Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to glupie pytanie, ale jestem swiezy z b5 mam 2,5 tdi w automacie z 99roku. Pokazuje rozne spalanie paliwa i czasy jazdy na malym wyswietlaczu tam gdzie jest zegarek, a na srodku na dole wyswietla biegi automatu. Niewiem czy to jest 1/2 Fis czy niema go wcale. Jezeli ktos moze niech mnie oswieci prosze. Dzieki wyrozumialym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, wedle tego co piszesz to nie masz fisa (ani 0,5 ;)) dla pewności foto lub numer licznika podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego ze sie nie nasmiewasz, mozesz mi powiedziec co znajduje sie w tym Fisie? Teraz nie mam zadnego foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek pytał o fisa, nie wspominał nic o MFA, wieć odpisałem że fisa ni ma. Ale info słuszne, ma MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko co to znowu za MFA? zeczywiscie wyswietla tam mfa- co to jest czym sie rozni od fisa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, przedewszystkim zanim zadasz pytanie użyj szukajki (najlepiej google z szukaniem tylko na stronach forum). MFA to komputer pokładowy (czyli to co pokazuje Ci na wyswietlaczu z zegarkiem), Fis to wyświetlacz między obtotomierzem i prędkościomierzem. tutaj masz licznik z pełnym fisem i bez fisa, tutaj 1/2 fis od 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników bardo mi się spodobało jak potraficie pomóc w przekładce licznika. Jestem pełen podziwu jak kolego Pogromca krok po kroku opisał co trzeba zrobić żeby zabieg się udał. Wertując cały internet trafiłem właśnie na to forum co spowodowało że postanowiłem też zmienić licznik bez FISU na pełen FIS. Przeczytałem wszystko od początku do końca kilku krotnie i zapadła decyzja ZMIENIAM. Zebrałem już wszystkie niezbędne podzespoły manetkę z tempomatem i do komputera. Zaznaczam że mój Passat jest właśnie z listopada 1999r. i jest już na CAN. Najgorsze było to że chcąc cokolwiek zrobić z licznikiem musiałem zakupić kabel VAG TACHO. Jeżeli ktoś z forumowiczów chciałby też co kolwiek podziałać w tym liczniku z 1999r. innymi kablami nie pójdzie - brak jakiej kolwiek komunikacji. Byłem u różnych "fachowców " co bym ich nie nazwał fachowcami różne bajki mi opowiadali. Tak że znam się na elektryce i mechanice pojazdowej tak że raczej powinienem sobie poradzić. Największy problem może mi sprawić EEPROM ale tu kieruję swoją Prośbę do kolegi Pogromcy czy nie mógł by zerknąć na mój 3B z CAN i ewentualni zamieścić opis dla innych co gdzie trzeba pozmieniać! Czeka mnie teraz wyciąganie licznika i założenie nowego 2003r. aby tylko z czytać z niego PIN I EEPROM sądzę że uda mi się ten zabieg. Postępami na pewno nie omieszkam się podzielić bo każda informacja jest naprawdę ważna i nieraz może ułatwić życie. Oby więcej takich pomocnych informacji jak na tym Forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest kupić czyste crypto 48 i mająć VAG Tacho zczytać pin i nie utrudniać sobie życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem co nieco u siebie, nie mam climatronica, jednak instalacja to czujnika temp. zewnetrznej jest podlaczona do licznika (podlaczylem rezystor do kostki i cos tam licznik pokazal) czujnik-najtanszy z allegro (13,99) bede mial chyba jutro, napisze czy dziala poprawnie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie-gdzie kupic wiazke do manetki? szukalem na allegro i nie moge znalezc, wiem ze w aso, jednak mam do nich bardzo nei po drodze i wolalbym juz zaplacic za przesylke

 

edit:

 

okazuje sie ze czujnik z allegro za 14 zl dziala jak nalezy :-)

Edytowane przez fxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich potrzebuję pomocy wymieniłem licznik w moim passacie 2002r tdi 130km oczywiście po super instrukcjach POGROMCY liczników :-))) ps. koleś jest D.B. ok wszystko lata i jest oki tylko ten licznik był w pasku ze skrzynia automat i w gatewayu nam błąd brak komunikacji ze skrzynia kodowanie mam na 00006 i nie wiem co mam zrobić niby skrzynia to +00001 próbowałem odjąć jeden czyli 00005 ale nie przyjmuje mi innego kodowania jak 00006 co mam zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zmienic kodowanie can-gateway na 0006 jak nie pomoze to na chwile na 0004 i wykasuj te bledy, sprawdz czy ci sie pojawia na nowo

Wpisujac 0005 sygnalizowales mu wlasnie ze ma automatczyna skrzyni(bo 4 Airbag + 1 automat = 5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale ja mam kodowanie w gateway 00006 i nie mogę nic z nim zrobić wpisuje np.00004 i mi wyswietla kodowanie 00006 czy zeby zmienić kodowanie w gateway trzeba sie najpierw zalogować jak tak to jaki jest login do gateway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ale ja mam kodowanie w gateway 00006 i nie mogę nic z nim zrobić wpisuje np.00004 i mi wyswietla kodowanie 00006 czy zeby zmienić kodowanie w gateway trzeba sie najpierw zalogować jak tak to jaki jest login do gateway
Wpisz od nowa to samo kodowanie 00006 i zatwierdz. Powinno sie zmienić. Jesli nie to spróbuj tak jeszcze raz. Sposób sprawdzony :) Mam nadzieje,że sie zmieni i pomoge ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien sie zmienic bez logowania, wiec albo robisz coś źle albo masz taką złą zawartosc eepromu co nie pozwala zmienić

Jak wpiszujesz kodowanie to masz wpisac z zerami na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zmieniłem na 00004 i potem na 00006 i patrze a tu jedna kreska zniknęła i skrzyni automat niema miałeś dobrą nadzieję i pomogłeś wielkie dzięki dla Ciebie :-) ja zmieniłem licznik VAG-COMEM mam jeszcze jedno pytanie bo w polu extra jest mój vin ale jest reż vin poprzedni czy jest jakaś opcja wykasowania tamtego numeru vin ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i zmieniłem na 00004 i potem na 00006 i patrze a tu jedna kreska zniknęła i skrzyni automat niema miałeś dobrą nadzieję i pomogłeś wielkie dzięki dla Ciebie :-)

 

No napisz jak zmieniles kodowanie na 00004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo to rozumiem ale wazne ze działa poprostu wpisałem w kodowaniu 00004 i wykonaj wszedłem w kodowanie ponownie i wartość niby nie zmieniła się było 00006 i jeszcze raz wykonaj juz na 00006 i wywaliło automat z gateway i licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo to rozumiem ale wazne ze działa poprostu wpisałem w kodowaniu 00004 i wykonaj wszedłem w kodowanie ponownie i wartość niby nie zmieniła się było 00006 i jeszcze raz wykonaj juz na 00006 i wywaliło automat z gateway i licznika

 

To dlaczego piszesz ze zmieniles na 00004 jak nie zmieniles. nie oszukuj bo znowu bedzie kupa postow jak zmienic kodowanie w can gateway.

Jest dokładnie tak jak pisze krzyś. pomimo tego ze sie ma 00006 i tak wpisac ponownie 00006 i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokonałem u siebie wymiany - co prawda nie na FIS, ale "zaledwie" ma MFA, lecz i tak zawarte w tym wątku porady były bezcenne. Zastosowałem metodę VAG Tacho i wszystko poszło jak po maśle. Szczególne podziękowania należą się pogromcy :)

Edytowane przez Drak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności