Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

OK, dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę założyć PDC tylko na tył (może w przyszłości z OPS) do mojego Passat CC z tego co tu wyczytałem to powinien zakupić sterownik 1Z09191475.

Pytanie moje jest czy potrzebny mi jest przycisk przy gałce zmiany biegów i do czego on służy (sorry jeżeli to głupie pytanie)

Edytowane przez pompeusz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Chcę założyć PDC tylko na tył (może w przyszłości z OPS) do mojego Passat CC z tego co tu wyczytałem to powinien zakupić sterownik 1Z09191475.

Pytanie moje jest czy potrzebny mi jest przycisk przy gałce zmiany biegów i do czego on służy (sorry jeżeli to głupie pytanie)

 

Ja mam założony tylko na tył z OPS i sterownik jest od Skody... nie pamiętam teraz numeru. Przełącznika przy lewarku nie montujesz... A te czujniki do B6 bo w avarcie B5 widzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie moje jest czy potrzebny mi jest przycisk przy gałce zmiany biegów i do czego on służy (sorry jeżeli to głupie pytanie)

Przycisk służy do włączania/wyłączania parktronika. Czasem nie jest Ci potrzebne piszczenie do parkowania to wyłączasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybadałem sprawę w ETKA dosyć skrupulatnie i najbardziej opłaca się podłączyćL

sterownik: 6R919475 z Polo

czujniki: 4H0919275

Buzer: 8E0919279

okablowanie:6R0971065

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pompeusz666
My bad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz podaj poprawny nr sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kompletuje graty do instalacji PLA w pasacie, zamówiony sterownik pla 3AA wersja S, zamówione uchwyty pod czujniki 12 szt, czujniki zamowie w przyszłym miesiącu jak się uda, poźniej zostanie wymiana licznika na Premium, instalacje zrobie sam (elsa) teraz pytanie co do bramki mam wersje 3c0...........M czy ta wetsja będzie się komunikować z Pla 2.0 ??

Znalazłem kostki + piny do czujników, poszukuje numerów trzech kostek do sterownika ??

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kompletuje graty do instalacji PLA w pasacie, zamówiony sterownik pla 3AA wersja S, zamówione uchwyty pod czujniki 12 szt, czujniki zamowie w przyszłym miesiącu jak się uda, poźniej zostanie wymiana licznika na Premium, instalacje zrobie sam (elsa) teraz pytanie co do bramki mam wersje 3c0...........M czy ta wetsja będzie się komunikować z Pla 2.0 ??

Znalazłem kostki + piny do czujników, poszukuje numerów trzech kostek do sterownika ??

 

To się chłopie trochę rozpędziłeś a sprawdziłeś czy pompa abs i magiel obsługują PLA, a gdzie czujniki abs. Założenie czujników i nowego sterownika to byłoby piękne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiel 3 gen to bajka, jest dużo na all i w przystępnych cenach, nawet ja mam przygotowany do montazu, za to abs nie do dostania w używce na all, ebay itd. Nawet ten z b7 co wiąże się ze zmiana konsoli środkowej. Czujniki abs to tez tylko kwestia pieniędzy bo są dostępne.

 

powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie dostępne ?? Abs używki 3AA od 400 do 1000 zł na alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Damianie, nie ma zadnej pompy abs na allegro pod pla wiem bo mam ustawione powiadomienie na wszystkie numery. wszystkie co sa to najwyzej pod tpms. w załączeniu czesc listy z etki z kodami 8t3 i 8t5. kolejna kwestia kto Ci zakoduje pompe 3aa w aucie? serwis tego nie robi. kolejna kwestia zeby poprawnie zakodowac pompe 3aa potrzeba sterownik recznego z 3aa czy 3c8 oraz wlacznik recznego z 3aa, co wiaze sie ze zmiana konsoli srodkowej pod nowy guzik od recznego. o problemach ze sterownikiem silnika,czy komforcie gatewayu 7n0 i blokadzie kierownicy nawet nie wspominam. kontynuowac?

 

pzdr

 

abs b7.jpg

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadzam się, dla tego najlepiej wymienic komfort, sterowniki w drzwiach, pompe abs, sterownik recznego, magłownice, bramke od b7, pozmieniać instalacje z pomocą schematów elsy, co do sterownika silnika jak pisał romeo on nic nie zmieniał a działa, tunel środkowy to kwestia 70€

Co do pompy to romeo w opisie ma wersje 3AA....... AQ , wkradł się błąd ??

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosciej sprzedac starego B6 i kupic nowego B7. Nie bedzie trzeba gratow zmieniac. B6 lat nie ubywa tylko staje sie starsze i nikt nie doplaci przy sprzedazy za to ze ma wymienione sterowniki na nowsze.

A radaru 3AA i tak sie nie uruchomi na sterowniku silnika z B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i racja, ale wymiana takich podzespołów jak komfort 300 zl, bcm 300zl, bramka 150, pompa abs 1000zl, sterownik hamulca 300 zł, licznik 600 zł, magiel 600 zł, wychodzi coś ogółem około 3000 tys. zł + robocizna własna (jak się uda to coś zawsze można sprzedać z własnych gratów) nie ma takiej tragedii, trzeba codziennie przeglądać aukcje, czasami można naprawdę coś dobrego kupić za marne pieniądze, co do radaru to dobra sprawa jak ktoś ma DSG, na manualnej skrzyni nie widzę sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam pytanie czy można wyciągnąć parktroniki bez ściągania zderzaka w passacie b6?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parktronik - masz na myśli czujniki ze zderzaka ?

 

Odpowiedź brzmi NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie moze jakąś instrukcje jak sciągnąć zderzak? A najlepiej film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć , szukam fotki gdzie umiejscowić moduł parktronika z pla1.5 w passat b6 sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta chińszczyzna będzie działać to chyba dobra cena. jak policzysz wiązki do samego PDC, czujniki, moduł, mocowania czujników do zderzaka to zrobi się podobna kwota. A tutaj jeszcze w komplecie PLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pla trzeba mieć odpowiedni magiel i abs, bez tego cały ten zestaw szkoda montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności