Skocz do zawartości
Gość Kamil77

Wymiana Wahaczy ! Trudne czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Górne można przykręcać na podniesionym aucie, gdy zrobisz tak, jak pisałem, czyli zmierzysz odległość na opuszczonym samochodzie.

A odnośnie wczesniejszych wpisów - zwracam honor :D W jednym mi się popierdzieliło i napisałem odwrotnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie załozyc zawieszenie w paseczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ochotę na Master Sport, kosztują na Aledrogo ok 540 zł, poprzednie górne TRW wytrzymały 52 tkm, uważam że to bardzo mało jak na ori. Wymieniam sam po co nabijać kieszeń mechanikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcial

Ja zakładam także te z allegro tyle że z KRAFT-a a przekonuje mnie dwuletnia gwarancja bez limitu kilometrów. No i nie ma co cena także robi swoje w stosunku do Febi. A wymiane zrobie sam i zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki zestaw za taką kwotę to dobry wybór?http://www.motocentrum.pl/wahacze-zestaw-kompletny,vw,passat-variant-3b6,1-8-t-20v-150km,121-4737-15534-100571-0-35-2742101,pr#opinie-o-produkcie

 

 

Dodam jeszcze tylko że planuje kupić cały komplet i wymieniać na bieząco tylko zużyte wahacze?Czy to dobry pomysł?A może od razu wymienić całość zrobić raz zbieżność i mieć spokój? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

Edytowane przez KubaS1888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że LMO taniej już nie znajdziesz, co do wymiany to górne lepiej wymienić dwa naraz a dolne można oddzielnie.

Ja tez zamówiłem ale takie http://moto.allegro.pl/wahacze-kpl-audi-a4-a6-vw-passat-b5-master-sport-i2864304995.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Górne można przykręcać na podniesionym aucie, gdy zrobisz tak, jak pisałem, czyli zmierzysz odległość na opuszczonym samochodzie.

A odnośnie wczesniejszych wpisów - zwracam honor :D W jednym mi się popierdzieliło i napisałem odwrotnie :P

wszystko fajnie, ale w momencie jak przy okazji wymiany górnego wahacza zmienię sprężyny na krótsze, to brakuje punktu odniesienia, więc chyba przyjdzie mi poluzować wszystkie górne i dolne wahacze, potem podłożyć klocek pod główny wahacz, opuścić auto, zmierzyć odległości do kielicha i potem dopiero dokręcać całość, tj. najpierw górne wahacze, a dolne na kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie przeczytałem co prawda całego tematu ale mam jedno pytanie. Od zakupu Passata wymieniłem w nim łącznie 4 wahacze w tym jeden w ostatnich dniach. Zakładałem zawsze oryginał Lemfordera ale jak wymieniałem ten ostatni to zauważyłem, że w oryginale dolne wahacze mam firmy TRW. Czy na pierwszy montaż były montowane również TRW? Do tej pory byłem przekonany że LMO..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRW i LMO to identyczna jakość Kolego więc się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pytał jakie montujemy wahacze. Otóż ja skusiłem się na towar firmy Meyle HD. Są droższe od pozostałych dostępnych w sklepie, ale 4 lata gwarancji bez limitu kilometrów i brak obowiązku montażu u mechanika skłoniły mnie do takie inwestycji.

Co do wymiany: wczoraj wymieniałem u siebie dwa górne z prawej strony. Są na nich daty produkcji 2004r i emblematy WV AUDI więc zakładam że w serwisie jeszcze ktoś je zamontował. Od tamtego czasu ja zrobiłem 110kkm w ciągu 4 lat jak go posiadam.Myślę że niemiec wciągu pozostałych 5 lat zrobił conajmniej tyle, więc mogły wytrzymać ok 250 tyś km. Wybicie było bardzo trudne bo pomimo pryskania środkami to tego przeznaczonymi to i tak śruba trzymała. Po 10m grzania i rąbania młotkiem śruba się zaczęła się tylko wyginać więc odpuściłem. Usiadłem, rozejrzałem się po garażu i stwierdziłem, że mam przydatny do takich celów sprzęt. Podłączyłem do prądu mój młot udarowy i rozpocząłem kuć od strony nakrętki. Najpierw sypał się tylko piach z nadkola, ale po 5 minutach śruba już była wyjęta. Polecam ten sposób, bo oszczędza czas i siły :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się .

 

Młot udarowy jest najlepszym rozwiązaniem. Nie trzeba grzać palnikiem i nic się nie uszkadza .

 

Sprawdzone na wielu autach .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tam pytał jakie montujemy wahacze. Otóż ja skusiłem się na towar firmy Meyle HD. Są droższe od pozostałych dostępnych w sklepie, ale 4 lata gwarancji bez limitu kilometrów i brak obowiązku montażu u mechanika skłoniły mnie do takie inwestycji.

jestem ciekaw rozpatrzenia gwarancji po np 2-3 latach, daj znać w każdym razie(oczywiście odpukać, aby nic się nie działo), ciekawe jak do tego podejdą, czy napiszą że to zużycie a wada konstrukcyjna którą można reklamować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w sklepie, który sprzedawał mi te i wcześniejsze wahacze i końcówki drążków z Meyle HD mówił, że mają w sprzedaży części z tej firmy od dwóch lat i jak narazie miał jedną reklamację, która była ewidentną winą producenta i została uwzględniona. Mam nadzieję ze nie będę drugim reklamującym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wymienialem dwa górne wahacze i to było najgorsze przejście w mojej karierze amotora mechanika. Sruby sie zerwały (obie) nie dało sie ich wybić, nie dało sie ich wypchnać. Pożyczyłem bardzo drogi sciągacz i nic. Dopiero po rozwierceniu bardzo głeboko wyrwalem je w kilku kawałkach. Oczywiscie wszystko wyjete (cale zwrotnice), inaczej nie ma szans.

Czas operacji po okolo 4h na strone.

Wahacze były jeszcze oryginalne (przebieg 230tyś) wszystko po krajowych drogach wiec nie wiem czemu ludzie narzekają na te zawieszenie:) Dodam ze wahacze te nie byly jeszcze w zlym stanie, pojawiły sie tylko lekkie luzy na gornych, dolne dalej zostawilem fabryczne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj zerwal sie gorny przedni wahacz. Na szczeście przy parkowaniu..., a jutro mam jechac do Polski (950 km), szczescie, ze nie podczas jazdy sie to stało. Udalem sie szybko do pobliskiego sklepu motoryzacyjnego i kupiłem ten wahacz w cenie.... 83 euro ;(

Jutro znajomy mechanik będzie mi go wymieniał, a później jazda do Polski. Mam tylko nadzieje, że dojade... później autko idzie na sprzedaż... ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forumowicze, mam pytanie co do ceny kompletu wahaczy w pasku 2002r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wymiany cały komplet wahaczy bo luzy są straszne...

Jeśli wymieniam komplet to wymieniać też końcówki drążka i łączniki stabilizatora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najlepiej jak wszystko to wszystko te elementy akurat nie sa drogie a i czasmi w komplecie sa wiec ustawisz zbierzność i jakis czas spokuj a jaki to juz zalezy co wsadzi$$$$$$$ :P i amortyzatory i spreżyny sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności