Skocz do zawartości
Domely

Czyszczenie wtrysków ultradźwiękami lub preparatem typu STP w B6...

Rekomendowane odpowiedzi

BOSCH lepszy ??? warto poczytać na temat Siemensa i zobaczysz w czym jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTAM> Gdzie robią to za 250PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
WTAM> Gdzie robią to za 250PLN?

 

Masz na mysli 250pln za takie czyszczenie jednej pompki tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czytam, czytam, czytam i jakby mnie ktoś mógł oświecić skoro pomagają te wszystkie płyny to po co ultradźwiękiem czyścić pompki skoro za 50 zł można uzyskać ten sam efekt???!!!!!!!!!

 

No chyba, że jest jakaś różnica to wtedy proszę o wytłumaczenie jaka?

 

Pozdrawiam

 

A ps. oczywiście dolałem STP i wozik śmiga jak szalony hehe !!!

Edytowane przez CLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dobra czytam, czytam, czytam i jakby mnie ktoś mógł oświecić skoro pomagają te wszystkie płyny to po co ultradźwiękiem czyścić pompki skoro za 50 zł można uzyskać ten sam efekt???!!!!!!!!!

 

No chyba, że jest jakaś różnica to wtedy proszę o wytłumaczenie jaka?

 

Pozdrawiam

 

A ps. oczywiście dolałem STP i wozik śmiga jak szalony hehe !!!

 

 

Wiesz jesli brac pod ucho czyjes odczucia to te plyny dzialaja . Ale laboratorium i testy by wykazaly wszystko . Pozatym gdyby wszyscy lejacy cos do baku ,po tym

fakcie robili jakies konkret odczyty z pompek to sami by sie przekonali co dobre .

 

Ultradzwiekami wydaje mi sie ze powinno byc lepiej niz jakims plynem , metoda lepsza (bezposrednia/inwazyjna) . Ale nie widzialem tego ,moze to taka ostatecznosc jak te plyny nie pomoga .

 

A to STP to czysci kieszenie jak dlamnie ,ja na tym mniejszego spalania nie widzialem ,korekty takie same . Motul (60-70PLN sztuka )tez lalem ,spalanie spadlo w oczach , a pompki tak samo . Zawsze mozna powiedziec ze pompki czyste tylko ciut zle ustawione i kolo sie zamyka . Jak dlamnie te plyny to takie paliwo lotnicze podnoszace wlasnosci w calym baku ON . Wiecej oktanow czy czegos takiego i paliwo lepiej sie spala/dopala ,mniej syfu zostaje i energetyczne bardziej jest i tyle . I raczej dzialaja te plyny na obecnie spalany ON ,zwiekszajac jego wlasnosci , niz na pozostalosci po starym ON bez tego .

 

Roznica pewnie jest stosowania :

Plyn lejesz jak/jaki chcesz .

Ultradzwieki stosujesz jako ostatecznosc .

 

Tak mi sie wydaje ,a wszystko dyktuja koszty . Choc znajda sie i tacy co powiedza ,ze lepiej wydac te 1400 na ultradzwieki (dmuchac na zimne ) niz wymieniac pompke/pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam wasze posty i kazdy poelca inny srodek. Ja ost bylem na Orlenie i wlasnie zauwazylem srodek http://stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa08 i nie zeby mi zle odpalał czy coś, ale czytając wasze posty doszedlme do wniosku ze to nie zaszkodzi duzo nie kosztuje a moze pomóc. Więc zapytam się konkretnie czy mogęgo zastosować bez zadnych obaw o uszkodzenie wtryskow itp. Pytam bo ktos na pierwszej stronie napisal ze Verva dodaje cos do paliw co wytraca osad z wtryskow i dodanie takeigo srodka moze byc szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie to dolałem jakiś czas temu. Jakieś specjalnej różnicy nie zauważyłem ale nie zaszkodziło. Kiedyś zalałem taki preparat Motula - efekt ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moge go sobie na pelen bak dolac bez problemu ?? :) aaa no i powiedzcie mi jeszcze jedno na stronie http://www.stp.com.pl jest srodek do "czyszczenia wtryskow" oraz drugi specyfik to ccos co opisuja jako preparat zabezpieczajacy przed spadkiem mocy http://stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa08 niebieska i czarna buteleczka od prawej strony. Czy mozna je stosowac jednoczesnie czyli na pelen bak wlać obydwie butelki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli moge go sobie na pelen bak dolac bez problemu ?? aaa no i powiedzcie mi jeszcze jedno na stronie http://www.stp.com.pl jest srodek do "czyszczenia wtryskow" oraz drugi specyfik to ccos co opisuja jako preparat zabezpieczajacy przed spadkiem mocy http://stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa08 niebieska i czarna

 

Jeżeli masz auto z 2000r. to polecam dolewać Mixol - taki jak leją do skuterów i kosiarek, koszt 12-15zł. 1L na zbiornik co jakiś czas i będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz auto z 2000r. to polecam dolewać Mixol - taki jak leją do skuterów i kosiarek, koszt 12-15zł. 1L na zbiornik co jakiś czas i będzie OK
Tak,a po jakimś czasie zobacz sobie co masz na dnie baku po tym mixolu :fajny.Koledzy ja proponuje byście nie uszczęśliwiali tych silników na siłę,lejcie paliwo na sprawdzonych stacjach i będzie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli moge go sobie na pelen bak dolac bez problemu ?? aaa no i powiedzcie mi jeszcze jedno na stronie http://www.stp.com.pl jest srodek do "czyszczenia wtryskow" oraz drugi specyfik to ccos co opisuja jako preparat zabezpieczajacy przed spadkiem mocy http://stp.com.pl/produkty/paliwa.html#paliwa08 niebieska i czarna buteleczka od prawej strony. Czy mozna je stosowac jednoczesnie czyli na pelen bak wlać obydwie butelki ??

 

Kolego dwóch preparatów na raz bym nie lał! Poza tym poza środkami do czyszczenia wtrysków i depresatorem w duże mrozy nic bym do paliwa nie dodawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak,a po jakimś czasie zobacz sobie co masz na dnie baku po tym mixolu .Koledzy ja proponuje byście nie uszczęśliwiali tych silników na siłę,lejcie paliwo na sprawdzonych stacjach i będzie

 

Proponuję zapoznać się z właściwościami MIXOLU i nie sprawdzać zawartości zbiornika. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniałem płyn hamulcowy no i przy okazji dobrego mechanika co ma zakład od duzoooo lat zapytałem o te środki, i polecił wlanie 2 butelek STP FORMULA DO DIESELA , paliwa w baku 3/4 (trochę ponad) sam wlewał trochę mnie zdziwił ze 2 butelki na raz..... ale ok, wie co robi .....

 

1384231451.jpg

Edytowane przez koblant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem coś takiego

Dodatek do diesla Diesel Spülung Liqui Moly

 

http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2098-Dodatek-do-diesla-Diesel-Spulung-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-0-5L-.html

zalałem do pełna i jeżdżę czy ktoś stosował w/w preparat jakie opinie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tylko stosuję preparaty tej firmy. Jak dla mnie rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez wyjezdzilem pelen bak w czeskich górach na LM Diesel Spulung,lepiej sie zbiera,spalanie lekko spadlo i ciszej silnik pracuje,polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez wyjezdzilem pelen bak w czeskich górach na LM Diesel Spulung,lepiej sie zbiera,spalanie lekko spadlo i ciszej silnik pracuje,polecam

Już trochę nie przesadzajmy, że te preparaty są takie cudowne, że po zalaniu preparatu silnik lepiej przyspiesza, spalanie spada, ciszej pracuje itp...itd... Preparaty tego typu to bardziej na psychikę właściciela działają niż na ogromne zmiany w silniku, oczywiście mają wpływ, ale raczej minimalny, lub ratujący jednostkę na jakiś czas ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już trochę nie przesadzajmy, że te preparaty są takie cudowne, że po zalaniu preparatu silnik lepiej przyspiesza, spalanie spada, ciszej pracuje itp...itd... Preparaty tego typu to bardziej na psychikę właściciela działają niż na ogromne zmiany w silniku, oczywiście mają wpływ, ale raczej minimalny, lub ratujący jednostkę na jakiś czas ;) Pozdrawiam :)

 

To może lejmy zamiast oleju napędowego opałowy - na psychice też będzie lepiej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedyne po tym co ja wlalem to ,naocznie spalanie spadlo i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio przez pomyłkę wlałem do mojego auta STP do silników benzynowych zamiast do diesla. Pomyślałem że skład będzie podobny obu preparatów, wyjeździłem wszysko i jak narazie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności