Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli to zegary VDO zrobisz to zwykłym kkl-em i programem vag eeprom programer 1.19

Też nigdy nie miałem problemu i kabelek oczywiście mam na usb.

Znaczy zgrasz wsad i wgrasz go z powrotem.

A edycje wadu można zrobić też w tym programie ,znając oczywiście lokalizacje

Panowie potwierdzam VAG Eeprom Programer 1.19 hula bardzo dobrze w porównaniu do 1.18. Testowałem na Vin 7 32 bit.

...posiadam same wskazówki świecące -ktoś mi kiedyś zrobił, chciałbym zmienić na wskazówki plus skala ma ktoś foto jak to wygląda i jak i gdzie można to zrobić?

W adresie $ 1ED pewnie masz teraz X9 zmieniasz na xD i świeci Ci skala i wskazówki. ;) Wyobraź sobie, że średnio to wygląda bo podświetla się praktycznie wszystko oprócz małych wyświetlaczy (zegarka i przebiegu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potwierdzam VAG Eeprom Programer 1.19 hula bardzo dobrze w porównaniu do 1.18. Testowałem na Vin 7 32 bit.

Na 64 bit też ,

i radzi sobie bez zająknięcia z czytaniem i zapisywaniem eepromu airbag,oczywiście w tych sterownikach w których jest możliwość robienia tego po złączu OBD II .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potwierdzam VAG Eeprom Programer 1.19 hula bardzo dobrze w porównaniu do 1.18. Testowałem na Vin 7 32 bit.

 

W adresie $ 1ED pewnie masz teraz X9 zmieniasz na xD i świeci Ci skala i wskazówki. ;) Wyobraź sobie, że średnio to wygląda bo podświetla się praktycznie wszystko oprócz małych wyświetlaczy (zegarka i przebiegu).

 

 

...ma kabel KKL i nie wiem czy coś da zassanie programu i zabawa z użyciem tych narzędzi... mam win7 64 bit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ma kabel KKL i nie wiem czy coś da zassanie programu i zabawa z użyciem tych narzędzi... mam win7 64 bit...

 

Patrz post wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... o kablu nic nie pisze;)

 

A kilka postów wyżej,post 1092 dob12 na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich wymieniłem licznik z takiego 3B0919860D na 3B0919890 J potrzebuje zrobić korektę spalania , najlepiej Zamienic eprom na diesla bo mój licznik był do 220 a ten jest do 260 . Jeśli chodzi o spalanie ta korekta nic nie zmieniła

 

[ATTACH=CONFIG]104486[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]104487[/ATTACH]

 

Kolego opis zmiany (korekty) spalania masz podany tutaj: Instrukcja jak skorygować spalanie 3BG.

 

Ja robiłem u mnie w Passacie z 2002 roku z silnikiem AVB i 1/2 Fis i działa:)

 

W pierwszym załączniku widać że już była delikatna korekta robiona, jest tam wartość 5D hex więc 93 dec, standardowo jest 100 dec jeśli się nie mylę.

 

Wylicz sobie mniej więcej błąd spalania wg instrukcji powyżej i wstaw otrzymaną wartość;)

Edytowane przez lukasz_osinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ma kabel KKL i nie wiem czy coś da zassanie programu i zabawa z użyciem tych narzędzi... mam win7 64 bit...

To jeszcze pobierz VAG Eeprom Programer 1.19. Ładnie śmiga na KKLu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagiem KKL też można się połączyć z licznikiem, wczytywać, zmieniać eeprom itd;) Mój kabelek zadziałał akurat z VAG K+CAN COMMANDER FULL 1.4 na laptopie z win 7 64bit;) Bez problemu połączyłem się w moim aucie po k-line z licznikiem, odczytałem i zgrałem eeprom, zrobiłem korektę spalania (korektę przebiegu też się da ale mi nie potrzeba;)), odczytałem pin immo i zakodowałem kluczyki :) Także się da;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vagiem KKL

Nie ma czegoś takiego jak VAG KKL. VAG to program lub określenie pewnej grupy aut. KKL to rodzaj kabelka, który łączy się z autami po linii K i L.

zakodowałem kluczyki

Commanderem kodowałeś? ;)

 

PS. Jesteś pewien, że to co używałeś to był kabel KKL, a nie dedykowany pod VAG K+CAN Commander?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak przeglądam forum i znalazłem takie coś...

- oraz ile pozostało do przejechania kilometrów na danym paliwie z zbiorniku?

mam u siebie pełny FIS i pokazuje mi ile do tankowania a okazuje się że na zerze da się jeździć około 40km czy to to samo czy jakaś dodatkowa opcja do włączenia EEpromem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...tak przeglądam forum i znalazłem takie coś...

- oraz ile pozostało do przejechania kilometrów na danym paliwie z zbiorniku?

mam u siebie pełny FIS i pokazuje mi ile do tankowania a okazuje się że na zerze da się jeździć około 40km czy to to samo czy jakaś dodatkowa opcja do włączenia EEpromem?:)

To samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki;)

a te sygnalizację spalonej żarówki jak się włącza? i czy są jeszcze jakieś podobne ciekawostki ukryte w programowaniu???;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegoś takiego jak VAG KKL. VAG to program lub określenie pewnej grupy aut. KKL to rodzaj kabelka, który łączy się z autami po linii K i L.

Zgadza się. Tak napisałem (zresztą nie tylko ja takiego "określenia" używam) ale wtajemniczeni wiedzą o co chodzi;)

 

 

Commanderem kodowałeś?

 

PS. Jesteś pewien, że to co używałeś to był kabel KKL, a nie dedykowany pod VAG K+CAN Commander?

Kabel KKL, taki jak na tej aukcji, więc nie dedykowany. Commanderem odczytałem pin immo (da się też dopasować kluczyki - zakodować immo). Kluczyki zakodowałem VAG-COMem (tutaj mój post).

Edytowane przez lukasz_osinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie małe pytanie dotyczące wskazań ilości paliwa. Chodzi mi o takie "wygładzenie" wskazań jak w przypadku temperatury silnika (dzięki rosiek za temat). Czy jest to możliwe?

mój licznik to 3B0 920 927 A , więc powinienem edytować adresy $270 do $29F

wartości w adresach $270 do $29f to takie:

$270: 1 62 116 232 348 464 480 480

$280: 1 62 116 232 348 464 480 480

$290: 48 229 410 757 1103 1465 1513 1513

dane1.jpg

Moje pytanie jest takie: które dane powinny być zmienione, żeby wskaźnik pokazywał w sposób bardziej płynny ilość paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Koledzy mam pytanko czy możne ktoś wymieniał wyświetlacz przebiegu, bo u mnie w pasku wyświetlacz nie wskazuje całych wartości tylko strzępy cyfr z których jest problem coś rozczytać. Czy można to zrobić bez wymiany całego licznika i czy to się opłaca ?. Proszę

o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopia.txt

 

Panowie taka sprawa. Zbyt wiele sprzecznych informacji jeżeli chodzi o liczniki dlatego zgłupiałem - mam licznik z końcówką 846c, który przełożyłem zamiast zwykłego licznika 805G. Problem polega na tym, że zatankowałem dziś do auta 55 litrów paliwa, a wskazówka z paliwa znajduje się na przed ostatniej kresce. Zrobiłem przy pomocy vaga test liczników i okazuje się, że w teście wskazówki nie dochodzą do końca i nie zatrzymują się na połowie. Generalnie to chciałbym to poprawić, ale zgłupiałem i nie bardzo wiem co tu poprawić żeby licznika nie upalić. Jest ktoś chętny do tego zajrzeć? Różnica polega na tym, że ja mam Golfa i w nim bak ma 55 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, a mianowicie gdzie w programie Vas trzeba wejść żeby odnaleźć te adresy z pierwszej strony dokładnie 1, 3, 6 z góry dziękuje :)

Edytowane przez Avesso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie, a mianowicie gdzie w programie Vas trzeba wejść żeby odnaleźć te adresy z pierwszej strony dokładnie 1, 3, 6 z góry dziękuje

 

A VAS potrafi w ogóle zgrać i wgrać wsad eepromu licznika? o edytorze nie wspomnę w którym można zrobić taką edycje.

W pierwszym poście jest mowa o innych interfejsach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności