Skocz do zawartości
Gość MMM2009

PASSAT B6 1,8TSI Dziwne szarpanie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego uważasz,że 1,4 więcej pali

 

1.4 mniejsza pojemność i mniej koni więc jak chcesz kogoś wyprzedzić to musisz mu deptać to gazie, redukować żeby się zebrał a w 1.8 to wiadome więcej koni i spokojne wyprzedzanie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to spalanie...spokoja jazdaw trasie i masz 6,8l/100km....ja dajesz w palnik to będzie 9...w mieście(Trojmiasto) spala 9. Uważam ze jest git!;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzela1976

Potwierdzam to spalanie jak jade autostrada 140km/h to komputer pokazuje 7,3 do 7,5 litra na 100. wiadomo spalanie zalezy tylko i wylacznie od kierowyc czy ma ciezka noge czy nie:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie trochę dyskusji o silniczku 1.8 TSI . Super silnik, mało pali, rewelacyjne osiągi ale wracając do tematu czy macie te objawy o których pisałem? Chodzi o to dziwne szarpanie czy też potrząsanie samochodem na wolnych obrotach? Poza tym małym mankamentem silnik moim zdaniem rewelacyjny. Osoby które zastanawiają się nad wyborem 1.4 czy 1.8 powinny zdecydować się na 1.8. Jeżdziłem passatami z róznymi silnikami . 1.8 TSI jest zdecydowanie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz potwierdziełm te wstrząsy....;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wracając do tematu czy macie te objawy o których pisałem?

No może jak już się bardzo wczułem po przeczytaniu tego tematu coś tam poczułem. Coś na co nie zwróciłbym dotychczas uwagi;). A tak nawiasem mówiąc kolego Prexer włacz muzę,pochyl delikatnie oparcie siedzenia i jedź, jedź ciesząc się autem (tak jak ja to robię) bo ono jest tego warte.

Edytowane przez 07mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to siła sugestii zadziałała, ale skoro nie przeszkadza to w jeździe to chyba nie jest to straszną wadą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest ;)

 

Jak sie już chwalimy spalaniem, to ja dzisiaj jadac trase 1.8TSI spalilem 6,3 po lekko górzystym terenie, wcale nie jadąc jak emeryt. więc polecam.

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_mirek

witam, też miałem ten problem, w serwisie wymieniono koło zamachowe, niestety po t m-c powróciło. Wyszezdłem z założenia jeśli nie można tego szarpania zwalczyć to trzeba się z nim zprzyjaźnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie serwis nie ma bladego pojęcia co z tym zrobić? Normalka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawia sie takie szarpanie ale jak silnik jest nie do konca dogrzany, po osiagnieciu temp roboczej znika. Chyba jest to zwiazane z wtryskiem bezposrednim i tym ze zauwazcie ze przy odpalaniu na zimnym silniku obroty praktycznie sa takie jak na nagrzanym, ma to zwiazek z normami emisji CO2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem ostatnio takie delikatne szarpanie, stojąc na światłach na rozgrzanym silniku. Początkowo myślałem że to od podmuchów wiatru lub przejeżdzających samochodów (szczególnie stojąc na moście). Teraz myślę że źródłem tego jest silnik, chociaż wskazówka obrotomierza nawet nie drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się go nie buci to naprawde potrafi spalić 9l po mieście. Mi kilka razy udało sie osiągnąć średnio 8,2 l, wiec wychodzi około 9l. Co do szarpania 1-2, to u mnie jest bardzo podobnie, kwestia przyzwyczajenia i przytrzymania dłużej sprzęgła podczas gwałtownego ruszenia. Ogólnie silnik baja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To ja mam chyba jakiś inny 1.8 TSI ;-) W mieście pali mi 12-14 litrów, a w trasie rzeczywiście ok, bo około 8-9 litrów.

Aha, nie jestem rajdowcem, mam kombi i małe dzieci, potrafię zmieniać biegi ;-)

ale pewnie to spalanie w mieście bardzo od miasta zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie szarpanie, ciągnięcie zauważyłem, że występuje zaraz po wolnym zatrzymywaniu na światłach, na pewno nie tylko wtedy, ale to mi się rzuciło. Uczucie jakby ktoś ciągnął samochód. Mam to praktycznie od początku więc potwierdzę, ten typ tak ma... Co do koziołkowania przy ruszaniu, to kwestia przytrzymania sprzęgła, ale to przy dynamicznym ruszaniu. Denerwuje mnie też, że łatwo zadusić na dwójce, czasem na progach jak się mocniej nie przyciśnie to gaśnie, już z 4 razy mi zgasł tak, a odpalanie tym pilocikiem nie ułatwia sprawy. Po za tym silnik jest super, niedawno skorzystałem z mocy, bo ogólnie delikatnie jeździłem i specjalnej dynamiczności nie widziałem, ale jak się chce to może być super dynamiczny ;). Na krótkiej trasie ~290km średnie spalanie wyszło 7.6 więc wynik przyjazny, bo jak się dało to wyprzedzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja mam chyba jakiś inny 1.8 TSI ;-) W mieście pali mi 12-14 litrów, a w trasie rzeczywiście ok, bo około 8-9 litrów.

Aha, nie jestem rajdowcem, mam kombi i małe dzieci, potrafię zmieniać biegi ;-)

ale pewnie to spalanie w mieście bardzo od miasta zależy...

 

No to chyba jednak od buta zależy, bo mi pali średnio od nowości 7,73 l przy przebiegu 8659 km. To według tankowań na stacji, nie wskazań komputera. Komputer sugeruje coś koło 8.3 l.

 

A też jeżdżę po Warszawie i troszkę na południe kraju raz na miesiąc może.

 

Choć przyznam, że lubię sobie wcisnąć czasem :-)

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj but nieprzeciętny widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie żadnego szarpania nie wyczułem poza oczywiście zmiana biegów przez DSG - przesiadłem się ze skrzyni Multitronic, w porównaniu z którą każda inna musi szarpać. Natomiast na postoju kompletny spokój - ale dopiero 700 km przejechane, więc jeszcze pewnie wszystko przede mną. Ogólnie połączenie 1.8 TSI i DSG 7 jest dla mnie bliskie ideału. Podczas jazdy mam cały czas uśmiech na twarzy. Przy delikatnym przyspieszeniu DSG jest łagodne prawie jak Multitronic, jednakże przy depnięciu frajda większa niż przy ręcznej. Spalanie w mieście (Poznań) około 9.5 l//100 km a w trasie (Poznań - Wrocław) średnia wyszła 6.8 l/100 km. Oczywiście styl jazdy raczej PSJ ze względu na docieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam passata B6 1.9 105 KM 2005r i szarpanie mam też to w tych samochodach zwyczajne nie wiem byłem w serwisie to mówili ze koło zamachowe do wymiany bym wymienił ale nie wiem czy jest to czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co do tego szarpania to mam paska nówkę, przebieg 400 km i zauważyłem że czasami lubi szarpnąć przy ruszaniu! Też już się zastanawiałem czy wszystko ok ale czytając Wasze posty widzę że ten typ tak ma ( 1,8 TSI) a ogólne silnik bardzo fajny! elastyczny, mi pali średnio 8 l/100 i bardzo go polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności