Skocz do zawartości
Passek2.0DPF

Usunięcie DPF-a w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

ja usunelem filtr ,wszystko ok przez tydzien czasu. teraz zapalila sie kontrolka od filtra i na sile probuje go wypalic a filtra nie ma wiec co jakis czas kiedy podawana jest dodatkowa dawka paliwa rzuca chmurą dymu.pomóżcie:dolamam

(moc jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja usunelem filtr ,wszystko ok przez tydzien czasu. teraz zapalila sie kontrolka od filtra i na sile probuje go wypalic a filtra nie ma wiec co jakis czas kiedy podawana jest dodatkowa dawka paliwa rzuca chmurą dymu.pomóżcie

(moc jest)

do tunera śmignij - załatwi sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika szuka DPF...trzeba to wyciac z programu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja usunelem filtr ,wszystko ok przez tydzien czasu

 

sam usuwałeś filtr czy w jakiejś firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, usuwanie filtra jest sprawą często dużo bardziej kosztowną niż jego naprawa - regeneracja.

 

w ciągu kilku sek. mogę Ci wymienić 5przyczyn powodujących zapchanie filtra...w autach jeżdżących w polskich warunkach/realiach w większości po przelotach 200tys km++ gdzie co chwile może wydążyć się awaria, gdzie często zlokalizowanie faktycznej usterki powodującej awarię filtra jest niemożliwe bez poniesienia sporych kosztów regeneracja DPFa jest po prostu bez sensu...zwłaszcza jak po usunięcia filtra szukana usterka nie powoduje już więcej żadnych odczuwalnych dla klienta i jego portfela skutków...

 

My też regenerujemy filtry, wymieniamy na nowe itd. ...posiadając specjalistyczny sprzęt(a nie wiadro wody i domestosa) można bez problemu wyczyścić filtr z sadzy jak i popiołów i innych osadów, ale nic to nie da jeśli nie usunie się usterki która spowodowała uszkodzenie DPFa...a to już nie jest takie łatwe i przyjemne...w świeżych autach, z małymi przebiegami jest to opłacalne - zwłaszcza jak ktoś ma auto na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co koledzy myślicie o firmach, które po wysłaniu wsadu ecu modyfikują go za połowę ceny i wgrywamy go na własną rękę + usunięcie mechaniczne w swoim zakresie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się nudziło przy niedzieli...

Poniżej dwa krótkie filmiki, pacjent to A4 2.0TDI 140KM BWP

DPF swoje już przeżył a klient planuje trochę modów dlatego postanowił go wywalić. Oczywiście nie pokazałem jak program jest modyfikowany tylko serie i efekt po programowaniu ...ludzie siedzący w temacie od razu zobaczą różnice :-)

 

http://tuneforce.pl/1.MPG

http://tuneforce.pl/2.MPG

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lubelszczyżnie w tomaszowie Lubelskim wywalaja atkie filtry, robiłem u nich moda podnoszącego moc, zauważyłem że rownież usuwają to ustrojstwo, cena rowniez nie zawygórowan 550zł w tym gwarancja 2 lata. tel do nich 668 14 30 40.

 

Podobno spalanie spada, gdyż auto nie przechodzi w tryb wypalania filtra, gdzue zwiększone jest spalanie podczas tego cyklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fusekp 3 posty w 3 tematach gdzie tylko 1 temat pasuje do zachwalania tunera...

KRYPTOREKLAMA i to slaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie jest to reklama ale wyrazenie własnej opinii po przeprowadzonej usludze, wszyscy polecają rogala, nie wiem nie byłem u niego wiec z pewnością rowniez bym chwalił.

Wydaje mi sie że od tego jes chyba forum aby komuś doradzic pomoc.

A to ze chcwalę aż tak to jest za co skoro usługa została wykonana bardzo dobrze. Jeżeli masz jakieś ale, możemy sie umowić przyjedz i zobacz jak jest zrobione moje autko, wówczas sam ocenisz.

 

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

 

Więc jak masz wolny czas zapraszam do siebie, potestujesz, i wyrazsisz swoją opinnie, z chęcią posłucham co ma do powiedzenia inny tuner co do modyfikacji jaką przeprowadził mi inny tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa a swistak siedzi i zawija....

 

Masz temat : Wrazenia po chipsowaniu pasata i tam Twoja opinia jest jak najbardziej na miejscu.

Dwa inne tematy to reklama. Jak by kazdy user tak reklamowal nachalnie swojego "tunera" byle temacie to by tylko smieci byly na forum.

Bedzie temat chipsowanie na pomorzu to tez wrzucisz swoja (?)auto-reklame?

 

Tak pozatym pokaz wykres bo ten wynik dosc optymistyczny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob ma rację - kolega się dopiero co zarejestrował i zachwala na lewo i prawo.

śmierdzi reklamą że ho ho - koniec off topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku zapraszam kolegów do mnie, będziecie mogli ocenic autko, jak rownież sprawdzić czy jestem tylko posiadaczem czy też tunerem.

Nie widzę problemu jezeli admin będzie chciał usunąć moje posty, biorąc kolegów zdanie ze jest to niby reklama.

 

Udzieliłem się na forum tylko i wyłącznie że chcę jednak kogoś polecić, kogos kto robi dobrze a zarazem w rozsądnych cench.

 

rob555 - jak dobrze myśle rowniez przeprowadzasz modyfikacje, powiedz mi w jakich cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwał ktoś może dpf'a w v-techu w olsztynie? Albo ogólnie w warmińsko-mazurskim ;)

rob555, a cena dla 2.0 TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

A ja mam takie pytanko :) m.in do rob555

 

Posiadam 2.0 TDI BMR zrobionego na 200/410nm przebieg 70tys z dpf nie było problemu, poza czujnikiem różnicy ciśnienia czy jakoś tak :D

 

Auto jeździ głownie w trasie , ale zaczyna już trochę brakować mocy :hyhy: myślę nad usunięciem DPF i tu moje pytanie czy po usunięciu będzie możliwość aby mu dodać kilka nm ?

bo znalazłem wykres na OCP , O2 RS BMN bez DPF'a zrobiona na ok 200/450nm

rsnowahamowniakopia187.th.jpg

 

Pozdro

Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim przypadku zapraszam kolegów do mnie, będziecie mogli ocenic autko, jak rownież sprawdzić czy jestem tylko posiadaczem czy też tunerem.

 

jeśli w aucie masz usunięty DPF to wrzuć na forum screana z 68 i 75grupy

jeśli był robiony również chiptuning to zloguj i też wrzuć na forum...wtedy będziemy mogli się wypowiedzieć n/t modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i zapytam

Panowie jak długo mogę jeździć po wyskoczeniu kontrolek od dpf i spirali świec. Gdzie w Krakowie można się zgłosić na naprawę dpf-a (poza aso).Znacie może dobry warsztat (Kraków) jeśli chodzi o vw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 275tyś km i zaczeły się problemy z DPF-em.

Co stanie się gdy tylko fizycznie usune DPF-a z wydechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytniesz go a nie usuniesz programowo to komputer będzie wywalał błedy i oczywiście cały czas w trybie awaryjnym. Proponuje wyciąć dpf, wstwić strumnienice, i podjechać do jakiegoś tunera co załatwi sprawe programową w 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wytniesz go a nie usuniesz programowo to komputer będzie wywalał błedy i oczywiście cały czas w trybie awaryjnym. Proponuje wyciąć dpf, wstwić strumnienice, i podjechać do jakiegoś tunera co załatwi sprawe programową w 20 minut.

 

1. ŻADNEJ strumienicy!

2. W 20min to można co najwyżej...sam sobie dopowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności