Skocz do zawartości
nowoa

wtryskiwacze od t4 0,216mm

Rekomendowane odpowiedzi

jest dużo wątków dotyczących wtryskiwaczy 0,216mm ale nie ma jednoznacznie opisane więc tak mam możliwość kupienia nowych wtryskiwaczy od t4 2,5 tdi tak naprawde w cenie końcówek i teraz mam pytanie chce je założyć do AFN-na czy będe musiał ustawiać ciśnienia na wtryskiwaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że nowe to poco chcesz ustawiać wyjmujesz swoje i zakładasz z t4 ,jaka pewność że to 216.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając całe wtryskiwacze od t4 nie będzie ci to pasować wo AFN-a. Wymienia się same końcówki a zostają korpusy od AFN, Jeżeli w t4 są to wtryski używane o niewiadomym przebiegu to nie wiem czy to jest opłacalna impreza. Wkładasz używane 0,216 u pompiarza zostawiasz wtryski t4, korpusy bądź całe wtryski AFN i za jakieś 200 zł masz używane 216 i to wkładasz do AFN-na i regulujesz kąt wtrysku. A czy to ci się opłaca to nie wiem za ile kupisz wtryski od t4 musisz ocenić to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korpus jest ten sam za ponad 2-ie stówki kupisz 0,216 made chin do dobrego pompiarza zakłada ustawia ciśnienie pakujesz do auta i masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak zawsze mamy dwie lub więcej odpowiedzi do tego zaprzeczających sobie, można sie przekanać samemu kupując, ale można wtopić więc jeżeli ktoś nie zakładał(tylko słyszał niech sie nie wypowiada) lub zakładał całe wtryskiwacze od 4 to bardzo prosimy o konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to, ze sa z T4 i ze z 2,5TDI nie oznacza, ze sa to 216tki.

Po drugie to silnik 5 cylindrowy czyli jak kupisz komplet to jeden wtrysk zostanie ;) No chyba, ze na sztuki kupujesz.

Po trzecie jesli bedziesz wiedzial, ze to na pewno 216tki (po numerach na wtryskach) to plug and play. Cisnienia sa juz ustawione na wtryskiwaczu a po przekladce sprawdza sie i ew. reguluje kat wtrysku na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o to chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko oby to byly 0.216 ;) bo moj koles kupil do Octavi i okazaly sie wielkim bublem , kasa wydana , sprzedajacy niechce oddac kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak się bierze na miejscu i odkręcić końcówkę sprawdzić numer końcówki i wiadomo o czego może być wtrysk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jakie są numery 216-ek i 230-ek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSLA 150 P 502-0,216 , DSLA 150 P 764-0,230 jak się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wie ktoś jakie są numery 216-ek i 230-ek?

Wiem:P

 

DSLA 150 P 502-0,216 , DSLA 150 P 764-0,230 jak się nie mylę

Mylisz się w obu przypadkach;)

 

0.205mm to DSLA 150p520 np. afn

0.210mm to DSLA 150P502 z silnika AEL 5cyl.

0.216mm to DSLA 150p764 silnik AXG/AHY transporter

0.230mm to DSLA 150pp764 produkuje tylko bosio:)

 

A jako ciekawostkę dodam, że najmniejsza dziurka w 1.9tdi VP ma rzeczywisty przepływ 0.135mm!!!:P

Edytowane przez olek_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość plbartek89

Witam panowie , zeby nie zakladac nowego tematu podepne sie pod istniejacy .

Jako ze z modów pieca AHH wiem tylko ile udalo mi sie wyszukac na forum mam pare pytań.

Plan to zalozenie 0.216 a nastepnie Soft.

 

1. W jakich dokladnie samochodach byly montowanie wtryski 0.216 (2.5 tdi za duzo nie mowi) ?

2. Czy mozna kupic kompletne wtryski i beda pasowac p&p to silnika AHH czy trzeba same koncowki a wtryski zostawic ORI + Regulacja cisnienia.

3. Z tego co udalo mi sie wyszukac to w koncowce 98r AHH powinna byc pompa 11 , czy jezeli bedzie 10 to da rade czy trzeba zmieniac.?

4. Czy turbina wystarczy do mocy uzyskanej po programie + wymianie Wtryskiwaczy. ?

 

Pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po trzecie jesli bedziesz wiedzial, ze to na pewno 216tki (po numerach na wtryskach) to plug and play.

 

a do 1Z też plug and play ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy cena 216 za 350 zł po regeneracji 10 tys km to dobra cena ?

Jeśli już bym kupił to one pasują P&P lecz wiem że muszę ustawić kąt wtrysku ale czy też muszę grzebać w kompie ?

I ciśnienie wtrysku jakie najlepiej ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy Boscha koncówki.

ustawiasz kąt wtrysku na pompie przy pomocy kompa :lol i daweczke tez trzeba skontrolować

cisnienie 220/300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie założyłem takie 216tki od T4 2,5TDI, ale widzę że po wciśnięciu gazu do deski auto jest wyraźnie zmulone, co może być przyczyną?? Spodziewałem się raczej przyrostu mocy po wymianie bo wcześniej miałem zchipowany AHU 90KM na 110KM a w zasadzie nie widzę różnicy. Ktoś może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie założyłem takie 216tki od T4 2,5TDI, ale widzę że po wciśnięciu gazu do deski auto jest wyraźnie zmulone, co może być przyczyną?? Spodziewałem się raczej przyrostu mocy po wymianie bo wcześniej miałem zchipowany AHU 90KM na 110KM a w zasadzie nie widzę różnicy. Ktoś może pomóc?

 

z jakiego 2.5 tdi???kąt ustawiony???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąta jeszcze nie ustawiałem, dziś dopiero raz przejechałem. Coś poza tym jeszcze mam zrobić?

 

Wtryski są wyregulowane na 220/300. Modelu silnika T4 nie znam, wiem tyle że są od 2,5tdi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności