Skocz do zawartości
marcind

żarówki do b6

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak mam spaloną w słoneczniku pasażera to kaplica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wymiana słonecznika , przerabiałem temat . Żeby było śmieszniej to żarówka na pewno jest ok tylko zabrudziły się /zaśniedziały styki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

no to jak to jest ,ja mam w podsufitce lampkę pod słonecznikiem i złazi ładnie tak jak w bagażniku od prawej trzeba podważyć i złazi na dół ,wymieniałem na ledy i problemu nie było ,znaczy był jedna pękła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest ostatecznie z tym oświetleniem w tych tak zwanych słonecznikach ,czy wymienne są te żarówki czy nie ?

Morze ktoś przesłać fotkę z dokładnym opisem ich wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

słuchaj podważasz od prawej strony odgina się i złazi tam jest żarówka rurkowa mam paska z 2006 roku może później były inne rozwiązania ,tak samo w bagażniku odginasz w jedną ze stron i podważasz ,jedna strona wyłazi potem druga ,na dół nie wyciągniesz za cholerę ;)także się nie szarp

 

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:57 ----------

 

Przy wyjmowaniu czy przy wkładaniu?

dobrze zabrzmiało :lol przy wyjmowaniu naturalnie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passatach jest owsietlenie oddzielnie z ochronami przeciwslonecznymi. Sama lampka jest w podsufitce. Kilka postow wczesnie opisałem jak to sie rob. Kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie we wszystkich , ja mam oświetlenie zamontowane w podsłoneczniku i niestety w nim się nie wymienia żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie we wszystkich , ja mam oświetlenie zamontowane w podsłoneczniku i niestety w nim się nie wymienia żarówek

Takie coś występuje w Highlinie bo on miał "podwójne osłony przeciwsłoneczne" i wtedy nie wymieni się tej żarówki w innych sie da.. :)

Sam mam takie podwójne u siebie

 

Cytat ze strony VW

Komfort jazdy na najwyższym poziomie zapewniają w sposób szczególny... podwójne osłony przeciwsłoneczne.
Edytowane przez n00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komfort jazdy na najwyższym poziomie zapewniają w sposób szczególny... podwójne osłony przeciwsłoneczne.

:haha grunt to sensowne wytłumaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grunt to sensowne wytłumaczenie

Jakoś w końcu trzeba przekonać klijenta do dopłaty do droższej wersji a mogli napisać ze te osłony zmieniają cały komfort :D tak jak by był na pneumatyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też przymierzam się do zmiany oświetlenia i z informacji jakie zebrałem do Passata B6 Kombi potrzebujemy:

10 szt. W5W (2x podsufitka przód, 3x podsufitka tył, 2x lusterka, 2x pod nogi, 1x schowek))

3 szt. rurkowy 36mm (1x podsufitka przód, 2x osłony słoneczne)

1 szt. rurkowy 42mm (bagażnik)

2 szt. rurkowy 36mm LED CAN (2x tablica rejestracyjna)

2 szt. W5W LED CAN (2x postojowe)

 

Dodatkowo zostają oświetlenia w drzwiach tam gdzie są czerwone odblaski - co tam dać i czy w ogóle zmieniać te odblaski (w środku siedzą jakieś żarówki)

 

Czy ktoś może potwierdzić, że wszystko się zgadza i można dokonywać zakupu takich LEDów?

Koszt na allegro około 250 zł za cały komplet

 

Jestem po wymianie i małe sprostowanie:

10 szt. W5W (2x podsufitka przód, 3x podsufitka tył, 2x lusterka, 2x pod nogi, 1x schowek)

nie 3 a 2 szt. rurkowy 36mm (1x podsufitka przód - tego u mnie nie było - z przodu w podsufitce są tylko 2xW5W), 2x osłony słoneczne)

1 szt. rurkowy 42mm (bagażnik)

2 szt. rurkowy 36mm LED CAN (2x tablica rejestracyjna)

2 szt. W5W LED CAN (2x postojowe)

 

dodatkowo 3 szt. W5W (2x w oświetleniu nóg i 1 szt. w oświetleniu schowka pasażera) wymagają najlepiej całych szklanych żarówek ponieważ obudowa lampki oświetlającej jest metalowa i Ledy z metalową obudową powodują zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do mnie dzis zaroweczki doszly :) I'm happy. Wiec wrazie ktos by chcial moge zrobi movie lub focie strzelic na forum. Pozdro. ALL DZIEKI ZA HELP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Najgorsze są tzw ledy zewnętrzne wiadomo W rejestracja canbus ,ledy zaczynają wariować jak zimniej to strobo ;) wsadziłem zwykłe żarówki w rejestracje ,kumpel w superbie ma to samo jedna powariowała ,Porównywaliśmy to ciemny osad pojawia się przy rezystorach od wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze są tzw ledy zewnętrzne wiadomo W rejestracja canbus ,ledy zaczynają wariować jak zimniej to strobo wsadziłem zwykłe żarówki w rejestracje ,kumpel w superbie ma to samo jedna powariowała ,Porównywaliśmy to ciemny osad pojawia się przy rezystorach od wewnętrznej

Dwa lata już siedzą i działają jak trzeba... Może coś nie tak z autem? Może już ci sypać się zaczyna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na boku to wie ktos moze gdzie moge znalezsc pelna instalacje come living home? kseonony mam czy tez bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledy wymieniłem żarówki na LEDY. Ale mam takie pytanko. U mnie jest zaistniała sytuacja. A mianowicie mam ustawione na to ze jak drzwi otwarte to świecą. Zamykam drzwi odczekuje i gasną ale nie do końca. Świeca bardzo lekkim światłem.

 

Kolego Moro pomyliłes sie w swiatelkach do slonecznikow :( Czeka mnie jeszcze raz zamawianie :P

 

Haha za 3-4 minuty zgasły.

 

Koledzy macie link jak zmienic zarowki w rejstracji

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy macie link jak zmienic zarowki w rejstracji

 

Odkręcasz dwie śrubki z lampki oświetlającej rejestrację, wyciągasz lampkę podważając lekko śrubokrętem, masz dostęp do żarówki, wymieniasz na LED i montujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Koledy wymieniłem żarówki na LEDY. Ale mam takie pytanko. U mnie jest zaistniała sytuacja. A mianowicie mam ustawione na to ze jak drzwi otwarte to świecą. Zamykam drzwi odczekuje i gasną ale nie do końca. Świeca bardzo lekkim światłem.

 

Kolego Moro pomyliłes sie w swiatelkach do slonecznikow :( Czeka mnie jeszcze raz zamawianie :P

 

Haha za 3-4 minuty zgasły.

 

Koledzy macie link jak zmienic zarowki w rejstracji

 

jak się robi rok wcześniej to może wymiar uciec z bani ;)

Rejestracje odkręcasz śrubki i złazi ;)

A co do ćmienia zdarzają się przypadki i ja miałem też taki sam ,po założeniu leda z rezystorem w układ ( bez różnicy w którą ) u mnie był w przedniej konsoli ,myślę że jak kupić tego z can bus rurkę to minie ,ale jak nie minie żebyś mi nie wypominał :lol

 

---------- Post added at 23:31 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

 

Dwa lata już siedzą i działają jak trzeba... Może coś nie tak z autem? Może już ci sypać się zaczyna....

co to ma być Adaś za porównanie do BMW bez sprawdzania i błędu spalonej żarówki :lol

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no moro żartuje przeciez :) nic nie wypominam. hehe. A powiesz mi coś jeszcze czy foch na wieki ;) ? A mianowicie mam taki efekt zamkne drzwi i po jakims czasie dopiero gasnie do konca. Powiedziałes założ rurkowy z rezystorem w przedniej konsoli. Lecz w przedniej nie mam rurki :(. Myslę o słonecznikach zeby to załozyc, ale nie wiem jak to wyglada ta rurka z reszystorem i jak fachowo sie nazywa. MORO wybawco RATUJ ;)

 

A moze byc ten CAN w rejstracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności