Skocz do zawartości
margorz

Wymiana wkładu lusterka i mat grzewczych

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie umnie w pasku niegrzeja lusterka i niejestem pewien czy sa podgrzewane sprawdzalem czy lustreka maja maty i maja lecz sprawdzalem na bezpiecznikach czy jakis jes do podgrzewania lusterek i pod numerem 9 gdzie jest w opisie podgrzewanie lusterek niema bezpiecznika wiec sie zastanawiam czy moze moj pasek niema podgrzewanych lusterek mimi ze sa maty chyba ze jest zalanczany z podgrzewaniem tylnej szyby i jeszcze jedno pytanko po sprawdzeniu mat i ponownym ustawianu lusterek poruszaja sie obydwa gdy ustawiam lewe lustro to i prawe tez sie porusza a jak ustawiam prawe to dziala normalnie porusza sie tylko prawe co jest tego przyczyna z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ze jest zalanczany z podgrzewaniem tylnej szyby
Nic prostrzego włącz podgrzewanie tylnej szyby i będziesz wiedział czy grzeją.
jeszcze jedno pytanko po sprawdzeniu mat i ponownym ustawianu lusterek poruszaja sie obydwa gdy ustawiam lewe lustro to i prawe tez sie porusza a jak ustawiam prawe to dziala normalnie porusza sie tylko prawe co jest tego przyczyna
Przyczyna jest taka że tak powinny działać. ;) Nie przejmuj się u mnie też tak działają jak i u wielu kolegów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlanczalem tylnia szybe i nic sie niedzieje bede musial sprawdzic mate czy dzialaja czy nie bo sa a bezpiecznika od grzania lusterek nie ma wiec niejestem pewien czy mam je wymieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzalem na bezpiecznikach czy jakis jes do podgrzewania lusterek i pod numerem 9 gdzie jest w opisie podgrzewanie lusterek niema bezpiecznika

Ale Ty masz paska -98 a w opisie z 3B pod numerem 9 nie ma żadnego bezpiecznika.

Zerknij tu ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=756712&postcount=42 wg mnie bezpiecznik nr 6 jest jedynym bezpiecznikiem odpowiedzialnym za grzanie lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie jak wyciągnąć pokrętło od regulacji lusterek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

moge zadać pytanie; czy można wymienić dolną część obudowy lusterka (jest to czany element na wkrętach) w innych modelach zamontowane są tam kierunkowskazy.pass3bg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwe że obydwie maty przestaną działać jednocześnie,jak kupiłem swojego to już nie działały.Jak sprawdzić czy to właśnie maty są spalone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwe że obydwie maty przestaną działać jednocześnie,jak kupiłem swojego to już nie działały.Jak sprawdzić czy to właśnie maty są spalone?
Mi też obydwie nie grzały. Koszty 2 mat to w granicach 30-40zł z wysyłką wiec wydaje mi sie że to nie duży koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdze miernikiem i zobaczymy co będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na VAG-u też sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie można kupić takie wkłady bo na necie nie znalazłem ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś. KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzi o całe wkłady takie jak pisał w poście 13 deyna 72 a nie tylko o maty.Np. takie http://www.allegro.pl/item901450786_audi_a3_a4_a6_passat_b5_wklad_lusterka_podgrzew.html lub http://www.allegro.pl/item925693576_vw_passat_lupo_wklad_lusterka_prawy_szklo_prawe.html nie grzane chyba

Edytowane przez czarny110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim Passacie 1,9 tdi Tiptronic 130km AVF 2003r. dzieje się dziwna rzecz od miesiąca, a mianowicie jak chcę ustawić lewe lusterko to razem z lewym przestawia mi się prawe lusterko, ale jak ustawiam prawe to lewe stoi w miejscu. Zna ktoś może temat, na forum nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieje się dziwna rzecz od miesiąca, a mianowicie jak chcę ustawić lewe lusterko to razem z lewym przestawia mi się prawe lusterko, ale jak ustawiam prawe to lewe stoi w miejscu

 

Nie jest to nic dziwnego ;) Panowie z VW uznali, że jeżeli ktoś chce obniżyć lewe lusterko (bo na przykład cofa na lusterka) to jednocześnie obniża się prawe, tak żeby nie musiał obniżać go osobno. Natomiast po przełączeniu na ustawianie prawego, lewe nie porusza się, co jest logiczne, bo dzięki temu możemy ustawić je niezależnie od drugiego.

 

Ja w sumie z tego nie korzystam, bo lusterka ustawiam raz i nikt mi ich nie przestawia.

 

PS. Zaznaczam, że tylko tak wnioskuję, że jest to zamierzone działanie ze strony VW ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było milion razy na forum. Nic dziwnego, tak ma być!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o mate grzewczą nie wiem czemu na allegro nie ma. Maciej_B dzięki za link. Nie wiedziałem że na ModaAllegro coś takiego znajde ;] Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o mate grzewczą nie wiem czemu na allegro nie ma. Maciej_B dzięki za link. Nie wiedziałem że na ModaAllegro coś takiego znajde ;] Pozdro.

 

Na alledrogo tez są. Na prawe lustro:

http://www.allegro.pl/item937641892_mata_grzewcza_podgrzewacze_do_lusterek_gb_8s.html

 

i na lewe:

http://www.allegro.pl/item928204166_mata_grzewcza_podgrzewacze_do_lusterek_gb_10s.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już kupiłem. I założyłem według instrukcji wszystko działa super temat peace.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum ale będę się wymądrzał.

W instrukcji samochodu jest opisane, że tak właśnie działają lusterka.

Nikt nie ma instrukcji czy nikomu nie chciało się przeczytać?

 

A co do grzanych lusterek to ja mam 98 rok nie mam bezpiecznika 9 i tak chyba ma być. Lusterka mi nie grzeją bo mam walnięte maty (sprawdziłem prąd jest) pewnie dlatego, że jak poprzedni właściciel raz włączył to tak już zostawił. Nie przeczytał instrukcji hehe. A przeciesz nic nie działa wiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności