Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

z drugiej strony ciekawe jak by wyglądały białe zegary z czerwonymi wskazówkami i czerwonym fisem.

 

Patriotycznie :jasne:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś z Was planuje wymianę ledów na białe ,to tylko "zimne".

Same tarcze dają lekko zieloną poświatę ,więc "ciepły" kolor powoduje wrażenie zielonkawej bieli.

Diody PLCC2 zimne i oczywiście rezystory do zmiany na 3.3 do 4,7 kohm ,bo na orginalnych podczas deszczu każdy będzie widział Waszą twarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3.3 do 4,7 kohm
To która wartość rezystora będzie lepsza po zmianie diod na białe? tak aby było najbardziej zbliżone do oryginału?
Patriotycznie

chyba kupie jakiś licznik z angola na testy :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To która wartość rezystora będzie lepsza po zmianie diod na białe? tak aby było najbardziej zbliżone do oryginału?

Ledy same w sobie w zależności od producenta mają inną jasność, więc nie ma recepty.

Zegary na stół i eksperymenty.

Poza tym gusty ludzi też są różne ,jadąc w deszczu lub mgle jak będzie za jasno to będziesz się wk...

Musisz sam przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie łatwiej byłoby kupić uszkodzone zegary np. TT i przelutować ledy.

Miałem tak zrobić w liczniku B5 ,niestety zmieniłem autko i nie przekonałem się o tym.

W starszych licznikach wysiadają wskaźniki paliwa i temperatury.

Myślę, że można nie drogo taki zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ledy same w sobie w zależności od producenta mają inną jasność, więc nie ma recepty.

Zegary na stół i eksperymenty.

Poza tym gusty ludzi też są różne ,jadąc w deszczu lub mgle jak będzie za jasno to będziesz się wk...

Zatem będę się musiał dowiedzieć jakie dokładnie diody kupuje.

robiłem taka operację w Polo 6n i tam też dobierałem rezystorki żeby było jak najbardziej zbliżone do ori. wszystko ładnie świeciło i ściemniacz działał tak jak trzeba.

dziekuje za porady. na wiosne działamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne powitanie prawda?

liczniki z siostrzanej skody superb, ale jak to zrobić?

ktoś ma taki bajer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariano2004 trzeba uruchomić staging..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mariano2004 trzeba uruchomić staging..

nie bardzo wiem o czym mowisz, mozesz mi to jakoś przyblizyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w 3bg sie nie da tego wykonać, mowa chyba o b6 i wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba w 3bg sie nie da tego wykonać, mowa chyba o b6 i wyżej

 

ale sam widziales ze to ten staging byl na zegarach siostrzanej skody superb I, a to cały passat b5 FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. to mój pierwszy post na tym forum. Nie mam passka ale mam T4 z zamontowanym licznikiem od B5 bez Can z dużym FIS. Wszystko jest ok poza prędkością, to znaczy licznik zaniża mi o jakieś 12 km/h no i oczywiście przebieg też się w tym momęcie nie zgadza. Przekodowywalem licznik na różne wspólczynniki prędkości ale żaden nie pasuje. Czytając materia w tym temacie dochodzę do wniosku że można zmodyfikować wsad licznika żeby wskazania byly poprawne, ale nie dokońca wiem jak się do tego zabrać. Kabelek Vag tacho posiadam, więc prosze o instrukcje jak zgrać wsad, jakim programem, i jak go zmodyfikować. Z góry dzięki i pozd. wszystkich na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny filmik staging superb I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a była by opcja żeby komunikat SERVICE JEZT pojawiał się co 10tysięcy a nie jak jest to zwykle co 15???? :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a była by opcja żeby komunikat SERVICE JEZT pojawiał się co 10tysięcy a nie jak jest to zwykle co 15???? :lol

Da się to zrobić przez edycję odpowiednich komórek eepromu,mam tak ustawione w Passacie i w Borze.Ktoś gdzieś kiedyś pisał,że jest to możliwe do ustawienia bezpośrednio przez OBD VCDSem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie poratował byś mnie konkretnym linkiem?? Przewertowałem forum już że 2 razy i nie znalazłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonujesz adaptacje i gotowe:cool W B5 wiem gdzie lecz w B5fl musiałbym grzebnąć w autku aby wiedzieć w którym kanale zmienić wartość:beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz w reset SRI - service reminder info - chyba w glownym oknie vcds albo pod options albo gdzie tam. tam wyswietli sie taka tabela w ktorej beda wszystkie informacje nt servisu. ile dni, ile km itd. beda chyba tez pokazane kanaly. jak klikniesz przycisk reset to vcds z automatu zmieni wartosci komorek na domyslne. musisz wykminic na ktorym kanale sa km i zmienic recznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem bezpośrednio przez OBD VCDSem,VAGiem ale niestety bez zamierzonego rezultatu.

Jak możesz podpowiedzieć jak to zrobić bez grzebania w epromie byłoby dobrze ;)

 

Proszę bardzo

Vag Com-> Select-> 17 Instruments-> Adaptation 10-> Kanał 43-wpisz 15-> test-> Save-> Tak-> Kanał 42 wpisz 15-> Test-> Save-> Tak-> Done.Go Back

W Pasku 2002r. działa:fajny

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo

Vag Com-> Select-> 17 Instruments-> Adaptation 10-> Kanał 43-wpisz 15-> test-> Save-> Tak-> Kanał 42 wpisz 15-> Test-> Save-> Tak-> Done.Go Back

W Pasku 2002r. działa

A mój jest z 2003 roku i zmiana wartości na 12 nie działa. :P

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności