Skocz do zawartości
focusgr

Montaż oryginalnego parktronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmieniałem w B6 przedni zderzaki obecnie mam z parktronikiem ( tzn czujniki i instalacja zderzaka ). W aucie mam zamontowany tylny parktronik ale nie ori ( dokładany przy zakupie auta w serwisie ). Co i jak trzeba zrobić żeby działał przedni - co dokupić, co podłaczyć i gdzie? Porady mile widziane.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic oryginalne czujniki tyl sterownik parktronik do b6 i podlaczyc,masz rns 510? jak chcesz wizualizacje to musisz kupic sterownik parktronik 3C8 919 475 i gateway najlepiej z litera L mniej wiecej to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ori sterownik do parktronik w B6 obsłuży ori tył i przód. Myślałem o podłączeniu osobno przodu z oddzielną wizualizacją. Czy tak nie nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że ori sterownik do parktronik w B6 obsłuży ori tył i przód. Myślałem o podłączeniu osobno przodu z oddzielną wizualizacją. Czy tak nie nada?
z tego co wiem to w b6 na europe jest tylko sterownik na 8 czujnikow a na USA jest na 4 sam tyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA tez ma 8 czujników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chcialem zalozyc w b6 sedan orginal parktronik przod i tyl, i tak musze zmienic zderzak przod to zaloze od razu pod pdc, wiec tylko tylni musze wymienic specjalnie pod to, wiem ze musze miec 4 czujki na tyl,4 na przod, wiazke zderzak przod, wiazke zderzaka tyl, modul parktronik i co jeszcze? Bo przeciez te wiazki ze zderzakow nie dosiegną do modulu(a swoja droga gdzie sie go wogole umieszcza?) oprocz tego wie ktos czy mozna miec wizualizacje parkowania na starszej wersji navi MFD2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw skłąda się z:

1) sensory na przedni zderzak + wiązka zderzaka

2) sensory na tylny zderzak + wiązka zderzaka

3) moduł / sterownik umieszczony z tyłu po prawej stronie pod boczkiem w bagażniku (przynajmniej tak jest w kombi)

4) krótka wiązka od zderzaka tylnego do modułu

5) dłuuuga wiązka od modułu do przedniego zderzaka

6) wiązka od modułu do wpięcia się w sieć CAN (od sterownika xenonów lub od CAN Gateway) - to nie ten CAN, który można znaleść przy wtyczce od radia. Wiązka ta posiada też kable od zasilania oraz od przycisku parktronica (przy dżwigni zmiany biegów)

7) dwa małe głośniczki - jeden na przód (podłączony do tej dłuuugiej wiązki w okolicach skrzynki bezpieczników koło kierowcy); drugi na nadkolu tylnego prawego koła podłączony do wiązki idącej do CAN, zasilania i przycisku.

 

Co do obsługi przez MFD2 - nie wiem, nie wypowiadam się.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zderzak ma od spodu wytłoczenia pod czujniki parkowania.

Zanim kupisz nowy obadaj jak się to wycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy zderzak ma od spodu wytłoczenia pod czujniki parkowania.

Zanim kupisz nowy obadaj jak się to wycina.

O ile z tyłu wyciąć nie ma dramatu to już z przedni bym się wstrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bożydar w poście nr 6 napisał, że i tak musi zmienić przedni zderzak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fachowa i wyczerpująca odpowiedź, dzieki Wojtek,i speed tez rewelka ;) dzieki wszystkim, Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by ktos jeszcze wiedzial czy w MFD2 mozna zrobic wizualizacje parktronika to by bylo fajnie. I czy musze kupic jakis lepszy modul gdybym chcial miec OPC czy wszystkie sa takie same i z kazdym pójdzie?-Zamierzam przeskoczyc za jakis czas na rns510 wiec nawt jezeli z MFD2 nie ma OPC to prosze i tak o odp z tym modulem. I Fedwo pisze jeszcze ze potrzebna "wiązka od modułu do wpięcia się w sieć CAN (od sterownika xenonów lub od CAN Gateway)",co to jest ten can gateway, czy sa jakies jego rodzaje i czy kazdy passat to posiada? dodam ze mam bixenony skretne z doswietlaniem zakrętów wiec wychodzi na to ze moge sie wpiąć tą wiązką od modulu do sterownika xenonów bo siłą rzeczy musze go mieć tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak by ktos jeszcze wiedzial czy w MFD2 mozna zrobic wizualizacje parktronika

 

"to sie ni da" MFD2 nie ma takiej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja podobnie jak Bożydar mam auto z xenonami z 2006 roku. Musiałem zmienić Can Gateway (każdy pasat go posiada:manga) na taki, który ma na końcu literkę E lub późniejszą (max L). Ja konkretnie założyłem 3C0 907 530 E. Jak wymienić i odpowiednio zaprogramować można bez trudu dowiedzieć się na forum (szukaj). Wymiana + programowanie to max. 30 min. Moduł znajduje się od strony kierowcy, nad pedałami.

Taka wymiana umożliwia zainstalowanie modułu z OPS, również późniejsze podłączenie kamery cofania (RVC). Jeżeli auto nie ma fabrycznie zamontowanego parktronika, to przy zakupie wiązki i późniejszych podłączeniach należy pamiętać o różnicy w okablowaniu PDC a OPS. Poniżej załączam link odpowiednio dokonać modyfikacji w okablowaniu aby uzyskać z PDC OPS, czyli parktronic z wizualizacją. Działa z RNS510. http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czy w passacie pójdzie zrobić PDC z OPS na sterowniku 1K5 919 475 czy tylko w passacie jak wszyscy wiemy pójdzie to zrobić na 3C8 919 475

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobiony PDC z OPS w passacie na sterowniku ze skody i wszystko działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zrobiony PDC z OPS w passacie na sterowniku ze skody i wszystko działa bez problemu.

 

a jaki masz numer tego sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1Z0919475C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 1Z0919475C

 

podłączenie tego modułu takie same jak 3C8 919 475, czy np trzeba zmieniać miejsca poszczególnych pinów we wtyczkach do modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to już jakiś czas temu. Wydaje mi się że jedyna różnica była w podłączeniu przycisku przy lewarku. We wtyczce do przycisku trzeba było zanieć2 piny. Przy sterowniku na pewno nic nie zmieniałem. No i oczywiście trzeba było zrobić odpiwiednie kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności