Skocz do zawartości
marcind

żarówki do b6

Rekomendowane odpowiedzi

nie no- w lampie wody nie ma...ale jak mowie stalo mi sie to pol godzinki po automatyczne myjni.... zobacze rano moze faktycznie cos zamoklo...jakby sie nic nie zmienilo napewno sie tutaj zglosze ;)

 

...problem się rozwiązał sam- po nocy lampa świeci normanie i nie ma żadnej kontrolki na zegarach, takze sprawa rozwiazana...zobaczymy czy sie powtórzy po koejnym myciu :)

Edytowane przez rafal0584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco z innej beczki, ale też o żarówkach zgodnie z wątkiem :-)- ew. moderator przeniesie...

Jak w praktyce realizujecie dziwaczny czeski wymóg posiadania "kompletu żarówek zapasowych" będąc u knedli???

Przecież trudno tachać niewymienialne tylne ledy i zastępcze xenony;-)

Ktoś się zetknął z takim zagadnieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno palnika ksenonowego, jak i tylnych ledów nie wolno wg instrukcji wymieniać poza wyspecjalizowanym serwisem, więc raczej nie ma potrzeby tego wozić :) Kup sobie komplet żarówek do aut ze zwykłymi światłami i masz to co wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka zagryche:

Pare miesiecy temu, gdy przepalila mi sie zarowka postojowa i chcialem ja wymienic, na szybko wyjalem zarowke od swiatel mijania - wlozylem ja z powrotem, ale od tego czasu, wiazka swiatla zupelnie sie rozeszla. Tzn moze nie zupelnie, siweci w niebo czy w ziemie, ale na pewno inaczej niz przed demontazem, czy niz druga lapma. Oprocz tego, obwodka padajacego swiatla (np jak stoje przy scianie czy przed innym autem) ma nieco kolorwe barwy.

Najpierw poprosilem swojego mechanika o ustawienie swiatel (bo myslalem, ze moze mam 2 lewe rece i nawet wlasciwie zarowki nie umiem wlozyc) ale nic nie dalo. Potem pojechalem do serwisu VW (w innej sprawie) i tez zlecilem ustawienie swiatel. I mimo, ze niby sa ustawione - nie swieca tak jak powinny. To jedno swiatlo jest po prostu do dupy - i tu question: mozliwe, ze zarowka sie ubrudzila i daje taki efekt? Czy raczej soczewka cos nie halo? A moze jeszcze cos innego?

 

I druga sprawa dotyczy juz samych zarowek, ktore chcialbym kupic.

H7 czyli drgowe. Polecacie tu wiele modeli, ale mnie najbardziej ciagnie do Philipsa albo Osram Nightbreaker. I teraz tak: czy te wszystkie ala xenon, ale wlasnie te firmowe, nie sa przypadkiem takimi ordynarnymi niebieskimi swiatlami? Bo takiej wioski nie chcialbym sprawic sobie w samochodzie, tylko wlasnie biale swiatlo, ewentualnie z jasoniebieska poswiata.

I jesli juz powiedzmy zmienie te H7, to pewnie wypadaloby zmienic tez drogowe - to H4 - prawda? Mozna jakos sprawdzic, czy barwa swiatla bedzie taja sama, czy trzeba kupowac na pale i ewentualnie ryzykowac dwukolorowymi swiatlami? A moze sa jakies komplety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jesli juz powiedzmy zmienie te H7, to pewnie wypadaloby zmienic tez drogowe - to H4 - prawda?

 

H7S (soczewkowe) - do świateł mijania

H7R (refleksyjne) - do świateł drogowych

 

Wystarczy czytać uważnie, wszystko jest na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi tutaj wywnioskowalem (czytanaych co prawda po lebkach), ze soczewkowe zarowki sa dedykowane do kloszy soczewkowych, a refleksyjne - do bezsoczewkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem sobie takie diody, zamiast postojówek:

http://allegro.pl/postojowki-t10-led-w5w-walcowe-5-kolorow-promocja-i1701818525.html

może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego po podłączeniu i załączeniu świateł postojowych, zapalają się one, dosłownie na dwie sekundy i gasną ?

W golfinie świecą ok (cały czas), w poprzednim passku, również nie było problemu.

Czy jest coś o czym nie wiem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakupiłem sobie takie diody, zamiast postojówek:

http://allegro.pl/postojowki-t10-led...701818525.html

może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego po podłączeniu i załączeniu świateł postojowych, zapalają się one, dosłownie na dwie sekundy i gasną ?

W golfinie świecą ok (cały czas), w poprzednim passku, również nie było problemu.

Czy jest coś o czym nie wiem ?

Pozdrawiam

Bo one raczej nie są pod CAN.

Jak już zgasną, to wywala Tobie błąd przepalonej żarówki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo one raczej nie są pod CAN.

no też tak myślałem...

Jak już zgasną, to wywala Tobie błąd przepalonej żarówki
no właśnie, że nic nie wywala, po wyjęciu żarówki ok, jest kontrolka na desce, ale po włożeniu diody już jej nie ma, po podłączeniu pod kompa jest błąd przepalonej żarówki, ale tylko pojedynczy, więc dioda jest widziana jako przejście :(

No i o co kaman ? :niewiem

dodam, że miałem też diody takie droższe, coś koło 3 pln i też lipa.

pozdrawiam

ps. z tym CAN-em to tak może być, ale nie jestem do końca przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie opiekun.... tu męczą non stop temat postojówek...

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread...tojowej&page=8

i ja nie mogłem czegoś takiego znaleźć :mur

aleś mi obciachu narobił ;)

poczytamy ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOledzy mam troszke inne pytanie w mojej wersji beeee6 nie mam oświetlenia drzwi chodzi mi o te czerwone lampki które są na samym dole pytanie ?

 

Chce tam sobie włożyć diode led ale czy jest w drzwiach podpięcie pod jakiś przewód który będzie uruchamiał diode przy otwarciu drzwi ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko musisz prowadzić od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się dziś spaliła przednia żarówka soczewkowa świateł mijania w moim B6 - 2007 rok orientuje się jaki może być koszt nowej żarówki? oraz naprawy?

I gdzie taką żarówkę mogę dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówka 10-20 zł

Wymiana 0 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I gdzie taką żarówkę mogę dostać?

Jak masz zwykłe światła, nie ksenony to lepiej zapytać gdzie nie możesz dostać. Przecież to najzwyklejsza żarówka H7 dostępna w każdym supermarkecie, stacji benzynowej, sklepie motoryzacyjnym. Wymiana wg instrukcji.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osram Nightbraker plus czy Philips Blue Vision? Które polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie Osramowską,sa krótkotrwale,polecam Philipsy 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem Nightbreakery Plus i z tego co czytalem, roznica w zywotnosci, nie jest jakos drastycznie nizsza, tak wiec tego argumentu niebralbym pod uwage.

 

PS, czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie z poprzedniego posta? (Przyczyny krzywej swiatla)

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności