Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Działa wielkie dzięki ....będę miał chwilę to postaram się uzupełnić braki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0 208 849 B Witam mam problem z tym licznikiem. Tzn obroty zamiast na 900 trzyma mi około 700.

I nie działa mi tempomat. Wie ktoś, może co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a napisze mi ktoś czy tarczki z licznika 825 będą pasowały do licznika 826 chodzi mi o rozklad kontrolę z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wecie może w którym pinie i w jakiej kostce siedzi sygnał spalania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki , jeszcze jak by ktoś był miły i dokładnie podał lokalizacje skąd podłączyć sygnał . wiem że z podszybia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam tylko czy to jest żółty przewód ? bo taki mam w 32 pinie :D ale chce sie upewnic czy cos wychodzi z podszybia bo nie mialem nawet kostki takiej jednej przy przełączniku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy można przenieść dane z licznika 3B1919860C do licznika 3B0920849A

nie mogę coś dojść co przekopiować z wsadu starego licznika

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą więc napiszę co ja o tym myślę (chodzi o zegary i wsad wyżej). Wymieniałem zegary i ja zwracałem uwagę na numer 919 gdyż jest bez can a 920 jest z can. Myślę że to może być powodem. Z własnego doświadczenia , ciężko było przenieść wsad gdyż zegary były innej firmy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te liczniki obydwa są VDO

 

3B1919860C__B5-KOMBIINSTR__VDO_V01

 

3B0920849A__KOMBI_WEGFAHRSP_VDO_V04

 

w pierwszych postach są opisane obszary do przekopiowania ale nie jest podane dokładnie jeżeli chodzi o licznik 3B1919860C ,

być może sie nie da , ale chce sie upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da bo licznik bez can jest analogowy to znaczy kontrolki a z canem dostaje informacje cyfrowe i tak czy tak pewne kontrolki będą świecić cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko już przerobione tzn wymieniony sterownik silnika dodane dodatkowe przewody z can miedzy sterownikiem silnika,

dodaną manetkę do sterowania komputerem licznika nawet już przygotowałem przewody pomiędzy licznikiem a klimatronikiem ,

tak jak jest to opisane na forum został sam licznik że można wstawić licznik 3B0920949 to jest pewne ,wynika z to z treści tego wątku, tylko z opisu przenoszenia danych z liczników nie wynika co mam przenieść ze starego licznika do nowego. I o to chodzi w moim zapytaniu .

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko z opisu przenoszenia danych z liczników nie wynika co mam przenieść ze starego licznika do nowego

Łatwiej i prościej,będzie np: VAG tacho odczytać pin,zakodować kluczyki i ustawić przebieg.Ewentualnie jakimś hex edytorem wpisać VIN w odpowiednie miejsce.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z garażu.

 

Temat załatwiony pozytywnie , zrobiłem trochę na około ale to jak z chińską zupką ....to działa.

Zaopatrzyłem się kiedyś w kilka liczników u znajomego szrociarza na testy po 10 , 20 zeta.

Zakodowałem kluczyki do licznika 3b0920922 , z niego wyciągnąłem co potrzeba wrzuciłem do 3b0920849A , zaadaptowałem sterownik silnika i SUKCES .

 

Nie mogłem zakodować kluczyków od razu do 3b0920849A dałem se na luz i zrobiłem jak wyżej i poszło

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie w 1 poście jest porada jak zmienić licznik 3B na 3BG ale metodą VAG-TACHO a czy idzie zrobić to Vag-Com? Mam licznik xxx920xxx. Na poprzednich stronach ktoś pisał że nie trzeba pastylek przemieniać czy ktoś może to potwierdzić?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie poszło przez VAG-TACHO , zaadaptował stare pestki ale tak jak opisałem wyżej , próbowałem vcds-lite nie udało mi się zakodować kluczyków ze starymi pestkami . Może innym VAGIEM w innej wersji tego nie wiem , albo po prostu coś namieszałem i dla tego mi nie wyszło . Nie upierałem się zbytnio bo miałem od kumpla VAG-TaCHO.

W sumie efekt końcowy wyszedł jak trzeba.

 

 

IMG_20151026_203511[1].jpg

IMG_20151026_203156[1].jpg

IMG_20151024_182714[1].jpg

Edytowane przez borynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten licznik będzie p&p? Coś poczytałem o CAN itd., ale nie wiem co mam u siebie. Na chwilę obecną mam chyba 1/2fis,anglik 2002 avf- więc mile to nie problem.

 

http://allegro.pl/licznik-fis-vw-passat-b5-fl-1-9-tdi-3b0920949a-i5759226301.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ten licznik będzie p&p? Coś poczytałem o CAN itd., ale nie wiem co mam u siebie. Na chwilę obecną mam chyba 1/2fis,anglik 2002 avf- więc mile to nie problem.

 

http://allegro.pl/licznik-fis-vw-passat-b5-fl-1-9-tdi-3b0920949a-i5759226301.html

 

Po edycji epromu wg.pierwszego postu podejdzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No normalnie zakodujesz stare pestki. Te id48 są wielokrotnego kodowania. Jak masz pin od nowych liczników to vcds też powinien starczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności