Skocz do zawartości
marcind

żarówki do b6

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też przymierzam się do zmiany oświetlenia i z informacji jakie zebrałem do Passata B6 Kombi potrzebujemy:

10 szt. W5W (2x podsufitka przód, 3x podsufitka tył, 2x lusterka, 2x pod nogi, 1x schowek))

3 szt. rurkowy 36mm (1x podsufitka przód, 2x osłony słoneczne)

1 szt. rurkowy 42mm (bagażnik)

2 szt. rurkowy 36mm LED CAN (2x tablica rejestracyjna)

2 szt. W5W LED CAN (2x postojowe)

 

Dodatkowo zostają oświetlenia w drzwiach tam gdzie są czerwone odblaski - co tam dać i czy w ogóle zmieniać te odblaski (w środku siedzą jakieś żarówki)

 

Czy ktoś może potwierdzić, że wszystko się zgadza i można dokonywać zakupu takich LEDów?

Koszt na allegro około 250 zł za cały komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Właśnie też przymierzam się do zmiany oświetlenia i z informacji jakie zebrałem do Passata B6 Kombi potrzebujemy:

10 szt. W5W (2x podsufitka przód, 3x podsufitka tył, 2x lusterka, 2x pod nogi, 1x schowek))

3 szt. rurkowy 36mm (1x podsufitka przód, 2x osłony słoneczne)

1 szt. rurkowy 42mm (bagażnik)

2 szt. rurkowy 36mm LED CAN (2x tablica rejestracyjna)

2 szt. W5W LED CAN (2x postojowe)

 

Dodatkowo zostają oświetlenia w drzwiach tam gdzie są czerwone odblaski - co tam dać i czy w ogóle zmieniać te odblaski (w środku siedzą jakieś żarówki)

 

Czy ktoś może potwierdzić, że wszystko się zgadza i można dokonywać zakupu takich LEDów?

Koszt na allegro około 250 zł za cały komplet

gra ;) tylko nie wiem czy pod sufit nie idzie 32 mm rurka ale i tak się upcha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie chlopacy ale to wszystko nie jest takie proste, w podswietleniu rejestracji mam 2 rurki 5w5 zdaje sie, kupilem zamienniki ledy iii jak zmienie jedna wszystko gra i swieci ale jak zmienie druga to swieca jakies 3 sekundy i gasna a na pokladzie mi pokazuje ze spalone zarowki, nic nie kumam!

Zmienilem rowniez zarowke w srodku pod oslana przeciw sloneczna i to wogle nie chodzi!

Co robic Pany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
fajnie fajnie chlopacy ale to wszystko nie jest takie proste, w podswietleniu rejestracji mam 2 rurki 5w5 zdaje sie, kupilem zamienniki ledy iii jak zmienie jedna wszystko gra i swieci ale jak zmienie druga to swieca jakies 3 sekundy i gasna a na pokladzie mi pokazuje ze spalone zarowki, nic nie kumam!

Zmienilem rowniez zarowke w srodku pod oslana przeciw sloneczna i to wogle nie chodzi!

Co robic Pany???

 

kupić po can Bimbasz pokazał 3 posty wcześniej np takie http://allegro.pl/zarowka-rurkowa-c5w-c10w-36mm-42mm-3-smd-can-bus-i1259639152.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu ja, czyli tak... musze kupic

1.) 2 sztuki slonczeniki

2.) 3 sztuki tył podsufitak

3.) 2 sztuki przod podsufitka

4.) 1 sztuka schowek przod

5.) 1 sztuka bagaznik

 

Kolego Moro 1981 a jaki sie nazywaja te zarowki do poszczegolnych elementow? Czy mogłbys mi napisac ile sztuk jakich potrzebuje? Bo boje sie ze zle kupie.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

unser 78 post81 napisał ile trzeba ????

 

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

Auto Kombi

to tak od bagażnika jedna rurka led 42 mm ,

później tylna konsola oświetlenia 3 x w5w

przednia konsola oświetlenia 2 xw5w + jedna rurka 32 mm

słoneczniki 2 x rurka 32 lub 36 mm

boczna w5w- do schowka pasażera

lusterka w5w 2 sztuki

rejestracja 40 mm -(chyba) x 2 rurka can

przód postoje w5w 2 x też po can

żeby nie wywalało błędu spalonej żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :) teraz biore sie za zakup. A mianowicie mozesz cos polecic:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co znaczy po can (rurka po can)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rejestracja 40 mm -(chyba) x 2 rurka can

Rejestracja 36mm taka jest oryginalna żarówa, ja kupiłem takie jak opisuję w poscie powyżej i idealnie pasują.

 

mam pytanie co znaczy po can (rurka po can)

"Po Can" to żarówka LED która nie będzie powodować błędu spalonej żarówki, jak zastosujesz zwykłego Leda, będziesz miał dokładnie tak jak opisujesz. Jedna żarówka zwykła + jedna led = świecenie dobre bez błędu ale wygląd światła dziwny. A jak dasz dwie to gasną po sekundzie bo komp odłącza napięcie na oświetlenie rejestracji ponieważ rezystancja ledów jest mniejsza niż zwykłej żarówki i tym samym myśli że masz spaloną żarówkę. Kup takie jak opisuję to nie będzie błędu i będą świecić cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie bedzie nazywalodokladnie tak zeby znalezc na internecie do kupienia np we Francji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAN BUS LED FESTOON BULB - tylko po francusku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja chlopacy zaczolem wstawiac ledy ale mam problem z demontazem obudowy zarowek w lusterkach bocznych za latwo nie chca zejsc a nie chce skasowac, czy ma ktos pojecie jak to zrobic bez kasacji?? z gory dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
jak to sie bedzie nazywalodokladnie tak zeby znalezc na internecie do kupienia np we Francji???
tu masz np. takie http://allegro.pl/led-rurki-c5w-c10w-36mm-can-bus-radiator-vw-seat-i1249335512.html

 

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

 

to znowu ja chlopacy zaczolem wstawiac ledy ale mam problem z demontazem obudowy zarowek w lusterkach bocznych za latwo nie chca zejsc a nie chce skasowac, czy ma ktos pojecie jak to zrobic bez kasacji?? z gory dzieki!!!

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=786062#post786062

 

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

 

ok :) teraz biore sie za zakup. A mianowicie mozesz cos polecic:)?

ja mam takie np w lusterka fajnie świecą http://allegro.pl/postojowki-led-w5w-t10-5-smd-wysokiej-mocy-plcc6-i1262460705.html ,takie mam we wnętrzu i powiem że po roku zrypała się tylko jedna na tyle zakupionych ;)http://allegro.pl/zarowka-diodowa-led-hp-6chip-12v-zam-w5w-t10-i1246764190.html ,poszukaj u nich mają wszystkie potrzebne

 

---------- Post added at 16:50 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

 

A od tych brałem w oświetlenie tablicy rej. i kupa straszna po 2 miechach jedna zaczęła mrugać ,jak napisałem do nich to chcieli paragon http://allegro.pl/can-bus-led-diody-rurka-c5w-36-39-42-mm-sz-n-jafra-i1265514169.html ,nie należę do osób co trzyma rok paragon :lol złodziejaszki wystarczyło zobaczyć aukcje z allegro także nie polecam tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego moro to sa pewne dane? Na 100% ten rozmiar?

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

 

to tak od bagażnika jedna rurka led 42 mm ,

później tylna konsola oświetlenia 3 x w5w

przednia konsola oświetlenia 2 xw5w + jedna rurka 32 mm

słoneczniki 2 x rurka 32 lub 36 mm

boczna w5w- do schowka pasażera

lusterka w5w 2 sztuki

rejestracja 40 mm -(chyba) x 2 rurka can

przód postoje w5w 2 x też po can

żeby nie wywalało błędu spalonej żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sloneczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

w słoneczniki mam 32mm,słuchaj nie cyckaj się z tymi wymiarami bo czy kupisz 30 mm czy 32 np to i tak wejdzie bo blaszki metalowe w które wkładasz żarówkę lub zamiennik są na tyle elastyczne że 2 mm nie robi różnicy ;) a np jak 32 mm to pakują więcej diodek ;) czyli różnica jest ale w świeceniu ;)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wymienić żarowke w słoneczniku - próbowałem i za cholere nie kumam jak się do niej dobrać. Może ktoś opowie krok po kroku. I przy okazji może jak się dobrać do oświetlenia z tyłu na podsufitce w kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego domely ja ci pomoge. a mianowicie tak...

Patrzysz od dołu na podsufitke. Zapal ja. Albo po lewej albo po prawej (na 99%) masz takie miejsce gdzie podswietla sie rowek na srubokret wsadz go podwaz. Ale tylko z tej strony go podwazaj. potem jak pojdzie to gitartka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jak wymienić żarowke w słoneczniku - próbowałem i za cholere nie kumam jak się do niej dobrać. Może ktoś opowie krok po kroku. I przy okazji może jak się dobrać do oświetlenia z tyłu na podsufitce w kombi.
Jak masz podświetlenie wbudowane w słonecznik to jej nie zmienisz bo słonecznik jest nie rozbieralny . Tylko można jak jest w podsufitce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności