Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

- montaż w otworze w dachu

- długość do 70 cm

- bez spiralek czy przeźroczystych tubek

- najlepiej czarna...

 

Sirio T3-27. Sprężynkę obciągniesz czarnym termokurczem i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam antere sirio turbo 5000 i do tego presidenta Taylora asc.

 

Lecz antena zbiera za dużo jak na to radio i co za tym idzie szumi. Chciałebym zmienic na cos innego w miare rozsadnej cenie, przegladajac allegro wyszukalem presidenta johnego III.

 

Co o tym myslicie? Jestem otwarty na wszystkie propozycje.

 

Prosze o szybka odp bo konczy mi sie urlop a chce to załatwić jak najszybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latam z Presidentem WA-27 (tez 2m antena) i stabo xm3001e jest super - praktycznie ze Squelcha nie korzystam, krece jedynie RF-Gainem. Czy trasa czy miasto - zbiera super i mam pewnosc, ze nie wytnie mi polowy slowa bo przypadkiem znalazlo sie pod progiem squelcha jak sygnal slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie denerwujcie się, na pewno już nie jeden amator taki jak ja oto pytał więc może się powtórzę ale przeglądam dział od jakiegoś czasu i jakoś nic sensownego nie przyciągnęło mojej uwagi. Mianowicie poszukuje radyjka cb najlepiej z niebieskim podświetleniem (żeby ładnie z paskiem się komponowało) i do tego antenki tylko nie bata z 2,5 m ale takiej żeby w miarę działał.

 

W kilku słowach zestaw dla amatora za normalne pieniądze ale tak żeby nie szumiało cały czas bo lepiej wydać raz a więcej aniżeli ciągle po trochu.

 

I jeszcze jedno jaką antenę wybrać na magnes czy mocowaną na stałe (która według was lepiej się sprawdza?

 

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

 

Z góry dzięki za odpowiedź i przepraszam jeśli moje pytanie było już zadawane wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej antene na stale, czy to dziura w dachu (preferowane), czy reling. Oczywiscie, jezeli anteny nie chcesz targac po autach a zalezy Ci na osiagach anteny.

 

Dziura > Reling (> Klapa) > Magnes

 

Z Anten mocowanych na stale to jakiegos Lemma AT-xx, z magnesu sirio ML-145 lub odpowiedniki presidenta lub midlanda. Preferowane sirio.

 

Co do radia, to nie pomoge. Moze wez jakiekolwiek radio i podmien diody w wyswietlaczu, zeby na niebiesko swiecily?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tti ma niebieskie podświetlenie do tego antena tti (tylko nie pamiętam modelu ale dł. ok 1,5m)

http://allegro.pl/cb-tti-tcb-881-antena-delta-georgia-3-gratisy-i1386126412.html nie wiem jak użytkownicy ale znajomy nie zachwalał tego modelu. Fakt ładnie wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tti ma niebieskie podświetlenie do tego antena tti (tylko nie pamiętam modelu ale dł. ok 1,5m)

http://allegro.pl/cb-tti-tcb-881-antena-delta-georgia-3-gratisy-i1386126412.html nie wiem jak użytkownicy ale znajomy nie zachwalał tego modelu. Fakt ładnie wygląda ;)

Albrechty,Alany mają niebieskie podświetlenie np: http://allegro.pl/cb-radio-alan-48-plus-sklep-w-wa-2-x-gratis-i1388465988.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze pociągnę temat a z anten na reling lub klapę i dobre radio już nie koniecznie z niebieskim podświetleniem bo i tak będzie pod kierownicą.

 

a i czy

Albrechty,Alany mają niebieskie podświetlenie np: http://allegro.pl/cb-radio-alan-48-p...388465988.html

to dobre radyjko ? jeśli tak to może jeszcze jakaś antenka i nie marudzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio nie jest złe tylko dość często trzeba kręcić SQ i RF-gainem bo niema ASQ dobra antena do tego i powinno się sprawować a i do miejsca pod kierownicą się zmieści bo sam osobiście tam mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reling lub klape to lemmy z serii AT, sirio (moze byc rodzina turbo), presidenty sa przeplacone troszku.

Szukaj czegos w klasie 130-160cm. Ponizej okolic poltora metra nie ma co schodzic, chyba ze lubisz anteny "Jak Cie widze, to Cie slysze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś żeby nie trzeba było kręcić ?

 

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:08 ----------

 

....

Radio nie jest złe tylko dość często trzeba kręcić SQ i RF-gainem bo niema ASQ dobra antena do tego i powinno się sprawować a i do miejsca pod kierownicą się zmieści bo sam osobiście tam mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakieś żeby nie trzeba było kręcić ?

 

Wszystkie te które mają tzw "automatyczną redukcje szumów" u presidenta sie to nazywa ASC w innych markach ASQ w jeszcze innych pewnie wystepują inne nazwy (nie jestem az tak obyty w temacie). W kazdym razie chodzi o to samo. Jesli będziesz szukał po aukcjach zobacz specyfikacje kazdego radia i powinno pisac czy ma taki bajer czy nie.

 

EDIT

 

jesli lubisz szybko jeździć i zdecydujesz sie na montaz anteny na klape to zainwestuj w uchwyt takiego typu:

http://allegro.pl/uchwyt-cb-bagaznikowy-pluton-srebrny-5693-i1398445665.html

nie koniecznie ten ale taki zeby byl montowany na 4 śruby a nie dwie.

Ja mam podobny model z innym pokrętłem ale nie umiem znalezc z nim aukcji teraz i mi wytrzymał ponad 200km/h z antena 2m.

Edytowane przez wodzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz brac takie krotkie anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metrową już mam i muszę ściągać przed wjazdem do garażu, więc używam tylko na trasie.

Chcę mieć krótszą, ale na stałe, mam w otwór w dachu od niepodłączonej anteny.

Najlepsze opinie z wymienionych ma sirio t3 27...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak radio to tylko coś takiego

http://allegro.pl/cb-radio-president-Johnny-iii-sklep-auto-hi-fi-wwa-i1400325016.html

ja 3lata jeżdżę z młodszym bratem tego radyjka Johnny-II nie muszę krzyczeć do gruszki i nie muszę wkładać jej sobie prawie do gardła ważne żebym nacisnął przycisk i idę w eter uprzedzając zbędne komentarze do tego miałem różne radia zanim poszedłem po rozum do głowy a co do anteny ważne żeby była w otwór nie na uchwycie, nie na magnesie tylko przykręcona prosto do auta. To moje radio + lemm Magnum AT-71 1,65 m zasięg do 25km czysty odbiór i nadawanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Byłem już zdecydowany na zakup zestawu M-tech Legend II + Sirio ML 145 i sprzedający powiedział, że zdecydowanie lepszym zestawem w tej przegrodzie cenowej będzie YOSAN PRO-120 + SIRIO ML-145.

Miał ktoś może do czynienia z tymi radyjkami i może powiedzieć, które będzie lepsze ?

link do YOSAN http://allegro.pl/nowy-yosan-pro-120-z-antena-sirio-ml-145-lodz-i1398778902.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast yosana czy M-techa mozesz wziac stabo xm3001e - dokladnie jest to johny II ASC :)

 

Za stabo + presidenta wa-27 + montaz dalem 600pln rowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności