Skocz do zawartości
Passek2.0DPF

Usunięcie DPF-a w Passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomo1978

Czy prawidłowo zrobiona kastracja funkcji DPF powinna mieć wycięty błąd czujnika sondy lambda w silnikach 170 KM?

Edytowane przez tomo1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tom za info, rzeczywiście znają się na rzeczy i bez problemu temat DPF ogarniają bez najmniejszego problemu. U mnie już wszystko gra.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłeś u Kminka w poznaniu czy krakowie ? jak długo trwał zabieg?

 

byłem u kminka w Poznaniu , usunięcie DPFa 4-5 godz , zrobienie programu 2 godz , wszystko działa super, spalanie spadło o ok 0,5 jak się jedzie po autostradzie , w mieście raczej nie wzrosło . Przyspieszenie fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio jeżdżę tylko w trasie, jest ciepło, a mimo tego dpf wypala mi się aktywnie co ok. 300-350 km. Mam skrzynię DSG, więc trudno tego nie zauważyć, bo podczas wypalania później zmienia biegi, trzyma na obrotach ok. 2100 obr/min podczas gdy normalnie wrzuca już wyższy bieg. Czy to wypalanie trochę nie za częste? Passat ma 133 kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nie mały problem z dpf a mianowicie, w aucie pojawila się świecąca kontrolka od dpf oraz migająca spirala swiec i check ...sprobowalem go wypalic na trasie ale nic to nie dało auto stracilo moc (z tego co sie orientuje chyba przeszlo w tryb awaryjny), po tym zabiegu udałem się na sprawdzenie komupterem i oczywiscie okazało sie ze filtr zapchany..komputerowe wypalanie nic nie dało ( temp. spalin ponoć wyniosla tylko 280 stopni a powinna byc około 700 stopni) zostało jeszcze chemiczne usunięcie brudu z filtra ale i to nie przyniosło efektu. Moje pytanie brzmi czy szukać jakieś firmy która zajmuje się profesjonalną regeneracją dpf i jest skuteczna na tyle zeby go zregenerować ? czy poszukać kogoś kto go wytnie i wgra nowy program do komputera (tylko nie wiadomo jak sie to przelozy na sprawnosc, zywotnosc i działanie silnika).

 

Passat b6 2.0 TDI CR 170 dsg 2008r (CBBB)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

breedpl usunięcie DPFa nie ma żadnego znaczenia dla żywotności silnika czy podzespołów ;-) to nie chiptuning...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie szukać jakiegos serwisu który profesjonalnie potrafi regenerować te filtry ? (chodz tutaj istnieje ryzyko ze po jakimś czasie znowu to nastąpi) czy lepiej wyciąć i wgrać orginalny program (tu też jakieś ryzyko napewno jest czy wszystko będzie ok bez jakiś efektów ubocznych itd) co byscie w takim przypadku sugerowali i przy takim modelu silnika ? wogóle robił ktoś juz wycinke dpf z programem przy takim typie silnika czy to nie ma znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz w przyszłości robić chip-tuningu to masz wybór. Najlepiej to policz sobie koszta, ile kosztuje taka regeneracja/wymiana filtra a ile usuniecie fizyczne i komputerowe w profesjonalnej firmie która się tym zajmuje.

 

VW przewiduje chyba 100tys km bez problemowej jazdy ale kolega w Polo 1.6 CR tdi zapchał swojego w 30tys km po mieście...

Na jak długo? to wszystko zależy ile, gdzie, i jak długo jeździsz.

 

Jedyny efekt uboczny usunięcia filtra to większa emisja spalin, a poza tym to większa moc i moment (szczególnie po chiptuningu), mniejsze spalanie,..,

Różnice może niewielkie: dobre 5km/10Nm i dziesiąte części litra na 100/km ale na +, i co najważniejsze, wieczny spokój z filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, w takim razie szukać jakiegos serwisu który profesjonalnie potrafi regenerować te filtry ? (chodz tutaj istnieje ryzyko ze po jakimś czasie znowu to nastąpi) czy lepiej wyciąć i wgrać orginalny program (tu też jakieś ryzyko napewno jest czy wszystko będzie ok bez jakiś efektów ubocznych itd) co byscie w takim przypadku sugerowali i przy takim modelu silnika ? wogóle robił ktoś juz wycinke dpf z programem przy takim typie silnika czy to nie ma znaczenia ?

 

mi jest to obojętne ;-)

większość klientów wyrywa chwasta żeby się pozbyć problemów w przyszłości

w moim podpisie masz linki, wejdź i poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi usuwał kmink , także robil program i jestem b. zadowolony . Tak jak kmink pisze wyrwać chwasta , a czy u niego to już sprawa indywidualna breed , ja jestem zadowolony zwłaszcza ,że już nie muszę myśleć o przybywaniu oleju w misce olejowej , bo z DPFem nie miałem problemów ,ale oleju chyba przybywało. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto zna procedurę zerowania masy popiołu po usunięciu dpfa poprzez vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szanowni koledzy możecie mi polecić jakiś dobry warsztat w Warszawie, w którym będę mógł wykastrować profesjonalnie DPF'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Poszukuję dobrego warsztatu w dobrej cenie:D, który usuwa DPF, we Wrocławiu lub okolicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM

Poszukuję dobrego warsztatu w dobrej cenie, który usuwa DPF, we Wrocławiu lub okolicach?

Ja to robilem w Wlbrzychu, ale z Wrocka to juz nie tak daleko, tu masz namiar:

http://forum.vw-passat.pl/members/36120-kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Mechanik powiedzial, ze usunal DPF.

Po 5k km znow komputer krzyczy DPF Instructions.

 

Gosc twierdzi, ze usunal fizycznie DPF, ale zostawil fabryczne ustawienia komputera. Twierdzi, ze do silnika 170km nie ma nakladek, tylko trzeba stosowac emulatory.

 

Pomocy... nie wiem czy mnie oszukal gosc czy nie :/ Mial byc rozwiazany problem DPF raz na zawsze, a to g**no dalej mnie meczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dpf MUSI zostac usuniety ze sterownika.

tylko emulatory? nie prawda!

jest tutaj dosyc prawdziwych fachowcöw, ktörzy potwierdza

 

sory, ale trafiles na mechanika. ktöry naprawde nie wiedzial co robi. wyciac i rure wstawic to kazdy chyba potrafi - wyprogramowac, nie kazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie.

Mechanik powiedzial, ze usunal DPF.

Po 5k km znow komputer krzyczy DPF Instructions.

 

Gosc twierdzi, ze usunal fizycznie DPF, ale zostawil fabryczne ustawienia komputera. Twierdzi, ze do silnika 170km nie ma nakladek, tylko trzeba stosowac emulatory.

 

Pomocy... nie wiem czy mnie oszukal gosc czy nie :/ Mial byc rozwiazany problem DPF raz na zawsze, a to g**no dalej mnie meczy!

 

Zmień warsztat, jak ci ktoś mów że nie ma "nakładki":swirus do tego silnika to góXno się zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Najlepsze jest to, ze teraz tak mowi (ze nie ma nakladek programowych)... wczesniej twierdzil z DPFem nie bedzie zadnego absolutnie problemu.

 

I tak dla potomnych- nie polecam warsztatu w Lubinie, a dokladnie na tzw Starym Lubinie przy zakladzie oponiarskim Gumiland.

No, chyba, ze sie zreflektuje :P ale watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też daleko do Poznania nie masz, goń do Kmink'a nie raz polecanego już tutaj w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o doradctwo , Passat 170 ps DSG, BMR rok 2006 przebieg 190 tys od paru tygodni codziennie przeprowadzal wypalanie pdf-u

az zapalila sie kontrolka od PDF , swiec i jeszcze inna no i tryb awaryjny .Probowalem przeprowadzic wymuszone czyszczenie PDF-u tzn. 80 km/h 3 bieg 30 min i nic . Wstawilem samochod do VW , diagnoza filtr zapchany 67 gr na 60 . Co teraz robic wymiana nie wchodzi w rachube, czy samochodem w trybie awaryjnym zrobie 900 km jadac do Polski na usuniecie nie uszadzajac silnika , czy zrobic regeneracje filtru , ale na jak dlugo ona wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności