ,radio, i prawie do nawiewów czyli prawie cała konsola.

Diody ustawione tak jak w manualu z 1-go posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Przestawilem diody, teraz swieci lepiej. Dzieki! Co do zasilania, to bede musial podciagnac +12V od radia, aby podswietlenie swiecilo gdy kluczyk jest w stacyjce. Chyba, ze mozna blizej znalezc. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij się tak jak pisano wyżej do kostki od lusterka albo czujnika deszczu, tam jest +12 po przekreceniu kluczyka. Miernikiem znajdziesz. Ja tak zrobiłem i jest 10cm kabla do pociągnięcia;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności