Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Grucha powiedz mi czy w liczniku 919 immo2 kod do radia jest w tym samym miejscu?

I czy na podstawie tych adresów jestem wstanie poznać kod do radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy.

 

Jestem tutaj nowy i nie bardzo znam się na tych licznikach i wgl.

Mój Passat to B5 3B 1999r. 1.9 TDI 110 KM wersja bez komputera, czy jest szansa zainstalować licznik z 3BG ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam że kolejny raz padło to pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grucha. Właśnie już to zrobiłem. Radio działa :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy w tych komórkach 398 i 399 jest zapisany pin radia czy cos innego ...bo zamontowalem mfd wersji d mam do niej pin i tak się zastanawiam czy jakbym zmienił te komórki czy to by coś dało pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie koledzy.

 

Jestem tutaj nowy i nie bardzo znam się na tych licznikach i wgl.

Mój Passat to B5 3B 1999r. 1.9 TDI 110 KM wersja bez komputera, czy jest szansa zainstalować licznik z 3BG ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam że kolejny raz padło to pytanie :)

 

Właśnie przez takie durne pytania ten temat ma 3000 postów. A wystarczy przeczytać chociaż pierwszy by wiedzieć co mozna a co nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grucha powiedz mi czy w liczniku 919 immo2 kod do radia jest w tym samym miejscu?

Raczej nie w 919 jest krótszy wsad.

I czy na podstawie tych adresów jestem wstanie poznać kod do radia?

Kod jest zapisany w jakiejś dziwnej formie i nic mi nie wiadomo jak go zdekodować.

 

 

A czy w tych komórkach 398 i 399 jest zapisany pin radia czy cos innego

Tak jak pisałem wyżej kod w eeprom jest zapisany w nieznanej mi formie.

A czy MFD ma w ogóle taką możliwość odczytu kodu z licznika?? Gdzieś mi się obiło, że nie. Może ktoś kto ma ori MFD się wypowie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w moim b5 99 rok miałem licznik z półfisem, zakupiłem licznik z półfisem od fl uk, zakodowałem go na eu- juz spalania pokazuje w litrach a nie galonach prędkosc pokazuje ok. Jednak w miejscu zegarka na samym dole pokazuje mi"--,-*C" tak jak by nie było odczytu z czujnika- na poprzednim liczniku było ok. Drugi problem nie trzyma mi pamięci na kompie pokładowym spalanie i wyniki z kompa "2" po kilku godzinach znikają jak z odczytu"1" czyli dziennego które kasuje sie po ok 2h od zgaszenia.

 

Miał ktoś podobny problem??

 

nikt nie pomoże?

 

problem z temp rozwiązany- potrzeba zamienić kable

w autach po lifcie czujnik temp. jest podpiety bezposrednio do licznika a climatronik czyta temprature z licznika. natomiast przed liftem czujnik jest podpiety bezposrednio do climatronika a licznik czyta z niego temp.

 

zeby to przełozyc trzeba kilka kabelkow podpiac miedzy climatronikiem a licznikiem.

 

i tak.

-czujnik tem. nalezy podpiac bezposrednio do licznika pin26 T32b (normalnie jest wpiety pin8 T12 w climatroniku)

- upewnic sie ze jest polączenie miedzy pin25 T32a licznika a pin1 T12 climy

- połączyc pin8 T32b licznika z pinem2 T20 climy - computer data line

- połączyc pin9 T32b licznika z pinem3 T20 climy - computer data line

 

 

nadal brak pamieci kompa nr"2"

Edytowane przez Dżolero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z licznikiem w Passku B5 FL AWX. Otóż podczas wgrywania wsadu jakimś cudem jego część została pominięta i licznik łapie bład (DEF). Mój błąd bo nie zgrałem ori wsadu przed modyfikacją... Nie działa on praktycznie wcale - mam tylko przebieg, kontrolki, zegarek,podświetlenie zegarka i licznika km - reszta nie działa. Mój licznik to 3B0 920 805A (bez FIS). Pin udało mi się zczytać zaś nie wiem jak go wgrać do działającego wsadu (znalazłem na forum wsad do takiego licznika ale z innym pinem) Czy jest ktoś, kto pomoże mi zamienić PIN z wsadu, który jest niepełny(przez co nie działa w pełni licznik) do wsadu, który działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz dokładnie napisane w którym miejscu jest zapisany pin i pokazane na obrazkach kolorem ciemno niebieskim pod koniec pierwszego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam problem z licznikiem w Passku B5 FL AWX. Otóż podczas wgrywania wsadu jakimś cudem jego część została pominięta i licznik łapie bład (DEF). Mój błąd bo nie zgrałem ori wsadu przed modyfikacją... Nie działa on praktycznie wcale - mam tylko przebieg, kontrolki, zegarek,podświetlenie zegarka i licznika km - reszta nie działa. Mój licznik to 3B0 920 805A (bez FIS). Pin udało mi się zczytać zaś nie wiem jak go wgrać do działającego wsadu (znalazłem na forum wsad do takiego licznika ale z innym pinem) Czy jest ktoś, kto pomoże mi zamienić PIN z wsadu, który jest niepełny(przez co nie działa w pełni licznik) do wsadu, który działa?

Mam taki wsad, podeślij mi ori PIN na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a czy przy wymianie licznika immo2 na immo3 poprzez zmiany we wsadzie trzeba zmieniać pastylki w kluczykach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge prosic o przegranie danych do nowego wsadu

stary plikhttp://sendfile.pl/pokaz/524122---Ac6F.html

nowy plik http://sendfile.pl/pokaz/524123---yKpC.html

z gory dzieki

 

dodam ze pin jaki wyciagnalem vag tacho to 3008 a wsadzie gdzie niby pin jest powtorzony trzy razy widze trzy rozne liczby

Edytowane przez on6222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moge prosic o przegranie danych do nowego wsadu

stary plikhttp://sendfile.pl/pokaz/524122---Ac6F.html

nowy plik http://sendfile.pl/pokaz/524123---yKpC.html

z gory dzieki

 

proszę: http://sendfile.pl/pokaz/524158---357g.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wystarczy tylko vin wpisac i mozna wgrywac tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz wystarczy tylko vin wpisac i mozna wgrywac tak ?

 

teraz wystarczy wgrać wsad do licznika i odpalić auto

vin jak i raczej wszystkie potrzebna dane masz przekopiowane do nowego wsadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki będę dzisiaj próbował

 

 

...a w poradniku jest napisane że w sofcie immo2 nie ma vinu a w sofcie immo3 już jest więc jak to jest pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzieki będę dzisiaj próbował

 

 

...a w poradniku jest napisane że w sofcie immo2 nie ma vinu a w sofcie immo3 już jest więc jak to jest pozdrawiam

 

No ale licznik z końcówką 845 ma wpisany vin gdyż jest z immo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo a ją myślałem że jak 845 to immo2 ...raz jeszcze dzięki dam znać czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ooo a ją myślałem że jak 845 to immo2 ...raz jeszcze dzięki dam znać czy działa

 

Jak byś przeczytał dokładnie pierwszy post tego poradnika to byś takie rzeczy wiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności