Skocz do zawartości
margorz

Wymiana wkładu lusterka i mat grzewczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mirnikiem pomierzylem oba lusterka i tak:

opór na matach ( wlozylem konce miernika w kółeczka ktore byly na tych blaszkach wystajacych od mat)

Lewa mata przy nastawieniu miernika na 200 ( przed dotknieciem kabelkami maty miernik pokazywal "1 ,") gdy dotknalem nic sie nie zmienilo. Gdy ustawilem miernik na 2K ( przed dotknieciem kabelkami maty miernik pokazywal "1,") gdy dotknalem 4,35

Gdy nastawilem miernik na 200K pokazywalo 0,45.

Prawa mata adekwatnie przy ustawieniu 200 wynik na mierniku 154 przy ustawieniu 2K miernik ,154 przy ustawieniu 20K wynik 0,14.

 

 

Napiecie przy wlaczonym wlaczniku i grzaniu lusterek z lewej ( nastawienie odpowiednio 2,20,200) wynik 1 11,75 117

z prawej ( nastawienie odpowiednio 2, 20, 200) wynik 1 11,77 117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepalone maty, tak jak pisane w 1 poście (inne wartości rezystancji). Napięcie jest ok. I napięcie sprawdzaj na zakresie 20 ;) jeśli pokazuje Ci się 1 na mierniku to mierzona wartość przewyższa wybraną skalę/zakres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis doszły do mnie maty z allegro

http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrzewacz-do-lusterek-gb-8s-gb-10s-i2669041104.html

strasznie cieniutkie aż sie zdziwilem. Mierzylem sobie rezystecje z tym symbolem Ohm. Nastawiając na 200 zakres i pozawałowy mi 16 wynik nieraz 15,9 a na drugiej 12,6 (odpowiednio prawa mala i lewa duza) czy tak ma być ?

 

jaki jest numer/nazwa klucza ktory odkreci te 3 srubki do rpzelozenia kabli ? chyba ten mechanizm trzeba odkrecic a nie mam klucza takiego
015.gif

Edytowane przez Matifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie przekładałem, przewierciłem zgodnie z wtykami nowych mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przekładać te kable? Wystarczy przylutować dodatkowe przewody do mat, a drugie końce tych przewodów połączyć z kablami w lusterku. Na to izolacja termokurczliwa i po zawodach. Ja tak zrobiłem i grzeją jak piec. Poza tym, końcówki na przewodach w lusterku i tak były w zapłakanym stanie i z przewodnością mogło być słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy można kupić takie maty oryginalne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam paska z 98 roku i sprawdziłem miernikiem napięcie w kablach i ku mojemu zdziwieniu było ono bez włączonego ogrzewania tylnej szyby, a wiele osób pisało że żeby włączyć ogrzewanie lusterek musi być dodatkowo włączone ogrzewanie tylnej szyby. Więc u mnie z pewnością są spalone maty, skoro jest napięcie, a nie grzeją. Podejrzewam, że poprzedni właściciel jeździł cały czas na włączonym ogrzewaniu lusterek i je po prostu zjarał :D Zakupiłem już maty ale w sklepie były tylko standardowe, a sa mniej więcej wielkości jak na moje małe boczne lusterko. Będę musiał chyba od strony kierowcy jednak zamówić tą mate GB10S. W przyszłą sobotę jak znajdę czas to myślę, że z tym powalczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mi oba lusterka nie grzały... Zamówiłem nowe wkłady i super grzeją :-) ale mam pytanie następukące :-)

Po wymianie ustawiłem sobie prawe lusterko potem lewe i wszystko ładnie ale potem poprawilem lewe lusterko bo zle ustawilem troszke, a tu patrze prawe tez sie przestawilo??? Jak ustawiam prawe lewe jest nie ruchome a jak ustawiam lewe to prawe tez sie przestawia ( slychac oba silniczki ) passek przed liftem.. Wczesniej nie zauwarzylem tego i nie jestem pewien czy tak bylo przed wymiana wkladow czy po wymianie. Dodam że pierwszy byl montowany lewy wklad ( wczoraj ) i tez wczoraj to zauwarzylem a prawy dzisiaj byl zakladyny ( był zamówiony na dzisiaj )

Edytowane przez andhen83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalny objaw... Także bez paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest normalny objaw... Także bez paniki.

 

 

Czyli po prostu tak ma być ( a ja po prostu wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ) ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny manual:)

także polecam maty GB-8S(prawe) i GB-10S(lewe lusterko)

pasują idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam nowe maty lecz po podłączeniu nie grzeja, sprawdzam miernikiem a tam 0.18V no i jest problem bo nie wiem co dalej rozebrałem tapicerke i wygląda na to ze tam sterowane jest to z kostki od silniczka szyby jesli sie nie myle może jakis schemat ktos posiada lub jakieś inne propozycje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gałkę od ustawiania luster masz napewno w pozycji grzania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gałkę od ustawiania luster masz napewno w pozycji grzania?

tak jest ustawiona na grzanie i prad na stykach 0.18V wynosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest od 3BG czyl iB5 polift, ale kiedys komus podawalem i pisal ze kolory sie zgadzaja i piny u niego w B5.

W skrocie mam kolory i albo to jest bialy, lbo czarny zasilajacy, a brazowy to masa.

Do lusterka kierowcy pin 29 brazowy, a pin 17 zasilajacy bialy/lub czarny.

Od strony pasazera zasilanie to tez pin 17, a masa 28pin

Kolory prawe i lewe lustro sa te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest od 3BG czyl iB5 polift, ale kiedys komus podawalem i pisal ze kolory sie zgadzaja i piny u niego w B5.

W skrocie mam kolory i albo to jest bialy, lbo czarny zasilajacy, a brazowy to masa.

Do lusterka kierowcy pin 29 brazowy, a pin 17 zasilajacy bialy/lub czarny.

Od strony pasazera zasilanie to tez pin 17, a masa 28pin

Kolory prawe i lewe lustro sa te same.

kolego na której kości te piny opisałeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnego opisu ktora to wtyczka, ani ile moze miec pinow, ani koloru:( Musisz lunkac na kolor przewodu i jak taki znajdziesz t ozobaczyc, czy wchodzi pod numer pinu jak podalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może jakaś inna propozycja by to obejść i dać na nowo prąd pod ten oryginalny włącznik do grzania ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeglądajac forum w poszukiwaniu mojego grzania w lusterkach naczytalem sie sporo i metoda prób i błędów problem rozwiązany ,na lusterkach nie było napięcia i o dziwo po wymianie obu wkładów grzanie wróciło koszt 2 wkładów 34,50 euro tak wiec na przyszłość piersze wymienić wkłady .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem w końcu temat z lusterkiem. Odpadło mi (dosłownie) samo szkło. Pozostało coś takiego:

462ad274fb16f439m.jpg fcc700d5563ad712m.jpg 875a5f5c7cdea09cm.jpg 6ec9d80bcbf5aa55m.jpg

Jakaś czarna folia. Mam pytanie, mam ją sciągnąć prze wymianą szkła czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności