Skocz do zawartości
Domely

Czyszczenie wtrysków ultradźwiękami lub preparatem typu STP w B6...

Rekomendowane odpowiedzi

Czym sie roznią LM Spulung od Pflege?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

 

Mam pytanie do was , czy ktos dolewajac jakis srodek do czyszczenia wtryskow ,sprawdzal czy korekty na nich sie zmniejszyly. Chodzi mi o to czy i ktory srodek zmniejsza korekty na wtryskach najlepiej , a przy sprawdzaniu przed i po VAg bylo by to najlepszym sprawdzianem dla tych srodkow. To bylby najbardziej miarodajny i opiniotworczy sprawdzian. Moze ktos juz tak robil i wie co najlepsze , niech sie podzieli wiedza .

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym m-cu nalałem LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG do Fiat 1.3 MultiJeta bo miałem na 1 cyl. korektę 1.2 i w mrozy zapalał na 3 cylindry i po kilku sek. dopiero chodził na 4 cyl.

zalecają jedną puszkę na 70L a ja dolałem na 40L - sprawdzałem po wszystkim i owszem mam korektę w kieszeni a w parametrach bez zmian, nadal na 1cyl. korekta 1.2 :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I o takie wypowiedzi chodzi , piszcie piszcie to moze dowiemy sie ktory ze srodkow naprawde czysci wtryski a nie jak pisze kolega robi korekte w kieszeni.

Dzieki za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzal czy korekty na nich sie zmniejszyly. Chodzi mi o to czy i ktory srodek zmniejsza korekty na wtryskach najlepiej , a przy sprawdzaniu przed i po VAg bylo by to najlepszym sprawdzianem dla tych srodkow.

Ja nie mogę napisać, że korekty się wiele polepszyły, no może nieznacznie. Przed zalaniem specyfiku miałem max. odchyłki na poziomie 0,19 a konkretnie:

Group 013

-0.19 mg/str Inj. Quantity

-0.06 mg/str Inj. Quantity

0.13 mg/str Inj. Quantity

0.12 mg/str Inj. Quantity

 

Po zastosowaniu STP a przy kolejmym baku Liqui Moly odczyty były następujące:

Group 013

-0.14 mg/str Inj. Quantity

-0.05 mg/str Inj. Quantity

0.10 mg/str Inj. Quantity

0.09 mg/str Inj. Quantity

 

Jak widać było dobrze a jest nawet trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja za to zalałem ostatnio paliwko Shella V-power Diesel i nie wiem czy to moje subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że samochód ma lepsze odejście. Jeśli wierzyć w to co piszą na stronce shella to paliwo ma w sobie substancje czyszczącą wtryski. Co do zużycia paliwa to różnice na korzyść są niewielkie. W/w paliwo porównuję z paliwem które wcześniej lałem - Verva Diesel. Wszystko pięknie tylko ta cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dolalem srodek STP przez pierwsze 300 km wyraznie wzroslo zuzycie paliwa potem to sie unormowalo.Nie zauwazylem jakiejkolwiek poprawy po "wyjezdzeniu" zbiornika z STP.Jesli chodzi o paliwo v-power czy verva to z tego co wiem niewskazane jest stosowanie w/w w autach wyposarzonych w DPF.Jakosc paliwa SHELL wedlug mnie pozostawia bardzo duzo do zyczenia tankuje tylko je w pracy i juz nie raz mialem problemy w sluzbowych samochodach zima nie wytrzymywlo mrozow -10,-12 stopni, poza tym w aucie z przebiegiem 140tys km padly wszystkie PD po kolei . Ja mam duzy dystans do paliw z tej stacji choc pewnie wywolam emocje.

Edytowane przez artas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja nie mogę napisać, że korekty się wiele polepszyły, no może nieznacznie. Przed zalaniem specyfiku miałem max. odchyłki na poziomie 0,19 a konkretnie:

Group 013

-0.19 mg/str Inj. Quantity

-0.06 mg/str Inj. Quantity

0.13 mg/str Inj. Quantity

0.12 mg/str Inj. Quantity

 

Po zastosowaniu STP a przy kolejmym baku Liqui Moly odczyty były następujące:

Group 013

-0.14 mg/str Inj. Quantity

-0.05 mg/str Inj. Quantity

0.10 mg/str Inj. Quantity

0.09 mg/str Inj. Quantity

 

Jak widać było dobrze a jest nawet trochę lepiej.

 

Wyniki przed srodkami miales dobre wiec nie mialo sie co polepszac tak mi sie wydaje. Wtryski wymieniane czy wcale jeszcze nie i jakie paliwo lejesz ? A i DPF jest oraz jakie Liqui Moly ?

 

Najlepiej jak by ktos jezdzil na stalym paliwie i stalym srodku , wtedy pomiary korekt byly by wiarygodniejsze ale chyba nie ma takich. Bo paliwo tez ma wplyw na korekty .

 

---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

 

Wszystko pięknie tylko ta cena

 

Jasne cene maja , pomiary korekt masz ?

 

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

 

Ja ostatnio dolalem srodek STP przez pierwsze 300 km wyraznie wzroslo zuzycie paliwa potem to sie unormowalo.Nie zauwazylem jakiejkolwiek poprawy po "wyjezdzeniu" zbiornika z STP.Jesli chodzi o paliwo v-power czy verva to z tego co wiem niewskazane jest stosowanie w/w w autach wyposarzonych w DPF.Jakosc paliwa SHELL wedlug mnie pozostawia bardzo duzo do zyczenia tankuje tylko je w pracy i juz nie raz mialem problemy w sluzbowych samochodach zima nie wytrzymywlo mrozow -10,-12 stopni, poza tym w aucie z przebiegiem 140tys km padly wszystkie PD po kolei . Ja mam duzy dystans do paliw z tej stacji choc pewnie wywolam emocje.

 

Pomiary zrob , korekt nie odczujesz chyba ze bedzie kapota . Emocje wywolasz (shell), ale prywatnie co lejesz jakie paliwo . Rozwin wiedze dlaczego nie lac vervy , v-power , bo slyszalem opinie ze po zalaniu srodka do paliwa do wtryskow robi sie to samo co verva ,v-power ?

 

Jak bym mial kabel i program to bym posprawdzal paliwa srodki ,a tak polegam na waszych doswiadczeniach i pomiarach bo odczucia moga byc rozne a wartosci korekt jakie sa takie sa .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odczytu korekt to prywatnie nie mam jak tego zrobić i wyrażam jedynie swoją subiektywną opinię :)

 

Tak jak napisałem od początku jak zakupiłem autko czyli jakieś 15 tys km temu lałem cały czas VERVE i zima nie zima nigdy nie miałem problemu z odpaleniem auta - obecnie mam 156 tys km. Z ciekawości zalałem Shella i choć wiem że było głośno o paliwach z tego koncernu to wyraźnie czuję różnicę na plus. Czy czyści wtryski ??? tego nie mam jak sprawdzić - jak na razie :)

 

Co do tego czy lać paliwa typu V-power, Verva itd to jeszcze się nie spotkałem z zakazem lania ich do silników z DPFem, wiem za to że moc przy laniu tych paliw wzrasta. Całkiem niedawno pokazywano test osiągów silnika TDI 140 KM przy zalaniu zwykłego oleju napędowego a BP Ultimate i Shell V-Power. Różnica na korzyść droższych paliw wynosiła około 5-7 KM. Dodam że wcześniej miałem VW Bore z silnikiem TDI na PD i lałem paliwo tylko na BP. Zimą przy -6 st C ledwie odpaliłem auto i myślałem że nie wyjadę z parkingu więc jak widać wszędzie można się naciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyniki przed srodkami miales dobre wiec nie mialo sie co polepszac tak mi sie wydaje. Wtryski wymieniane czy wcale jeszcze nie i jakie paliwo lejesz ? A i DPF jest oraz jakie Liqui Moly ?

Od zawsze paliwo tankowałem na Orlenie. Wtryskiwacze od nowości oryginalne i nie wymieniane, przebieg ok. 91tys. km, DPFa nie ma. Co do Liqui Moly to nie pamiętam, ale jakiś do diesla :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja podobnie jak mój przedmówca co 5 tys wlewam preparat do czyszczenia pompowtrysków firmy LIQUI MOLY . Jest bardzo duża różnica. To nie pierwszy diesel którym się poruszam i wg mnie te preparaty są najlepsze. Polecam.

 

A sprawdzales jakie korekty na pompowtryskach przed i po dolaniu srodka . Korekty by powiedzialy wszystko o srodku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam .

 

A czy cos takiego stosowal ktos , dobre to, i czy pomiary byly przed i po ?

Nie bedzie to czasem lepsze od tych LIQUI MOLY spulung i pflege , oraz STP.

 

MOTUL DIESEL SYSTEM CLEAN.pdf

 

 

Jesli cos lejecie do baku na czyszczenie wtryskow i ukladu paliwowego, to prosze robcie pomiary korekt (to prosba do tych co maja sprzet). Wyniki beda bardziej obiektywne od odczuc indywidualnych . Korekt i ich wysokosci nie odczuwa sie w czasie jazdy ,prawda ?

 

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest odpowiedni sprzęt, to w jaki sposób dokonać pomiarów korekt i przy jakich warunkach, aby były wiarygodne?

Czy sprawność turbosprężarki można również w podobny sposób zdiagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest odpowiedni sprzęt, to w jaki sposób dokonać pomiarów korekt i przy jakich warunkach, aby były wiarygodne?

Czy sprawność turbosprężarki można również w podobny sposób zdiagnozować?

Program VAG-COM lub nowszy VCDS. Można wszystko ;).

Korekty sprawdza się przy rozgrzanym silniku na biegu jałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy sprawność turbosprężarki można również w podobny sposób zdiagnozować?

 

Jak ktos z forum robil mi odczyty to pytalem o turbine ,odpowiedz byla ze sie nie diagnozuje . Tyle wiem od kogos ,musial by sie wypowiedziec ktos jeszcze taki co ma sprzet i potrafi nim niezle operowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary ja lałem Motula - w tym wątku pewnie to opisywałem :)

 

P.S. A skąd wziąć VAG-COM lub VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Szary ja lałem Motula - w tym wątku pewnie to opisywałem

 

 

P.S. A skąd wziąć VAG-COM lub VCDS?

 

Ja jeszcze nie mam , dlamnie to zielony temat . Nawet o to jaki do mojego auta dobry pytam . A tak na allegro sa i na forum nieliczni sprzedaja .

 

A sprawdzales korekty wtedy przed i po stosowaniu tego srodka ?

 

---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:38 ----------

 

Dominik, kupić?

 

Te ceny jakies wysokie , jak do warsztatu a nie na prywatne testy .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny niestety wysokie :(

Na alledrogo oferują diagnostykę za 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności