Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki - na razie wszystko co piszecie to czarna magia, ale poczytam i poszukam :) Licznik kupiłem, ale pobawię się dopiero w grudniu jak będę w PL :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki - na razie wszystko co piszecie to czarna magia, ale poczytam i poszukam :) Licznik kupiłem, ale pobawię się dopiero w grudniu jak będę w PL :(

Ja u siebie robilem to przez vag comander i potem vag com do kodowania licznika. Kluczyki pasuja. Jak bedziesz zmienial na co podales str z allegro to pociagnij odrazu 3 kabelki bo mniemam ze masz np radio gamma . Bedziesz mial kunikaty z radia:) fajnie to wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam inne radio, ale mam zamiar wrócić do gamma i dorobić line-in według poradnika z netu. Poszukam, które kabelki trzeba dorobić :) Przeczytanie 150 stron trochę czasu zajmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Te 150 str to bardzo duzo jest ale wszystko jest na pierwszej stronie. Np. Moj licznik to 3b0920849 wiec taki jak Twoj. I pisza ze na tych licznikach nie dzialaja komunikaty ze starymi radiami bo to "nowa struktuta" i ze bez tunera nie podejdzie . A jednak to bledne informacje bo u mnie komunikaty z gamma V sa. A te 3 kabelki ida z zielonej wtyczki licznika do rowniez zielonej radia 30-8 31-9 32-10 .

A podeslij mi moze ten poradnik do line in . Tez bym sobie to zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak. Te 150 str to bardzo duzo jest ale wszystko jest na pierwszej stronie. Np. Moj licznik to 3b0920849 wiec taki jak Twoj. I pisza ze na tych licznikach nie dzialaja komunikaty ze starymi radiami bo to "nowa struktuta" i ze bez tunera nie podejdzie . A jednak to bledne informacje bo u mnie komunikaty z gamma V sa. A te 3 kabelki ida z zielonej wtyczki licznika do rowniez zielonej radia 30-8 31-9 32-10 .

A podeslij mi moze ten poradnik do line in . Tez bym sobie to zrobil.

 

też jestem chętny tyle że mam nowsze radio ale może sposób jest uniwersalny. ja mam nawi z małym wyświetlaczem ze strzałkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to navi mcd ma wbudowany tuner i nie powinno być problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) mam pytanie czy ktoś z kolegow nie orientuje sie czy mozna zmienic wsad licznika 3B0920929A na europejski bez zmiany tarcz na europe?? bede wdzieczny za odpowiedz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Możesz wgrać 3B0920829A tylko wcześniej musisz przenieść że swojego epromu skalę predkosciomierza bo inaczej będzie przekłamywał.

A po co chcesz to robić? Nie łatwiej przekodować na kilometry vagiem? Wtedy prędkość będzie dobrze pokazywać i będzie naliczać w kilometrach a nie w mailach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie końcówka numeru to 949 - ale to chyba przez anglika. Manual jest na angielskiej stronie:

 

http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewtopic.php?f=33&t=51966

Poczytalem ta stronke co podeslales i powiem ze to calkiem dobry plan. Kupie to gniazdo i sobie podepne:) z drugiej strony jak dobrze rozumiem to by móc odtwarzać zewnetrzna muzyke to plyta w zmieniarce bedzie wciaz sie krecic by nie przerwac polaczenia. Mysle ze to nie problem. Wczesniej myslalem zeby tez oszukać radio by myslalo ze ma grac z kasety i podpiac sie pod glowice. Mam stara bete wiec jak bede mial czas to sie pobawie, najwyżej pojdzie na smietnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pomocy posiada ktoś z was wsad licznika 3u0920810a albo z końcówką" d "byle był pełny fis

 

To licznik z superba

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3u0920841 jakby co podeslij maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pełny fis?

[email protected]

 

Sprawdziłem to pełny fis może podejdzie

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię interesuje mam wsad z Superb-a o numerach 3U0920840A - pełny FIS na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Cię interesuje mam wsad z Superb-a o numerach 3U0920840A - pełny FIS na 100%

 

Podeślij mi proszę na meila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest jakaś trudna sprawa do zrobienia?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

U mnie na liczniku jest na 12 80 mil czyli 130 km i jak jadę 100 na liczniku to na gps pokazujr ok 115 i nie wiem czy kodowanie coś da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, przekładam w passacie 3bg silnik z 1.9tdi na 1.8t (avf na apu), licznik pełny FIS i kluczyki zostają z diesla. Czy w tej sytuacji będę potrzebował nowe pastylki immo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. A tarcza od obrotomierza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostanie z diesla, ważne że prędkość będzie ok. Chcę już odpalić i jeździć (walczę już drugi miesiąc - zmiana silnika i skrzyni bo był automat, fotele były grzane a montowałem sterowane el., kierownica była multifunkcja a jest podgrzewana, zrobiłem od razu instalacje do ogrzewania tylnej kanapy, polutowałem wszystkie uchwyty schowka/deski/boczków, które były urwane, dołożyłem głośniki na tył). Docelowo dam z benzyny tarczę i będę kombinował z wsadami.

Tak teoretycznie to kluczyków nie koduję w liczniku bo one tam są zakodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale znalazłem takie coś. Rozkodowanie numerów w licznikach. Większość osób na forum pewnie to wie :P

 

3B0 = Passat

1J0 = Golf

1J5 = Bora

 

920 = Can-bus

919 = Non Can-bus

 

8 = Km/h, 9 = mile/h

4 = FIS, 2 = MFD, 0= NON

5 = Immo, 3->5 Immo2, 6 -> 9 Immo3

A = typ silnika

 

Litery:

A = benzyna

C = diesel

BX = licznik naprawiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności