Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich próbach .................................. liniowy wskaźnik temperatury działa jak należy, pokazuję temperaturę dokładnie co do *C

Gratuluje :kciuki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienić licznik np. na kolorowy
wiem, że pytanie laickie, ale napisz więcej, czy to jest licznik po 2008 roczniku ? czytałem temacie różnice pomiędzy wersjami Hihline i Comfortline , że do 2008byłi liczniki "niebieskie" a pod koniec roku "kolorowe". Czy o to chodzi ?

 

---------- Dodano o 14:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:44 ----------

 

podobno ktoś pracuje nad ew.zmianą
powinien Volkswagen. Samochód jest sprzedawany w Polsce, łaskę wielka robią. To niby Czesi więcej kupują ? Na pewno nie, ale Czesi mają Skodę, a technologia taka sama, więc problemu żadnego nie ma. Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.

Od dłuższego czasu pracuje nad dość ciekawym eksperymentem. Szczegóły niebawem.

Chodzi o to że moje testowe passaty musiałem zezłomować :D i zostały mi dwa Audi A3 98.

Moje pytanie, to czy ktokolwiek wyłączył immo w sterownikach simos?

Musze robić testy bez zegarów, a jak wiadomo nie bardzo da się bez nich jezdzić :D

W passatach z EDC15 vag-commander sobie radził a tu mam problem.

Dajcie znać jak coś wiecie.

 

pozdrowiam

 

 

Rosiek nie wiem czy temat aktualny:) podaj dokladnie co to za sterownik to zobacze czy dam rade cos zdzialac:)

jak tam jest pamiatka?? tam nie jest przypadkiem 93c86?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie dziś zmieniałem wsad licznika zgodnie z info http://forum.vw-passat.pl/threads/53313-Ciekawostki-licznikowe chciałem sobie zrobić podświetlane wskazówki po przekreceniu kluczyka i nic z tego nie wyszło mój wsad licznika może ktoś zerknąć chodzi tylko o podświetlanie wskazówek i wyświetlacz 1/2 fis

stary epp.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie dziś zmieniałem wsad licznika zgodnie z info http://forum.vw-passat.pl/threads/53...tki-licznikowe chciałem sobie zrobić podświetlane wskazówki po przekreceniu kluczyka i nic z tego nie wyszło mój wsad licznika może ktoś zerknąć chodzi tylko o podświetlanie wskazówek i wyświetlacz 1/2 fis

 

tamten opis jest do liczników po lifcie ,Ty masz licznik jeszcze z przed z końcówką 822.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nic nie zdziałam w tym liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ,ta opcja o ile mi wiadomo dostępna jest w licznikach po pełnym lifcie czyli z końcówkami 5-6-7-9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie postu 174 http://forum.vw-passat.pl/threads/53313-Ciekawostki-licznikowe?p=812723&viewfull=1#post812723 czy dokładając dodatkowy kabelek ta ikona działa po uruchomieniu silnika czy juz na zapłonie będzie działać bo ja w tej kostce od modułu komfortu co jest napisane że ma 26 pinów na pinie 15 powinien być kabel brązowo czarny natomiast u mnie jedna kostka ma 23 piny a druga 15 pinów pasek z podpisu licznik mam po liftowy 1/2 fis 3BO 920 825A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa po zapłonie i po uruchomieniu silnika , ja też mam kostkę 23 piny i podpiołem pod pin 15 i działa jak trzeba :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo podłączyłem pod ten pin 15 w kostce 23 pinowej w module komfortu i otworzyłem klape i nic zadnej reakcji a licznik mam z paska po lifcie i tam jest ikonka otwartej klapy chyba żetrzeba to aktywowac za pomoca vaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dziwne bo podłączyłem pod ten pin 15 w kostce 23 pinowej w module komfortu i otworzyłem klape i nic zadnej reakcji a licznik mam z paska po lifcie i tam jest ikonka otwartej klapy chyba żetrzeba to aktywowac za pomoca vaga

najpierw zrób test vagiem czy takową kontrolkę masz i dopiero się zabieraj za podłączanie pinów panie kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka kontrolka jest napewno w tym liczniku ale jak sie da to zrobię test ikonek tylko że mam pewien problem bo u mnie vag nie chce sie z niczym połączyć i to jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij pod licznik może, sprawdż pinout licznika

http://www.vwgolf.pl/porady/passat-b5-1996-2005-pinout-licznika/

 

ja mam full fis czerwony bez can i jest tylko kontrolka na obrotomierzu i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. podswietlanie segmentow tarczy zegarow bezwzgledu na pozycje przełacznika światel. (po przekreceniu zaplonu)

 

Adres $1ED (w niektorych modelach $21F)

pod tym adresem ustawiamy co ma sie swiecic. nie interesuje nas jaka jest pierwsza cyfra, druga wstawiamy odpowiednio do:

 

0- brak podświetlenia

3- wyswietlacz

5- skala

7- skala i wyświetlacz

9- same wskazówki

B- wskazówki i wyswietlacz

D- wskazówki i skala

F- wszystko

 

np. pod adresem $1ED mam wartość 30 a chciałbym zeby wskazówki mi sie swiecily po przekreceniu kluczyka, zmieniam ta wartość na 39.

 

Zrobiłem jak było w tym poście i nie działa.

Zmieniłem komórkę $1ED, wgrałem, zaczytałem jeszcze raz, żeby sprawdzić, czy zapisane i.... nic.

licznik to : 3B0 920 927 A

Czy może aby zadziałało trzeba na chwilę odpiąć akku?

 

OK wszystko wyjaśnione.

Zadziałało po zamknięciu auta z pilota i otwarciu.

Pozdrawiam

Edytowane przez cypber
Działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam male pytanie a widze ze wy wiecie o czym mowicie, powiedzcie mi czy w passacie b5 przed liftem byly juz zegary z fisem (polowka i pelnym)

Oczywiscie montowane przez fabryke jesli tak t od czego to zalezalo?

Z gory thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że były, pełny fis był zazwyczaj w wersjach z nawigacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam licznik 3b1 919 880 C z passata b5 niebieskie podświetlenie. Czy w tym liczniku istnieje możliwość zmiany "economy fudge factor" Vagiem udało mi się skorygować tylko o 15% ale to kropla w morzu potrzeb. MFA przekłamuje prawie o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam licznik 3b1 919 880 C z passata b5 niebieskie podświetlenie. Czy w tym liczniku istnieje możliwość zmiany "economy fudge factor" Vagiem udało mi się skorygować tylko o 15% ale to kropla w morzu potrzeb. MFA przekłamuje prawie o 50%.

Korekta musi się zgadzać (mieścić w granicach).

Jak brakuje to są 2-ie opcje:

1.Skopany wsad zegarów

2.Źle ustawiony nastawnik lub RSW

Ps.Korektę możesz ustawić jak chcesz ,ale tylko przez edycję EEPROM (ręcznie).

Czyli odczyt-edycja-zapis.

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korekta musi się zgadzać (mieścić w granicach).

Jak brakuje to są 2-ie opcje:

1.Skopany wsad zegarów

2.Źle ustawiony nastawnik lub RSW

Ps.Korektę możesz ustawić jak chcesz ,ale tylko przez edycję EEPROM (ręcznie).

Czyli odczyt-edycja-zapis.

 

Dzięki za odpowiedź. Licznik raczej nie był grzebany, ponieważ na 3 podobnych mam ten sam problem. więc pozostaje tylko korekta przez edycję eeprom. W pierwszym poście w punkcie 6 pisze jak to zrobić, ale opis tyczy się chyba nowszych liczników. Czy możesz wskazać mi adres gdzie się znajdują wartości dotyczące wskazań spalania ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności