Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Dla woli wscisłosci to jest dokładnie miniCan. Pełny Can został zastosowany w samochodach w rocznikach 2005 i wyżej.

Inaczej:

Masz samochod 1997-2000 - nie masz can

Masz samochod 2001-do 1 połowy 2005 (np. B5 Lift) - masz miniCan

Masz samochod 2005 w góre (np B6) - masz pełny Can

 

BTW: temat 1 liga i faktycznie nie ujrzysz podobnego na innych forach.

Pogromca szacun za włożony nakład pracy.

blesss...

Po cześci masz racje ale mówimy w tym temacie głównie o licznikach na szynie can lub bez szyny can. I jesli ktoś nie jest w temacie to bedzie miał mały zamęt w głowie po Twojej wypowiedzi i zaraz poleca pytania co to jest ten "mini Can",itp.? Temat bardzo dobry i każdy nowy forumowicz powinien najpierw przeczytać ten temat i dopiero póżniej zadawać w nim pytania.

Dodatkowo wkradł sie błąd,bo vw Passat B5 mniej wiecej od połowy 1999 roku ma już ten "mini Can".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli mam rozumieć, że te zegarki z pół fisem nie wejdą mi w kompa? a jeśli zmienię komputer na nowszy? czy wtedy będzie można wsadzić te zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby poratowac wsadem 3B0 920 949A ? Probowalem 3B0 920 849A niestety sie nie nadaje (zle pokazuje predkosc).

Sprawdzilem ze dane ktore odpowiadaja za predkosc znajduja sie w zakresie adresow 180 - 28F ale jest tego zbyt duzo zeby znalezc ktore dokladnie komorki...

Edytowane przez pawelkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla woli wscisłosci to jest dokładnie miniCan. Pełny Can został zastosowany w samochodach w rocznikach 2005 i wyżej.

Inaczej:

Masz samochod 1997-2000 - nie masz can

Masz samochod 2001-do 1 połowy 2005 (np. B5 Lift) - masz miniCan

Masz samochod 2005 w góre (np B6) - masz pełny Can

 

BTW: temat 1 liga i faktycznie nie ujrzysz podobnego na innych forach.

Pogromca szacun za włożony nakład pracy.

blesss...

 

 

I tu się mylisz ja mam 3B 1999r mod 2000 i mam szynę CAN !! licznik 1/2 fis o oznaczeniu 3B0920820 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się mylisz ja mam 3B 1999r mod 2000 i mam szynę CAN !! licznik 1/2 fis o oznaczeniu 3B0920820
Zgadza sie. Kolega Prot pomylił się,bo vw Passat B5 mniej wiecej od połowy 1999 roku ma już ten "mini Can" czyli licznik z szyna can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wkoncu udało mi sie pozbyc błędu 01315 okazało sie ze licznik który nabyłem pochodził z auta z automatyczną skrzynią biegów a ja mam manuala. Zmieniłem kodowanie licznika 00006 na 00004 w can gatowey

i błędy znikneły a na wyswietlaczu licznika zamiast dwóch poziomych kresek mam teraz jedną.

A to wszystko za pomocą kolegi Pogromca dostaje odemnie punkcik.

 

Wiem ze to historyczny już post ale:

nie wiem jak Ci się udało zmienić kodowanie Can z 00006 na 00004 ale na Twoim miejscu wróciłbym do 00006 ponieważ:

 

+00000 - No special equipment

+00001 - Automatic transmission

+00002 - ABS

+00004 - Airbag

 

Zmieniajac na 0004 skasowałeś sobie łączność po can z abs.

 

tez mialem ten problem co Ty z dodatkowa kreska i wychodzi na to ze cos sie tam wiesza bo po kilku probach bezowocnego zmieniania kodowania kreska znikla, ale kodowanie pozostalo 00006 i moim zdaniem tak ma byc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz kodowanie CAN gateway na tą samą wartość np z 0006 na 0006 to zrobi auto detekcje i powinno zapamiętać co ma na CANie (czyli ew. zniknąc kreska od automatycznej skrzyni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze to historyczny już post ale:

nie wiem jak Ci się udało zmienić kodowanie Can z 00006 na 00004 ale na Twoim miejscu wróciłbym do 00006 ponieważ:

 

+00000 - No special equipment

+00001 - Automatic transmission

+00002 - ABS

+00004 - Airbag

 

Zmieniajac na 0004 skasowałeś sobie łączność po can z abs.

Źródła podają dwie możliwości kodowania CAN, jedna to tak jak napisałeś a druga inaczej:

Komputery sterujące Liczba

magistralą danych BUS napędu kodowa

 

Automatyczna skrzynia biegów 00001

System poduszek bezpieczeństwa 00004

 

Liczby kodowe komputerów sterujących w samochodzie,

podłączonych do magistrali danych BUS

muszą zostać zsumowane.

 

Przykład:

Poduszka bezpieczeństwa+ system przeciwblokujący

ABS + automatyczna skrzynia biegów:

00004 + 00001 = 00005

 

Prawdopodobnie zależy to od rocznika, bo w którymś nie trzeba było wykazywać ABS-u w kodowaniu CAN.

Osobiście w jednym passacie miałem cały czas 00004 i ABS działał bez problemów, żadnych błędów w sterownikach, a poza tym to można podejrzeć w blokach wartości mierzonych w magistrali CAN czy jest komunikacja ze sterownikiem ABS. Jeżeli wszystko jest OK, to w polu wartości będzie 1, w przeciwnym razie 0.

Trzeba sprawdzić indywidualnie na swoim samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero zauważyłem, że czegoś mi brakuje na tym moim nowym liczniku od benzyny. Nie świeci mi kontrolka świec żarowych. Wcześniej nie zwróciłem uwagi bo jak było ciepło to ona na chwilę tylko się zapalała, albo nawet wogóle. Dziś jednak pierwszy raz miałem auto zamrożone i dopiero skojarzyłem, że kontrolka nie działa, a przecież zmieniłem licznik.

Oczywiście to mały feler, ale się zastanawiam czemu tak jest skoro wszystko inne działa ok? Może diody tam wogóle nie ma skoro to benzyniak był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda jest, prawdopodobnie brakuje rezystora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Viss

Witam! panowie jakie koncowki w czujniku B62/cienkie czy grubsze? mowa o czujniku temp lewa strona silnika wejscie trudny dostep i jak rozlaczyc wtyczke? Ktos pomorze z gory dziekuje Passat 2004 silnik AVF 130KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dioda jest, prawdopodobnie brakuje rezystora.

 

To raczej się muszę przyzwyczaić do tego bo nie ma sensu w nim kopać. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,od paru dni jestem posiadaczem passata b5 z 2000r.

 

Mam pytanie dot. licznika-mam 1/2 FIS a nie mam manetki, wszystko dziala oprocz tego ze nie ma temp. zewnetrznej. czy w takim razie moj licznik przeszedl juz adaptacje i tylko musze zmienic manetke, dolozyc kable do niej (ktos moze rzucic schematem bo ja juz sam nie wiem, tyle sie tego oczytalem) i czujnik temp (nie ma climatronica, jeszcze nei sprawdzalem nic z wiazka)? Czy bede mial wszystkie funkcje komputera (np zasieg na zbiorniku)? Jak na razie to licznik podaje komunikaty, tyle ze w dziwnym jezyku ;) da sie to zmienic bez rozkrecania?

Edytowane przez fxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dot. licznika-mam 1/2 FIS a nie mam manetki, wszystko dziala oprocz tego ze nie ma temp. zewnetrznej. czy w takim razie moj licznik przeszedl juz adaptacje i tylko musze zmienic manetke, dolozyc kable do niej (ktos moze rzucic schematem bo ja juz sam nie wiem, tyle sie tego oczytalem) i czujnik temp (nie ma climatronica, jeszcze nei sprawdzalem nic z wiazka)? Czy bede mial wszystkie funkcje komputera (np zasieg na zbiorniku)? Jak na razie to licznik podaje komunikaty, tyle ze w dziwnym jezyku da sie to zmienic bez rozkrecania?

Ktoś wymienił licznik ale nie zadał sobie trudu z wymianą manetki,dołożeniem wiązki od manetki do licznika i czujnika temperatury zewnętrznej.Co i jak jest w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dot. licznika-mam 1/2 FIS a nie mam manetki, wszystko dziala oprocz tego ze nie ma temp. zewnetrznej.

 

skad wiesz ze dziala skoro nie masz manetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dziala tzn mam na mysli obrotomierz i inne wskazniki, a z komputera pokazuje mi ---*C i chwilowe spalanie-ale dziwnie wysokie bo 8,6l na postoju, w czasie jazdy w miare normalnie (porownujac do innych passatow, bo juz kilkoma jezdzilem). Manetki i tak na razie nie bede wymieniac (chyba ze dopadne tanio) a chcialbym dolozyc czujnik tempetratury-juz sprawdzilem ze go nie ma przed chlodnica.

 

Mam w sumie jeszcze dwa pytania- czy instalacja do czujnika temperatury jest w kazdym passacie (jak tak to gdzie szukac kabli w okolicach licznika i gdzies chyba przy intercoolerze, ale bardziej przy liczniku mnie interesuje) Putanie drugie: czy skoro wskazniki dzialaja normalnie to czy od strony adaptacji i kabli z licznikiem jest wszystko juz zrobione (ta czesc 'softowa')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym dolozyc czujnik tempetratury-juz sprawdzilem ze go nie ma przed chlodnica

 

Kostkę od czujnika temperatury zewnętrznej powinieneś miec wyprowadzoną i jest pod tą czarna osłoną po prawej stronie gdzie jest zbiorniczek wyrównawczy płynu wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, tez wlasnie znalazlem to w innym temacie, czyli z przodu bede potrzebowal czujnik, kabel i wtyczke. a gdzie szukac drugiego konca kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo wkradł sie błąd,bo vw Passat B5 mniej wiecej od połowy 1999 roku ma już ten "mini Can".

 

Dokladnie, modelowo masz 2000 rok i tego sie trzymam, to ze jest wyprodukowany w II polowie 1999 roku nic nie zmienia, tak sie dzieje w grupie VW od samego poczatku ze jesli jakies zmiany to zawsze dzieje sie to od II polowy roku w gore....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności