Skocz do zawartości
margorz

Wymiana wkładu lusterka i mat grzewczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to zrywałem przy wymianie mat grzewczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem cały wkład. W sumie prosta sprawa, więcej strachu ;)

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Pany

właśnie wymieniłem wkłady lusterek, operacja zakończona częściowym sukcesem, gdyż usterka grzeją, jednak jak ustaawiam usterko kierowcy, porusza mi się też lusterko pasażera, czyli najpierw musze ustawić lusterko kierowcy potem pasażera, niby nic, ale denerwuje bo działało a teraz coś wariuje

 

czy ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją?

dzięki

pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Pany

właśnie wymieniłem wkłady lusterek, operacja zakończona częściowym sukcesem, gdyż usterka grzeją, jednak jak ustaawiam usterko kierowcy, porusza mi się też lusterko pasażera, czyli najpierw musze ustawić lusterko kierowcy potem pasażera, niby nic, ale denerwuje bo działało a teraz coś wariuje

 

czy ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją?

dzięki

pozdr

Michał

 

Tak ma być. Pisze o tym w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak tak może być jak tak wcześniej nie było, delikatnie ruszam lusterko kierowcy a pasażera mi odjeżdza bez najmniejszego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky
no jak tak może być jak tak wcześniej nie było, delikatnie ruszam lusterko kierowcy a pasażera mi odjeżdza bez najmniejszego sensu

To jest po to, że jak ustawisz najpierw lewe lusterko a potem prawe to gdy wsiadzie kto inny do tego auta to wystarczy ze ustawi sobie lewe lustro a prawe będzie ustawione dobrze względem lewego. Ja też tak mam i sobie chwalę, że ktoś mądry o tym pomyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłoby tak gdyby one nie działały w przeciwnych kierunkach

wcześniej tak nie miałem, ale ok, zostawiam w spokoju, w każdym razie lusterka grzeją

polecam zakup całego wkładu, kosztuje 26-30zł, wymiana to 2 minuty a zabawa z matami grzewczymi moim zdaniem zbędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem maty po obu stronach na spokojnie z czyszczeniem kleju, przełożeniem kabli, dorobieniem otworków, zajęło mi 2 godzinki. :) Całość skleiłem taśmą dwustronna, zobaczymy czy się nie odklei :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe żeby jednocześnie przestały działać maty w obydwu lusterkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to możliwe żeby jednocześnie przestały działać maty w obydwu lusterkach?

 

Możliwe, że obie są spalone. Sprawdź jaką masz rezystancję na matach grzewczych. Powinna wynosić 12 omów jeśli jest wyższa to maty nadają się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sprawdzić jakimś miernikiem, bo jak na razie sprawdziłem "żaróweczką" to prąd do mat dochodzi.

 

sprawdzone, wyszło prawie 20 omów, czyli maty do wymiany.

Edytowane przez Pelson87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie proszę o radę, które zamienniki wkładów kupić - jakiś sprawdzony sprzedawca z Allegro czy coś w tym stylu - może być na PW żeby nie robić reklamy. Zależy mi na tym żeby pole widzenia było mniej więcej takie jak obecnie + żeby wkłady były białe, nie niebieskie.

 

Jedna strona zaczęła mi się rozklejać, poza tym oba wkłady są porysowane i chcę je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże? Wiem, że kilka osób kupowało wkłady z Allegro, macie jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja mam

kupiłem od sprzedawcy z warszawy chyba za sztuke 26 zł. najpierw kupiłem biale (takie jak miałem) ale okazało się że mają mocowania kabli trochę dalej i trzebaby było kombinować. za to niebieskie wkłady miały mocowania tam gdzie trzeba. więc zamieniłem biale na niebieskie. wymiana to 5 minut na oba wkłady. wkłady grzeją i wyglądają ok. jakbyś kupił auto z takimi to nie wiedziałbyś że nie są oryginalne.

 

słowem dalej jestem za tym że warto kupić nowy wkład a nie wymieniać samą matę.

wkłady wymienione, grzały super w zime

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pękło przy wyciąganiu bo jak to się mówi ,,Nasi tu byli,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły do mnie z Allegro białe wkłady MaxView. Jeśli chodzi o widoczność to nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Jedyny minus to fakt, że wkłady są minimalnie mniejsze od oryginałów - o dosłownie kilka mm. Nie ma to wpływu na pole widzenia, bardziej kwestia przyzwyczajenia, że będziemy mieli minimalnie większy odstęp między wkładem a obudową lusterka ;)

 

Montaż/demontaż wkładów - nie więcej niż minuta na stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie krótkie , które kable w kostce w słupku pasażera są od podgrzewania , nie mam pod ręką schematu a potrzebuje to info bez rozbierania drzwi by dostać się w niej do kostki.

Pozdrawiam

dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biały i brąz... tzn takie są w lusterku. czyli po drugiej stronie kostki powinno być tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dość dziwna sprawa bo zeszłej zimy lustra ładnie grzały a tu nagle wczoraj próba i oba kompletnie nie grzeją.

Pytanie czy można sprawdzić czy działają grzane lustra VAGiem (polski VAG - taki akurat mam lub VAG-COM).

Czy muszę koniecznie ściągać maty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAGiem podobno można ale ja wyciagłem lusterka i sprawdziłem multimetrem zajmuje to około 15 s na strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności