Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

To moze Gigawatt druga linia produkcyjna Boscha. Jeśli o niego chodzi to może być. U mnie zdechł po 4 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaki polecacie akumulator za możliwie najmniejsze w stosunku do jakości pieniądze do Paska B5 1.9 TDI ATJ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenia z Boschem Silver. Nie kupię więcej tego akumulatora, bo wytrzymał mi niecałe 5 lat. Uważam, że to trochę za mało. Polecam naszą Centrę Plus lub Futura.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam złe doświadczenia z Boschem Silver. Nie kupię więcej tego akumulatora, bo wytrzymał mi niecałe 5 lat. Uważam, że to trochę za mało. Polecam naszą Centrę Plus lub Futura.
ja myślę ze 5 lat to dobry wynik jak na aktualne obciążenia akumulatorów elektroniką typu radio/nawi/CB podgrzewane siedzenia lusterka szyby składane lusterka szyber dach elektryczny różne systemy typu ABS ESP ESR elektryczne wspomaganie kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zmieniał aku w focusie w zeszłym roku. Motorcraft - wytrzymał od nowości - 10 lat. Myślę, że 7-8 lat to minimum jakie powinien wytrzymać dobry akumulator. Przynajmniej, mi tyle wytrzymują Centry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motorcraft - wytrzymał od nowości - 10 lat. Myślę, że 7-8 lat to minimum jakie powinien wytrzymać dobry akumulator. Przynajmniej, mi tyle wytrzymują Centry.

Dużo zależy od eksploatacji. Wystarczy raz rozładować do zera i możesz zapomnieć o długim użytkowaniu. Centra padła mi po roku użytkowania (zwarcie na celi). Reklamację uwzględnili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorcraft faktycznie długo trzyma, kolega nadal w swoim focusie 8 letnim ma oryginalny aku. Najdłużej jaki akumulator mi trzymał to był ZAP Piastów-7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi fabryczny aku a auto z kwietnia 2002 i jak dużych mrozów nie będzie to jeszcze powinien pochodzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do swojego Paska 130KM zapodałem CENTRA FUTURA 72Ah,to już 2 akumulator tej firmy 1 był w golfiku 3.Jestem bardzo zadowolony,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi orginalna varta 80ah.Odpala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo - 80ah varta i ma wybite na klemach 2402 - wiec to pewnie 24tydzien 02rok - chyba ze sie myle :/

 

az sie dziwie ze tak ochoczo kreci jak na ponad 8letnia baterie

 

codziennie krece z 40-50km a weekendami czesto trasy po ~250km wiec sie doladowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw historia "choroby":

już drugi raz tej zimy rozładował mi się akumulator.

Akumulator ma 75Ah i 680 A

Jest jakiejś nieznanej mi firmy Powergold, czy coś takiego.

Ma ok. 1,5 roku.

Po tamtej historii doładowałem prostownikiem i chodził.

Jeżdżę mało. Kilka razy w tygodniu po okolicy i ze 2 razy na miesiąc długi dystans (400-800km).

Teraz moje pytanie:

Czy to wina kiepskiego akumulatora? Czy jednak jakikolwiek aku by nie był i tak w takim systemie jazdy robiłby mi to samo?

Czy wymieniać aku? Czy to może być przyczyna - kiepski aku?

Czy jak jeżdże tak często jak napisałem to wogóle można coś z tym zrobić?

Kupować nowy akumulator? Jeśli tak to jaki?

75Ah, czy 80Ah? Prąd ładowania 680A, 720A, czy 850A?

No i jakiej firmy? Bosch, Centra, Varta, czy wszystko jedno?

Mój Passat to TDI 110 KM i podkreślam, że ma climatronic co na pewno wpływa na zużycie energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw historia "choroby":

już drugi raz tej zimy rozładował mi się akumulator.

Akumulator ma 75Ah i 680 A

Jest jakiejś nieznanej mi firmy Powergold, czy coś takiego.

Ma ok. 1,5 roku.

Po tamtej historii doładowałem prostownikiem i chodził.

Jeżdżę mało. Kilka razy w tygodniu po okolicy i ze 2 razy na miesiąc długi dystans (400-800km).

Teraz moje pytanie:

Czy to wina kiepskiego akumulatora? Czy jednak jakikolwiek aku by nie był i tak w takim systemie jazdy robiłby mi to samo?

Czy wymieniać aku? Czy to może być przyczyna - kiepski aku?

Czy jak jeżdże tak często jak napisałem to wogóle można coś z tym zrobić?

Kupować nowy akumulator? Jeśli tak to jaki?

75Ah, czy 80Ah? Prąd ładowania 680A, 720A, czy 850A?

No i jakiej firmy? Bosch, Centra, Varta, czy wszystko jedno?

Mój Passat to TDI 110 KM i podkreślam, że ma climatronic co na pewno wpływa na zużycie energii.

CENTRA FUTURA 72Ah,
wystarczy taki CENTRA FUTURA 72Ah, a co do ładowania to jak latasz na małych trasach to nie zdąży sie aku doładować ale trasa 400-800 km to już powinno być ok sprawdź stan elektrolitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprawdz amperomierzem czy Ci 'cos' nie rozladowuje akumulatora na postoju

 

- jak pisze kolega - stan elektrolitu

 

- elektryk Ci moze sprawdzic jak trzyma aku - proba obciazenia - to Ci moze odpowiedziec na Twoje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście polecam akumulator firmy ZAP Silver 80Ah 700A ,2 lata gwarancji i cena w miare przystępna jak narazie nie mam kłopotów z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności