Skocz do zawartości
Gość djmlody12

Jak wymienić tuleje tylnej belki w passacie B4 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię trochę...

Podziwiam wszystkich którzy wymieniali tuleje bez wyjmowania belki...

...przewód elastyczny ma tak mały zakres luzu że wg mnie jest to wręcz niemożliwe.

Ja dałem za wygrana i rozkręciłem przewody hamulcowe , wcaae nie było z tym problemu.

Dobry klucz do przewodów hamulcowych (11 mm) plus płaska czternastka i rozkręca się aż miło, reszta czyli linki ręcznego (tarcze) i kable ABSu to zwykła formalność, tylko śruby pod amorami troszkę skomplikowały zabieg.

Lepiej poświecić 10 min na odpowietrzenie hamulców niż użerać sie z ciasnotą.

Najlepsze jest to że gumy były w dobrej formie tylko metalowe kołnierze przegrały z korozją.

No i w końcu można puścić kierownicę i auto samo przeleci ponad sto metrów.....:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo było u mnie. Gratuluję roboty !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To współczuje wam skoro aż tak przekichane jest w kombiakach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To współczuje

Nie musisz, wolę dolać trochę Dota niż zmarudzić ze dwa dni albo więcej (bo wymieniałem w weekend) na szukanie po sklepach przewodu elastycznego bo się urwał przez głupotę.

Ja używałem jedynego słusznego narzędzia typu "siłownik kinetyczny" a wiadomo że wtedy o wypadek nie trudno...

skoro aż tak przekichane jest w kombiakach

A podaj choć jedną różnicę w tylnej belce przy sedanach i kombiakach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd mam passata na każdym corocznym przeglądzie mówią mi że jeszcze pół roku pojeżdżę... Wymieniałem kiedyś z wujkiem w jego B3 i powiem że nie było wesoło, sporo się trzeba narobić, tak więc szacun dla ludzi którzy robią to sami a nie u mechaników :ok

Może nie ten temat ale powiem Wam że najgorszą wymianą w historii mojego passata była wymiana tuleji stabilizatora, chyba że podszedłem nie z tej strony co trzeba- opuszczałem całe sanki z silnikiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podaj choć jedną różnicę w tylnej belce przy sedanach i kombiakach....
Nie wiem jak wygląda belka w kombi ale jak wymieniałem tuleje u mnie w sedanie bez wyciągania belki i nie miałem żadnych problemów z wybiciem tulei bo wiadomo jak mogły wyglądać trochę tylko było trzeba się pomęczyć że wciśnięciem nowych ale w dwie osoby jakoś poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b4 są podwójne tuleje i wymiana to pikuś z porównaniem do golfa III z pojedyńczą długą tuleją tam to dopiero masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymieniłem tuleje na tylnej belce na nowe....

 

po wymianie zaczeło cos skrzypiec...

 

co to może byc? zbyt słabo dokrecone ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcałeś na obciążonej belce(auto stało na kołach)? Ja skręciłem lekko po czym opuściłem auto na koła i dopiero dokręciłem ile weszło ;) Może odwrotnie włożyłeś tuleje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuleje włożone prawidłowo ...

tuleje FEBI

skrecałem na podniesionych osiach....

 

bede w przyszłym tygodniu zmieniał amorki z tyłu to dokrece je na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba je dokręcać dopiero wtedy, gdy auto stoi na kołach. W przeciwnym razie szybko się zerwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mnie to czeka planuję w tym tygodniu jeszcze to zrobić jak się naczytałem o tym to chyba odprowadzę do mechanika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz podnośnika to z kanalu "krew cie zaleje" ale dla chcącego nic trudnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z kanalu "krew cie zaleje"

Oczywiście jak się belki całkiem nie wyjmie... kanał plus wymontowanie belki i wymiana samych gum to poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin jedna strona wymieniona jutro będzie trochę szybciej już wiem o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z podnośnika zeszło na to 4 h ale wiem że za drugim razem było by szybciej bo ponad godzinę straciłem na próby zrobienia najodpowiedniejszego ściskacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty 2.5 godziny druga strona myślałem ze będzie gorzej :)tuleje z tej strony były tak wybite ze przy odkręceniu tej śruby całe środki powypadały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na jedną stronę potrzebne są dwie tuleje? Są one identyczne?

sugeruje się zdjęciem z alledrogo:

2_f.jpg

 

Zapewne zakupie jakieś markowe w intercars bo mam pod nosem, ale nie chce być totalnie głupi :)

Nigdy tego nie wymieniałem.

 

Teraz tuleja jest w aluminiowej czy metalowej obudowie?

Robiłem przód sam i aluminiowa obudowa LEMFÖRDER jakoś zawineła mi się niefortunnie, metalowa którą kupiłem potem była o niebo lepsza.

 

Któryś producent daje w metalowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne zakupie jakieś markowe w intercars

Kup Lemfordera...ale nie w inetrcarsie bo przepłacisz...kupowałem na allegro-same tuleje bez śruby-nie ma takiej konieczności ...i wychodzi dużo taniej , Lemforder ma oznaczenia na opakowaniach chyba LM albo LEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności