Skocz do zawartości
wasylekwawa

Czujnik parkowania - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niczym nie smarowałem,bo po oględzinach wymontowanych czujników stwierdziłem ,ze to wiele nie pomoże bo woda i tak wszędzie wejdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem czujnik, a parktronic nadal piszczy sygnalizując błąd i nie działa wogóle. W związku z tym mam pytanie czy trzeba jeszcze kasować błąd w komputerze aby parktronic nomralne zaczą działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być jeszcze problem z modułem PDC ale na pewno na początek diagnoza VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja po wymianie czujników (dwa chromy) niczego nie musiałem kasować.Być może masz jeszcze jakiś inny uszkodzony i dlatego sygnalizuje awarie.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrudzenie piszczy jak przeszkoda, a tu jest mowa o pojedyńczym dźwięku takim "gongu" i miganiu lampki parktronika co oznacza awarię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik o nr 3C0 919 275 i oznaczeniu literowym R jest ostatnim wprowadzonym do produkcji i pozbawionym wad poprzednich wersji J, K i N?

Czy wersję J, K i N można zastąpić R, bo w serwisie jest dostępna tylko R (czujnik chromowany na przód zderzaka, środek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę do czujnikowych problemów.

Auto mam z Niemiec gdzie kupiłem w salonie. Od kilku tygodni piszczy mi któraś czujka z przodu. Nic nie miga tylko piszczy tak jakby była przeszkoda. Czasem działa dobrze a czasem cały czas piszczy.Zauważyłem że jedna przednia czujka ma jakby bąbla pod chromem. Być może dostała się tam woda.

 

Ktoś pisał o akcji serwisowej wymiany czujek. Czy to dotyczy tez aut z importu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik masz na bank do wymiany. W aso chcą ok 300 zł. Na allegro jest trochę taniej :) mieliśmy analogiczną sytuację. A co do akcji serwisowej to było coś takiego. Właśnie na czujniki. Z tym że informacji nie mam, bo tą akcje niemiec zrobił. Zadzwoń do aso, podaj vin to ci powiedzą czy coś jest na twój samochód czy nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie potwierdza czy taka akcja była juz wykonana jesli nie jesteś pierwszym właścicielem auta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa była na 100% , mnie wiosną tego roku wymieniali przednie czujki.Auto mam sprowadzone bezpośrednio z Wolfsburga ,z pominięciem Kulczyka , zrezygnowałem z gwarancji a i tak wymienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrezygnowałem z gwarancji a i tak wymienili.
Bo akcje serwisowe są to błędy konstrukcyjne do których sie przyznaje producent wiec nie ma to nic wspólnego z serwisowaniem auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja to wiem ale jest teraz na Turbo opisywana sytuacja z Laguną i ESP.W Polsce nie chcieli wymienić podczas akcji a w Rzeszy wymienili.

Także wszystkie pojazdy podlegają akcjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników. Dzis niemiła niespodzianka mnie spotkała. Włączam czujniki a tu jak bym karetką jechał. Pika non stop, przód i tył. (raz przód sekundę, pózniej tył sekundę) Dodam czujniki jeszcze wczoraj były dobre ;) Auto czyste (w miare). Czy mogło cos tam przymarznąć ? Autko jedną noc stało w ciepłym garazu. Po pobycie w tymze pomieszczeniu zaczęły się dziac cyrki z czujnikami.

 

 

Pomozecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michak u mnie analogicznie,przy takich mrozach i czujniki fiksują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez piszczą jak oszalałe:/ nie wiem czy jechać juz na diagnoze i wymieniać czy czekać aż mrozy zelżeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj,moje maja czasem gorsze humory niz kobiety w ciąży:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no fiksują jak są potrzebne. Śnieg, nie zawsze wszystko widać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no fiksują jak są potrzebne. Śnieg, nie zawsze wszystko widać ;/
Michał ale tak właśnie jest z elektryką że szwankuje jesienią i zimą. Rozmawiałem dzisiaj z elektrykiem samochodowym i powiedział mi ze VW ma bardzo czułe czujniki i że nawet delikatne oszronienie powoduje sygnalizacje lub błędne sygnalizowanie, mówił żeby się po prostu wstrzymać z wymianą aż mróz zelżeje i jezeli dalej będzie cyrk to szukac która czujka zepsuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się usterka parktronika sygnalizowana zaraz po włączeniu ciągłym, wysokim dźwiękiem i migającą kontrolką. Myślałem, że to czujka, ale po podłączeniu VAG'a jest tylko informacja o przerwie w połączeniu. Pomimo tego wszystkie czujki działają, sprawdziłem, a kasowanie błędu nie pomaga. Gdzie szukać przyczyny usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi mialem problem z czujnikiem parkowania w "grillu",zamiast kupic nowy wyjelem ten uszkodzony i ustalilem ze nierdzewna blaszka na czujniku jest peknieta, a pod nia masa bialego pylu - zeszlifowalem ta wierzchnia warstwe wraz z nierdzewna blaszka,pod spodem jest odlew z aluminium ( stad bialy pyl ) wypolerowane czolo i bezbarwny lakier - 30minut pracy - i czujnik dziala jak nowy...

Pozdrawiam

Lubar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności