Skocz do zawartości
marcind

żarówki do b6

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety błąd wrócił, ale chyba to nie lampa?

 

Mam taki błąd:

 

VAG CAN PRO:

 

Adressword : 55

Nazwa :xenon

Numer VAG :5M0907357

Opis ster. :AFS-Steuergeraet

Wersja SW :X016

Kodowanie :0000001

Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=784

0A45 Czujnik położenia modułu przechylania z lewej strony

 

VCDS:

 

Address 55: Xenon Range Labels: 5M0-907-357.lbl

Control Module Part Number: 5M0 907 357 HW: 5M0 907 357

Component and/or Version: AFS-Steuergeraet X016

Software Coding: 0000001

Work Shop Code: WSC 00028 028 00001

Additional Info: 7L6941329 AFS-Lst.-Modul l X017 7L6941330 AFS-Lst.-Modul r X017

1 Fault Found:

 

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

014 - Defective - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00101110

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 2

Reset counter: 43

Time Indication: 0

 

Z powyższego wynika, że mam zepsute to : 5M0907357

 

ASF.jpg

 

Czy dobrze mi się wydaje, że to ta część jest zesputa, czy może jest to coś innego?? - jak skasuje błąd to lampy chodzą płynnie (nie zacinają się przy ustawianiu), ale jak wyskoczy błąd to blokują się w pozycji w jakiej aktualnie są (np max opuszczone)

 

Jeżeli tak to powiedzcie mi gdzie to jest? Jak się do tego dobrać? Czy macie może jakieś zdjęcia (jak wygląda miejsce gdzie to jest zamontowane)??

 

Wg etki kosztuje to 718 zł :/ na allegro chodzą najnowsze (w wersji 5M0907357 C) od 100 do 200 zł więc chyba się skuszę na używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety błąd wrócił, ale chyba to nie lampa?

 

Mam taki błąd:

 

VAG CAN PRO:

 

Adressword : 55

Nazwa :xenon

Numer VAG :5M0907357

Opis ster. :AFS-Steuergeraet

Wersja SW :X016

Kodowanie :0000001

Komunikacja :TP2.0, CANT=300 CANE=784

0A45 Czujnik położenia modułu przechylania z lewej strony

 

VCDS:

 

Address 55: Xenon Range Labels: 5M0-907-357.lbl

Control Module Part Number: 5M0 907 357 HW: 5M0 907 357

Component and/or Version: AFS-Steuergeraet X016

Software Coding: 0000001

Work Shop Code: WSC 00028 028 00001

Additional Info: 7L6941329 AFS-Lst.-Modul l X017 7L6941330 AFS-Lst.-Modul r X017

1 Fault Found:

 

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

014 - Defective - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00101110

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 2

Reset counter: 43

Time Indication: 0

 

Z powyższego wynika, że mam zepsute to : 5M0907357

 

[ATTACH=CONFIG]78511[/ATTACH]

 

Czy dobrze mi się wydaje, że to ta część jest zesputa, czy może jest to coś innego?? - jak skasuje błąd to lampy chodzą płynnie (nie zacinają się przy ustawianiu), ale jak wyskoczy błąd to blokują się w pozycji w jakiej aktualnie są (np max opuszczone)

 

Jeżeli tak to powiedzcie mi gdzie to jest? Jak się do tego dobrać? Czy macie może jakieś zdjęcia (jak wygląda miejsce gdzie to jest zamontowane)??

 

Wg etki kosztuje to 718 zł :/ na allegro chodzą najnowsze (w wersji 5M0907357 C) od 100 do 200 zł więc chyba się skuszę na używany

Kolego to nie ten sterownik,który umieściłeś na zdjęciu. Błąd jest ze sterownika w lampie. Jest tam silniczek lewo-prawo z czujnikiem położenia soczewki, to będzie to lub słabe styki na kostkach tegoż sterownika. Popsikaj jakimś kontakt sprajem może pomoże. Ach sprawdź czy soczewka lekko się obraca (oczywiście jak odkręcisz silniczek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego to nie ten sterownik,który umieściłeś na zdjęciu. Błąd jest ze sterownika w lampie. Jest tam silniczek lewo-prawo z czujnikiem położenia soczewki, to będzie to lub słabe styki na kostkach tegoż sterownika. Popsikaj jakimś kontakt sprajem może pomoże. Ach sprawdź czy soczewka lekko się obraca (oczywiście jak odkręcisz silniczek)

 

Dzięki za odp. - dostanę się do tego silniczka bez demontażu lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. - dostanę się do tego silniczka bez demontażu lampy?

Jeśli to lewa lampa można spróbować bo jeżeli prawa to zderzak w dół i lampa do łapy. W swojej lewej lampie wymieniałem palnik bez demontażu ale z prawą nie poszło tak łatwo :)

Edytowane przez germar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam temat chodzi mi dokładnie o czujniki położenia przechylenia, na vcdsie wywala mi takie błędy

 

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

014 - Defective - MIL ON

02628 - Sensor for Swivel Module Position; Right

014 - Defective - MIL ON

 

Czyli lewa i prawa strona i nie wiem od czego zacząć czy od lamp, czy jakiś moduł tym steruje bo dziwne żeby w jednej chwili w obu lampach się coś stało, może ktoś coś poradzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie odgrzewam temat chodzi mi dokładnie o czujniki położenia przechylenia, na vcdsie wywala mi takie błędy

 

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

014 - Defective - MIL ON

02628 - Sensor for Swivel Module Position; Right

014 - Defective - MIL ON

 

Czyli lewa i prawa strona i nie wiem od czego zacząć czy od lamp, czy jakiś moduł tym steruje bo dziwne żeby w jednej chwili w obu lampach się coś stało, może ktoś coś poradzi.

 

Pozdrawiam

Zacznij od sprawdzenia wtyczek i gniazd reflektora-mogą być zaśniedziałe.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/02628

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/02629

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to co mi podesłałeś też znalazłem i kostki sprawdziłem prze psikałem kontaktem i nie pomogło, jutro zabiorę się za lewą lampę bo tam zmieniałem żarnik bez rozbierania przodu zobaczę co w środku, bo tam chyba tez idzie kość od przetwornicy, tylko wątpię, że to coś w lampach skoro w obu jednocześnie przestało działać, chyba że są obie razem połączone i któraś jest główną, nie wiem jak to jest rozwiązane właśnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to było ale nie mogę znaleśc jak dostać się do żarówek w podsufitce z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spis żarówek

 

oświetlenie tablicy rejestracyjnej: C5W-12V5W

oświetlenie postojowe z przodu: W5W 12V5W (lampa zwykła nie xenon)

oświetlenie na nogi z przodu: W3W 12V3W

oświetlenie w schowku z przodu: W3W 12V3W

oświetlenie lampy do czytania z przodu: W5W 12V5W

oświetlenie lampy do czytania z tyłu: W5W 12V5W

oświetlenie bagażnika: K-12V10W

oświetlenie osłony przeciwsłonecznej: C5W-12V5W

 

a jakie długości są te rurkowe możne ktoś napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podzieliłem się co było przyczyną mojego problemu z komunikatem ASF .... na zegarach i powyżej opisanym błędem - tak jak kolega germar napisał - zaczęły się zacinać silniczki wewnątrz lampy... skończyło się na wymianie lampy (udało mi się kupić nową za okazyjną cenę), wymiana lampy wiązała się z koniecznością częściowego odkręcenia i odchylenia zderzaka. Po wymianie lampy i skasowaniu błędu problem zniknął. Tak więc komunikat AFS inoperative! See owner's manual 1/1 oraz powyżej wskazany błąd = konieczność wymiany lampy, albo próba wymiany silniczków...

 

Swoją drogą to jakaś chora opcja, żeby do wymiany głupiej żarówki trzeba było ściągać zderzak i lampę, bo i do tego nie ma miejsca...

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujące pytanko: jaka żarówka jest odpowiedzialna za doświetlanie zakrętów (mam xenon z doświetlaniem). Na forum znalazłem, że H7, ale patrząc "przez klosz" żarówka wydaje się mniejsza, niczym H1. Dziś próbowałem wydobyć tą żarówkę, ale albo mam za duże ręce, albo niemiecka myśl technologiczna mnie przerasta. Ma ktoś pomysł jak wymienić tą żarówkę w doświetleniu (i jaka t jest)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie żarówki do b6 bez xenona. Zależy mi na mocniejszym świetle najlepiej lekko wpadający w biały lub po prsostu światło białe (żeden niebieski itd) . Najlepiej o podwyższonej mocy.

 

Czy mam kupić tylko 2 żarówki H7 czy jeszcze musze drogowe zmienić? Również na pierwszej stronie pojawia się oznaczenie H7s czy takich mam szukać czy zwykle H7 wystarczą?

 

Dziękuję

Edytowane przez Tomczaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z h7 w pasku to jest lipa mialem silvertary i breki a teraz chyba kupie na probe tungsram 120 % chwyt marketingowy w zarokach taki jest ze fakt dalej swieca ale przed autem slabo okolice zderzaka do jakis gdzies 5 m malo swiatla jedynie barwa bardziej biala mialem kupowac boscha 90 % ale pewnie podobnie wyjda fakt zywotnosc jest krotsza jedni polecaja philipsy

 

---------- Dodano o 14:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:47 ----------

 

jedynie dlugie w pasku dobrze swieca ale tam sa lustra i zalozylem tam silverstary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu, po kupnie B6 założyłem takie żarówki, jakie miałem w Touranie tzn. Osram night breaker plus. Są rewelacyjne! Fakt, wymieniałem je 2 razy w roku, ale rocznie robię 45tys.km. Komplet ok.50zł. Świecą bardzo daleko i bardzo jasnym, białym światłem. Przed nimi próbowałem różnych np.philips za prawie 100zł. za komplet, ale te są zdecydowanie najlepsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam breki i takiej rewelacji to nie ma i szalu nic nie zastapi ori xenonu osrama akurat wszystkie przerobilem zarowki breki bardziej sie mi sprawdzaly w starym aucie na h4 ale fakt lepsze te breki niz zwykle nawet kosztem zywotnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie zarówek w b6 posiadam biksenony skretne i chciałem wymienic zarówki postojowe na białe zeby to jakos ładniej wygladało a nie takie zółte jak sa dotychczas i zaówazyłem ze mam takze zarówki h7 po co one są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
h7 po co one są ?

doświetlanie zakrętów poniżej 30km/h

co do żarówek zakładał ktoś ledowe odpowiedniki za HB4 w halogenach???

znałazłem takie po ok 50zł za szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do wątku, ale mam trochę inny problem. W tylnej lewej zewnętrznej lampie Passata kombi rok 2009 nie palą się 4 diody. Czy można coś z tym zrobić, czy pozostaje tylko wymiana lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności